Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
848 493 zł
Umowa zawarta
17 sierpnia 2026
Okres realizacji
84 dni
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 848 493 zł – 887 183 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Deklarowany okres gwarancji jakości i rękojmi za wady40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Remont dróg powiatowych na terenie Gminy Kłodawa Etap I CZ I– Remont odcinka drogi powiatowej nr 3406P w miejscowości Dzióbin CZ II– Remont odcinka drogi powiatowej nr 3431P w miejscowości Dzióbin

Zamawiający Powiatowy Zarząd Dróg w Kole (Koło, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Remont dróg powiatowych na terenie Gminy Kłodawa Etap I CZ I– Remont odcinka drogi…”, wybierając ofertę wykonawcy TRANS-SPILI Sp. z o.o. Wartość umowy: 848 493 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Powiatowy Zarząd Dróg w KoleKoło, Wielkopolskie (powiat Kolski →)opublikowano 26 sierpnia 2026
Wartość umowy
848 493 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    09 lipca 2026

    Termin ofert: 27 lipca 2026 09:05
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    26 sierpnia 2026

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy TRANS-SPILI Sp. z o.o. (Licheń), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 848 492,87 zł (umowę zawarto 17 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 848 492,87 zł do 887 183,01 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 84 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiatowy Zarząd Dróg w Kole

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 311022989

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Toruńska 200

1.5.2.)Miejscowość

Koło

1.5.3.)Kod pocztowy

62-600

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL414 - Koniński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

dt@pzdkolo.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

pzdkolo.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c2d73059-648a-49ec-a9de-adcc97db1fdf

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Remont dróg powiatowych na terenie Gminy Kłodawa Etap I CZ I– Remont odcinka drogi powiatowej nr 3406P w miejscowości Dzióbin CZ II– Remont odcinka drogi powiatowej nr 3431P w miejscowości Dzióbin

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c2d73059-648a-49ec-a9de-adcc97db1fdf

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00407706

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-26

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00026968/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.6 Remonty dróg powiatowych na terenie Gminy Kłodawa

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00333137

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

PZD.260.14.2026.TPBN

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest:
„Remont dróg powiatowych na terenie Gminy Kłodawa ” Etap I
CZĘŚĆ I – Remont odcinka drogi powiatowej nr 3406P w miejscowości Dzióbin
Zakres robót obejmuje:
 roboty pomiarowe przy liniowych robotach ziemnych - 2,140 km;
 mechaniczne frezowanie nawierzchni asfaltowej, gł. frezowania 4 cm - 20 m²;
 oczyszczenie mechaniczne nawierzchni drogowych bitumicznych - 11 200 m²;
 skropienie nawierzchni drogowej emulsją kationową w ilość 0,5 kg/m2 - 11 200 m²;
 mechaniczne wyrównywanie istniejącej podbudowy betonem asfaltowym AC11S- 1 120 t;
 ręczne wyrównanie nawierzchni betonem asfaltowym - 25 t;
 korytowanie poboczy z wywozem urobku gł. 8 cm - 3 210 m2
 uzupełnienie poboczy klińcem grubość warstwy średnio 8 cm - 3 210 m2
 oznakowanie poziome jezdni farbą chlorokauczukową grubowarstwową:
linie segregacyjne, przejścia dla pieszych, strzałki i symbole – 10 m2
CZĘŚĆ II – Remont odcinka drogi powiatowej nr 3431P w miejscowości Dzióbin
Zakres robót obejmuje:
 roboty pomiarowe przy liniowych robotach ziemnych - 0,785 km;
 mechaniczne frezowanie nawierzchni asfaltowej, gł. frezowania 4 cm - 20 m²;
 oczyszczenie mechaniczne nawierzchni drogowych bitumicznych - 4 170 m²;
 skropienie nawierzchni drogowej emulsją kationową w ilość 0,5 kg/m2 - 4 170 m²;
 mechaniczne wyrównywanie istniejącej podbudowy betonem asfaltowym AC11S - 417 t;
 ręczne wyrównanie nawierzchni betonem asfaltowym - 25 t;
 ścinka poboczy wraz z profilowaniem i zagęszczaniem, grubość warstwy
średnio 10 cm - 1 177 m²

Szczegółowy zakres prac określa dokumentacja techniczna i przedmiar robót.
Wykonawca ma obowiązek zapoznania się z dokumentacją techniczną
na etapie postępowania.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

848492,87 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

887183,01 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

848492,87 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

TRANS-SPILI Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6652891927

7.3.4)Miejscowość

Licheń

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-17

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

848492,87 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

84 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233220-7Roboty w zakresie nawierzchni dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
706 024 zł
Próbka: 97 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
358 712 zł1 360 316 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 001 604 zł
Źródło próbki
CPV 45233220· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
358 712 zł
Mediana
706 024 zł
Górny kwartyl
1 360 316 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiatowy Zarząd Dróg w Kole prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Koło.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 848 493 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233220-7 (Roboty w zakresie nawierzchni dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: TRANS-SPILI Sp. z o.o. (Licheń). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.