Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
489 231 zł
Umowa zawarta
18 sierpnia 2026
Okres realizacji
2 miesiące
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 489 231 zł – 562 541 złodrzucone: 2wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Czas trwania okresu gwarancyjnego10%Termin płatności faktury30%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Remont cząstkowy nawierzchni bitumicznych dróg gminnych w roku 2026 na terenie Gminy Sośnicowice

Zamawiający Gmina Sośnicowice (Sośnicowice, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Remont cząstkowy nawierzchni bitumicznych dróg gminnych w roku 2026 na terenie Gminy…”, wybierając ofertę wykonawcy Geoinvest Krzysztof Gajdzik. Wartość umowy: 489 231 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina SośnicowiceSośnicowice, Śląskie (powiat Gliwicki →)opublikowano 26 sierpnia 2026
Wartość umowy
489 231 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Geoinvest Krzysztof Gajdzik (Gierałtowice).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 489 231,27 zł (umowę zawarto 18 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 489 231,27 zł do 562 540,50 zł. Odrzucono 2 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 2 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Sośnicowice

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276257788

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek 19

1.5.2.)Miejscowość

Sośnicowice

1.5.3.)Kod pocztowy

44-153

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL229 - Gliwicki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

um@sosnicowice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://sosnicowice.i-gmina.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/sosnicowice

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Remont cząstkowy nawierzchni bitumicznych dróg gminnych w roku 2026 na terenie Gminy Sośnicowice

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e9cd8306-fe7b-47c9-9e7e-9a3fa46c5290

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00408272

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-26

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00017127/12/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.9 Remont cząstkowy nawierzchni bitumicznych dróg gminnych w roku 2026 na terenie Gminy Sośnicowice

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00325588

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP-15/2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia.
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie remontów cząstkowych nawierzchni bitumicznych dróg gminnych na terenie Gminy Sośnicowice w 2026 roku, mających na celu poprawę stanu technicznego nawierzchni oraz zapewnienie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Zakres robót obejmuje usuwanie lokalnych uszkodzeń nawierzchni asfaltowych, w szczególności wybojów, ubytków, zapadnięć, spękań oraz innych deformacji występujących w pasie drogowym. Zakres rzeczowy zamówienia ma charakter szacunkowy i wynosi około 613,5 m² nawierzchni przeznaczonej do naprawy.

Zamawiający zastrzega możliwość niezrealizowania całości przedmiotu zamówienia. Minimalny gwarantowany zakres zamówienia Zamawiający określa na poziomie 80 % wartości przedmiotu umowy.

2. Zakres robót
2.1 Prace będą obejmowały w szczególności:
• wyznaczenie i przygotowanie miejsc przeznaczonych do naprawy,
• wycięcie lub frezowanie uszkodzonych fragmentów nawierzchni do regularnych kształtów,
• oczyszczenie naprawianych powierzchni z luźnych elementów, pyłu, błota i innych zanieczyszczeń,
• skropienie krawędzi oraz dna ubytków emulsją asfaltową,
• wykonanie remontów cząstkowych mieszanką mineralno-asfaltową na gorąco,
• mechaniczne zagęszczenie wbudowanej mieszanki,
• uszczelnienie połączeń pomiędzy istniejącą nawierzchnią a wykonanymi naprawami,
• uporządkowanie terenu po zakończeniu robót.

Zakres prac może obejmować również wykonanie robót towarzyszących niezbędnych do prawidłowego wykonania napraw oraz zapewnienia bezpieczeństwa użytkowników dróg oraz wykonania nakładki bitumicznej na wybranych odcinkach dróg.

2.2 Zakres wykonania nakładek bitumicznych na odcinkach dróg o nawierzchni szutrowej wcześniej utwardzonej o powierzchni: 4053 m2, obejmujące przygotowanie podłoża, profilowanie istniejącej nawierzchni, wykonanie warstwy wyrównawczej (w przypadku wystąpienia takiej konieczności) oraz ułożenie i zagęszczenie mieszanki mineralno-asfaltowej w celu poprawy parametrów użytkowych drogi oraz zwiększenia trwałości nawierzchni.

3. Technologia wykonania robót
Remonty cząstkowe należy wykonywać zgodnie z obowiązującymi przepisami, normami technicznymi, Specyfikacjami Technicznymi Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB), zasadami wiedzy technicznej oraz wymaganiami dotyczącymi robót drogowych.
Naprawy należy wykonywać przy użyciu mieszanki mineralno-asfaltowej przeznaczonej do remontów nawierzchni bitumicznych, zapewniającej trwałość oraz właściwe parametry eksploatacyjne naprawianych odcinków.
Wykonawca zobowiązany będzie do zapewnienia odpowiedniego sprzętu, transportu, materiałów oraz personelu niezbędnego do prawidłowej realizacji zamówienia.
Wymagania materiałowe:
• Masa bitumiczna zgodna z PN-EN 13108-1,
• Emulsja asfaltowa – kationowa szybkorozpadowa,
• Kruszywo zgodne z PN-EN 13043.

