Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
222 319 zł
Umowa zawarta
26 sierpnia 2026
Okres realizacji
70 dni
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 222 319 zł – 360 740 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji i rękojmi na przedmiot umowy40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa przepustu w ciągu drogi powiatowej nr 3536S w Suminie

Zamawiający Zarząd Dróg, Inwestycji i Remontów Powiatu Rybnickiego (Rybnik, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa przepustu w ciągu drogi powiatowej nr 3536S w Suminie”, wybierając ofertę wykonawcy BAUVIP sp. z o.o. Wartość umowy: 222 319 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Zarząd Dróg, Inwestycji i Remontów Powiatu RybnickiegoRybnik, Śląskieopublikowano 26 sierpnia 2026
Wartość umowy
222 319 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy BAUVIP sp. z o.o. (Marklowice), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 222 318,81 zł (umowę zawarto 26 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 222 318,81 zł do 360 739,69 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 70 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zarząd Dróg, Inwestycji i Remontów Powiatu Rybnickiego

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276285655

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Jankowicka 49

1.5.2.)Miejscowość

Rybnik

1.5.3.)Kod pocztowy

44-200

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL227 - Rybnicki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zdp.zamowienia@zdprybnik.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://bip.zdp.powiatrybnicki.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://e-zp.zdp.powiatrybnicki.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Budownictwo i obiekty komunalne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa przepustu w ciągu drogi powiatowej nr 3536S w Suminie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-989233b1-1e00-4edc-86d6-702c7c948458

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00408050

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-26

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00043237/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.8 Remonty przepustów DP 3536S ul. Dworcowa oraz DP 5610S ul. Nowa w Jankowicach

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00354783

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZDP-SDMiB.2500.13.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) przedmiotem zamówienia jest zgodnie z dokumentacją techniczną oraz ze specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót wykonanie przebudowy przepustu w ciągu drogi powiatowej nr 3536S w Suminie obejmującej odcinek drogi klasy Z. Przepust oznaczony jest numerem ewidencyjnym JNI 1013172 w ciągu DP 3536S w km 5+514 na granicy miejscowości Zwonowice i Sumina;
2) zakres robót obejmuje w szczególności:
a) rozbiórkę istniejącego przepustu wraz z odcinkami dojazdowymi przed i za obiektem,
b) budowę nowego obiektu,
c) odtworzenie drogi na rozebranym odcinku,
d) montaż kanału technologicznego,
e) montaż wyposażenia przepustu,
f) wykonanie oznakowania;
3) podstawowe parametry budowanego przepustu:
a) długość: 10,00 m,
b) światło poziome przepustu: 2,00 m,
c) światło pionowe przepustu: 1,50 m,
d) konstrukcja części przelotowej: żelbetowy przepust skrzynkowy, prefabrykowany o grubości ścianki 20 cm,
e) konstrukcja ścianek czołowych: żelbetowa wykonywana na miejscu budowy;

4.5.3.)Główny kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

222318,81 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

360739,69 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

222318,81 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

BAUVIP sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6472600667

7.3.3)Ulica

Wiosny Ludów 53A

7.3.4)Miejscowość

Marklowice

7.3.5)Kod pocztowy

44-321

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-26

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

222318,81 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

70 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233120-6Roboty w zakresie budowy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
792 122 zł
Próbka: 189 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
330 000 zł1 603 669 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 273 669 zł
Źródło próbki
CPV 45233120· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
330 000 zł
Mediana
792 122 zł
Górny kwartyl
1 603 669 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Rejestr umów

Umowa z tego postępowania w Centralnym Rejestrze Umów

Zamawiający zgłosił zawartą umowę do rządowego rejestru. Zobacz kwotę, strony i aneksy wpisu.

Przeszukaj Centralny Rejestr Umów →

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zarząd Dróg, Inwestycji i Remontów Powiatu Rybnickiego prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Rybnik.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 222 319 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233120-6 (Roboty w zakresie budowy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: BAUVIP sp. z o.o. (Marklowice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.