Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
ZAKŁADY TECHNICZNO-HANDLOWE "POSTER" Sp. z o.o.· Radommikrofirma
Wartość umowy
676 500 zł
Umowa zawarta
4 sierpnia 2026
Okres realizacji
13 miesiące
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 676 500 zł – 1 380 500 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Kwalifikacje i doświadczenie zawodowe osoby wyznaczonej na stanowisko projektanta drogoweg40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Opracowanie dok. projekt. przebudowy i rozbudowy dróg w zakresie budowy i przebudowy dróg dla pieszych, dróg dla rowerów oraz dróg dla pieszych i rowerów w ramach programu Miasto Przyjaznych Zmian

Zamawiający Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji (Radom, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Opracowanie dok. projekt. przebudowy i rozbudowy dróg w zakresie budowy i przebudowy dróg…”, wybierając ofertę wykonawcy ZAKŁADY TECHNICZNO-HANDLOWE "POSTER" Sp. z o.o. Wartość umowy: 676 500 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Miejski Zarząd Dróg i KomunikacjiRadom, Mazowieckieopublikowano 26 sierpnia 2026
Wartość umowy
676 500 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~3,9 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    18 czerwca 2026

    Termin ofert: 26 czerwca 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    26 sierpnia 2026

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy ZAKŁADY TECHNICZNO-HANDLOWE "POSTER" Sp. z o.o. (Radom), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 676 500,00 zł (umowę zawarto 4 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 676 500,00 zł do 1 380 500,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 13 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

MIEJSKI ZARZĄD DRÓG I KOMUNIKACJI

1.3.)Oddział zamawiającego

Dział Zamówień

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 141100028

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Romualda Traugutta 30/30A

1.5.2.)Miejscowość

Radom

1.5.3.)Kod pocztowy

26-600

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL921 - Radomski

1.5.7.)Numer telefonu

(048) 365-46-52

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@mzdik.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.mzdik.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-569ddba3-195c-4875-a67e-7ec1d558f988

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


zarządzanie drogami i komunikacją

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Opracowanie dok. projekt. przebudowy i rozbudowy dróg w zakresie budowy i przebudowy dróg dla pieszych, dróg dla rowerów oraz dróg dla pieszych i rowerów w ramach programu Miasto Przyjaznych Zmian

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-569ddba3-195c-4875-a67e-7ec1d558f988

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00408287

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-26

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00023956/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.11 Opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy i rozbudowy dróg w zakresie budowy i przebudowy dróg dla pieszych, dróg dla rowerów oraz dróg dla pieszych i rowerów w ramach pr. Miasto Przyjazn. Zmian

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00296670

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

DZ.2603.56.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

630000,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy i rozbudowy dróg w zakresie budowy i przebudowy dróg dla pieszych, dróg dla rowerów oraz dróg dla pieszych i rowerów w ramach programu Miasto Przyjaznych Zmian.
Zamówienie obejmuje: opracowanie dokumentacji projektowej oraz innych prac i opracowań niezbędnych dla kompletności dokumentacji wraz z uzyskaniem zgłoszenia robót, pozwolenia na budowę lub decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej.
Zakres zamówienia obejmuje: opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy i rozbudowy dróg w zakresie budowy i przebudowy dróg dla pieszych, dróg dla rowerów, dróg dla pieszych i rowerów, zatok Kiss&Ride oraz bypass’ów dla następujących ulic:
1) Przebudowa DG 530002W ul. Aleksandrowicza w Radomiu w zakresie budowy drogi dla pieszych (ok. 450 m);
2) Rozbudowa DG 530092W ul. Łokietka w Radomiu w zakresie budowy drogi dla pieszych i budowy miejsc postojowych (ok. 200 m);
3) Przebudowa DG 530124W ul. Polnej w Radomiu w zakresie budowy drogi dla pieszych (ok. 220 m);
4) Przebudowa DG 530121W ul. Piłsudskiego w Radomiu w zakresie przebudowy drogi dla pieszych (ok. 600 m);
5) Przebudowa DP 5348W ul. Witosa w Radomiu w zakresie budowy drogi dla pieszych (ok. 220 m);
6) Przebudowa DG 530136W ul. Rapackiego w Radomiu w zakresie budowy zatoki Kiss&Ride (ok. 70 m);
7) Przebudowa DP 5335W ul. Jana Pawła II w Radomiu w zakresie budowy drogi dla pieszych, drogi dla rowerów oraz bypass’ów (ok. 600 m);
8) Przebudowa DK9 ul. Słowackiego w Radomiu w zakresie budowy drogi dla pieszych i rowerów (ok. 550 m);
9) Przebudowa DK9 ul. Żółkiewskiego w Radomiu w zakresie budowy drogi dla pieszych i drogi dla rowerów (ok. 1250 m);
10) Rozbudowa DP 5312W ul. Struga i DG 530110W ul. Olsztyńskiej w Radomiu w zakresie przebudowy drogi dla pieszych i drogi dla rowerów (ok. 100 m);
11) Przebudowa DP 3571W ul. Walentynowicz i DG 530154W ul. Sycyńskiej w Radomiu w zakresie budowy drogi dla pieszych i drogi dla rowerów (ok. 100 m);
12) Rozbudowa DP 5304W ul. Żwirki i Wigury w Radomiu w zakresie budowy drogi dla pieszych i drogi dla rowerów (ok. 120 m);
13) Przebudowa DP 1715W ul. Energetyków w Radomiu w zakresie budowy drogi dla pieszych i drogi dla rowerów (ok. 250 m).
W ramach zamówienia należy opracować niezbędne projekty branżowe
(z uwzględnieniem przebudowy i zabezpieczenia kolidującej infrastruktury technicznej – sieci wodociągowe, kanalizacyjne, energetyczne, gazowe, teletechniczne) oraz wykonać i uzyskać wszelkie opracowania towarzyszące i formalnoprawne (opinie, uzgodnienia, decyzje).

4.5.3.)Główny kod CPV

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

676500,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1380500,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

676500,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

ZAKŁADY TECHNICZNO-HANDLOWE "POSTER" Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 670694334

7.3.3)Ulica

Wierzbicka 26/44 lokal 1

7.3.4)Miejscowość

Radom

7.3.5)Kod pocztowy

26-600

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-04

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

676500,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

13 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71220000-6Usługi projektowania architektonicz…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
259 281 zł
Próbka: 102 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
159 730 zł462 729 zł
Rozstęp międzykwartylowy
302 999 zł
Źródło próbki
CPV 71220000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
159 730 zł
Mediana
259 281 zł
Górny kwartyl
462 729 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Radom.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 676 500 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71220000-6 (Usługi projektowania architektonicznego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: ZAKŁADY TECHNICZNO-HANDLOWE "POSTER" Sp. z o.o. (Radom). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.