4. Organizacja i realizacja robót
Roboty będą realizowane sukcesywnie, na podstawie zgłoszeń i wskazań Zamawiającego, w miejscach wymagających interwencji na terenie Gminy Sośnicowice.
Wykonawca zobowiązany będzie do:
• właściwego oznakowania i zabezpieczenia prowadzonych robót,
• organizacji ruchu na czas wykonywania prac zgodnie z obowiązującymi przepisami,
• zachowania ciągłości ruchu drogowego w możliwym zakresie,
• niezwłocznego usuwania zagrożeń dla bezpieczeństwa ruchu.

5. Wymagania dotyczące kalkulacji ceny
Cena jednostkowa powinna obejmować wszystkie koszty związane z realizacją zamówienia, w szczególności:
• robociznę,
• materiały,
• transport,
• pracę sprzętu,
• frezowanie i przygotowanie podłoża,
• skropienie emulsją asfaltową,
• zagęszczenie mieszanki,
• koszty mobilizacji sprzętu,
• zabezpieczenie i oznakowanie robót,
• koszty pośrednie, zysk wykonawcy oraz wszelkie pozostałe koszty niezbędne do wykonania przedmiotu zamówienia.


• Podana powierzchnia 613,5m2 jest wartością szacunkową i może ulec zmianie
w zależności od rzeczywistego zakresu uszkodzeń stwierdzonego w trakcie realizacji zamówienia.
• Wykonanie nakładek bitumicznych na odcinkach dróg o nawierzchni szutrowej wcześniej utwardzonej o powierzchni: 4053,00m2 - jest wartością szacunkową i może ulec niewielkiej zmianie w zależności od rzeczywistego zakresu w terenie.
• Lokalizacje robót będą wskazane przez Zamawiającego sukcesywnie w trakcie obowiązywania umowy.


Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 8 do SWZ.
6. Rozwiązania równoważne
Wszelkie wskazane w dokumentacji projektowej znaki handlowe, towarowe, nazwy modeli, numery katalogowe należy rozumieć, jako przykładowe i służą one jedynie do określenia cech technicznych i jakościowych materiałów, a nie są wskazaniem producenta - rozpatrywać je należy łącznie ze słowem „równoważny”. Zamawiający dopuszcza składanie ofert z rozwiązaniami równoważnymi, o ile zapewnią one zgodność realizacji przedmiotu zamówienia z dokumentacją stanowiącą załącznik nr 8 do SWZ. Za równoważne uważa się materiały, urządzenia lub rozwiązania o parametrach nie gorszych od wymaganych, a jeżeli parametry minimalne nie zostały określone, należy przez to rozumieć materiały, urządzenia lub rozwiązania o parametrach zbliżonych, nadające się do zapotrzebowanego zastosowania, w tym pod względem tożsamości funkcji, rodzaju i jakości materiałów oraz danych technicznych. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego w dokumentacji, będzie zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego urządzenia lub materiały spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku, wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami.

7. Wymagany okres gwarancji:
Wykonawca, któremu zostanie udzielone zamówienie udzieli Zamawiającemu gwarancji na roboty objęte przedmiotem zamówienia minimum 12 miesięcy licząc od daty wskazanej w protokole odbioru końcowego. Wykonawca może zaproponować dłuższy okres, maksymalnie przedłużając okres minimalny o dodatkowe 12 lub 24 miesiące, co będzie uwzględnione podczas oceny i badania ofert na zasadach określonych w rozdziale KRYTERIA OCENY OFERT (rozdział 18 SWZ). Wykonawca składając ofertę akceptuje oświadczenie gwarancyjne stanowiące załącznik do umowy (załącznik nr 5 do SWZ), w którym określono zakres gwarancji i uprawnienia Zamawiającego oraz obowiązki gwaranta.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

3

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

489231,27 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

562540,5 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

489231,27 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Geoinvest Krzysztof Gajdzik

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9690464057

7.3.3)Ulica

ul. Ks. Roboty 50

7.3.4)Miejscowość

Gierałtowice

7.3.5)Kod pocztowy

44-186

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-18

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

489231,27 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

2 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233142-6Roboty w zakresie naprawy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
549 477 zł
Próbka: 84 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
305 535 zł1 739 058 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 433 523 zł
Źródło próbki
CPV 45233142· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
305 535 zł
Mediana
549 477 zł
Górny kwartyl
1 739 058 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Sośnicowice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Sośnicowice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 489 231 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233142-6 (Roboty w zakresie naprawy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Geoinvest Krzysztof Gajdzik (Gierałtowice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.