Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 486 847 zł
Umowa zawarta
26 sierpnia 2026
Okres realizacji
12 miesiące
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 1 486 847 zł – 2 306 122 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji30%Termin płatności10%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa budynku leśniczówki w Radostowicach ul. Dworcowa 140

Zamawiający Skarb Panstwa Państwowe Gospodarstwo Leśne "Lasy Państwowe" - Nadleśnictwo Kobiór (Piasek, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa budynku leśniczówki w Radostowicach ul. Dworcowa 140”, wybierając ofertę wykonawcy Zakład Remontowo-Budowlany "Michalczyk" Aleksander Michalczyk. Wartość umowy: 1 486 847 zł. Złożono 3 oferty.

Wartość umowy
1 486 847 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Zakład Remontowo-Budowlany "Michalczyk" Aleksander Michalczyk (Strumień), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 486 847,35 zł (umowę zawarto 26 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 1 486 847,35 zł do 2 306 122,36 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 12 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Skarb Panstwa Państwowe Gospodarstwo Leśne "Lasy Państwowe" - Nadleśnictwo Kobiór

1.3.)Oddział zamawiającego

Nadleśnictwo Kobiór

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 272536267

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Katowicka 141

1.5.2.)Miejscowość

Piasek

1.5.3.)Kod pocztowy

43-211

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22C - Tyski

1.5.7.)Numer telefonu

32-2188181

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

kobior@katowice.lasy.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.kobior.katowice.lasy.gov.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://josephine.proebiz.com/pl/

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


leśnictwo

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa budynku leśniczówki w Radostowicach ul. Dworcowa 140

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-bfafea18-3813-42de-834e-1b260e60c84a

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00407778

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-26

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00164910/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Przebudowa leśniczówki Radostowice

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Nie

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

S.270.5.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przebudowa budynku leśniczówki z rozbiórką części budynku oraz zmiana sposobu użytkowania części budynku w Radostowicach przy ul. Dworcowej 140

Lokalizacja inwestycji: 43-262 Radostowice, ul. Dworcowa 140
Gmina Suszec, obręb Suszec, działka nr 221/7


Opis ogólny :
1. Zadanie obejmuje przebudowę budynku leśniczówki z rozbiórką części budynku oraz zmiana sposobu użytkowania części budynku w Radostowicach przy ul. Dworcowej 140.
Kategoria obiektu budowlanego I
2. Planowana inwestycja przewiduje przebudowę budynku leśniczówki oraz rozbiórkę werandy wraz ze zmianą sposobu użytkowania części leśniczówki na kancelarie
3. Stan istniejący i planowany:
Budynek leśniczówki wolnostojący. Budynek dwukondygnacyjny, niepodpiwniczony.
Budynek o konstrukcji tradycyjnej, murowany. Budynek o rzucie nieregularnym, główny rzut w kształcie litery „T”, o wymiarach 20,12 x 10,80 [m].
Budynek o dachu wielospadowym o nachyleniu połaci 54° i 45°.
Wysokość budynku wynosi 9,81 [m].
4. Charakterystyczne parametry obiektu
4.1. Kubatura
Kubatura: 1126,18 [m3]
4.2. Zestawienie powierzchni
Powierzchnia zabudowy: (stan istniej./proj.) 178,56 [m2]/177,73[m2]
Powierzchnia użytkowa: (stan projektowany) 192,34 [m2]
Powierzchnia całkowita: (stan projektowany) 368,25 [m2]
4.3. Paramenty budynku
Wysokość: (stan istniej./proj.) 9,81 [m]
Długość: (stan istniej./proj.) 20,12 [m]
Szerokość: (stan istniej./proj.) 10,80 [m]
4.4. Liczba kondygnacji – 2

5. Zakres planowanych robót budowlanych
- rozbiórka werandy
- wykonanie nowych otworów drzwiowych i okiennych;
- montaż nowych nadproży;
- remont konstrukcji więźby dachowej i konstrukcji stropu;
- wykonanie nowych warstw posadzkowych na parterze i piętrze;
- docieplenie ścian Multiporem;
- wykonanie kominów na nowo;
- wykonanie nowej boazerii;
- docieplenie dachu wełną mineralną;
- wykonanie nowych ścianek działowych z tynkowaniem i malowaniem;
- wymiana stolarki okiennej i drzwiowej oraz montaż nowej stolarki;
- wykonanie instalacji elektrycznej, wod kan, CO;
- roboty wykończeniowe;
- nowe schody wewnętrzne żelbetowej;
- nowy strop w rejonie klatki schodowej;
- nowy osadnik bezodpływowy 10 [m3].
- wykonanie nowych chodników i dojść do budynku, zagospodarowanie terenu

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1486847,35 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2306122,36 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1486847,35 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Zakład Remontowo-Budowlany "Michalczyk" Aleksander Michalczyk

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5480050695

7.3.3)Ulica

Pawłowicka

7.3.4)Miejscowość

Strumień

7.3.5)Kod pocztowy

43-246

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-26

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1486847,35 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 813 668 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 580 412 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 813 668 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Skarb Panstwa Państwowe Gospodarstwo Leśne "Lasy Państwowe" - Nadleśnictwo Kobiór prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Piasek.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 486 847 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Zakład Remontowo-Budowlany "Michalczyk" Aleksander Michalczyk (Strumień). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.