Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
2 476 923 zł
Umowa zawarta
25 sierpnia 2026
Okres realizacji
do 31 stycznia 2027
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 2 476 923 zł – 3 142 099 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji i rękojmi dla robót40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Budowa magazynu obrony cywilnej na działce ew. nr 1572/5, 1571/5, 1570/5, 1569/5 w Dobczycach”

Zamawiający Gmina Dobczyce (Dobczyce, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa magazynu obrony cywilnej na działce ew. nr 1572/5, 1571/5, 1570/5, 1569/5 w…”, wybierając ofertę wykonawcy Impuls Contractor Sp. z o.o. Wartość umowy: 2 476 923 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina DobczyceDobczyce, Małopolskie (powiat Myślenicki →)opublikowano 26 sierpnia 2026
Wartość umowy
2 476 923 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    23 lipca 2026

    Termin ofert: 7 sierpnia 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    26 sierpnia 2026

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Impuls Contractor Sp. z o.o. (Kraków), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 2 476 923,05 zł (umowę zawarto 25 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 2 476 923,05 zł do 3 142 098,53 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 stycznia 2027 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Dobczyce

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 351555424

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek 26

1.5.2.)Miejscowość

Dobczyce

1.5.3.)Kod pocztowy

32-410

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL214 - Krakowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ugim@dobczyce.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.dobczyce.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/gmina-dobczyce

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Budowa magazynu obrony cywilnej na działce ew. nr 1572/5, 1571/5, 1570/5, 1569/5 w Dobczycach”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-dec7ecd3-67c6-4f48-8ffb-6c0199124526

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00407236

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-26

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00358458

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RI.271.1.22.2026.MACH

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest budowa budynku magazynu obrony cywilnej wraz z infrastrukturą techniczną na działkach nr 1572/5, 1571/5, 1570/5, 1569/5 w miejscowości Dobczyce, w Gminie Dobczyce. Inwestycja polega na budowie budynku magazynu obrony cywilnej wraz z infrastrukturą techniczną: szczelnym zbiornikiem retencyjnym na wody opadowe, układem komunikacji wewnętrznej, miejscami postojowymi, utwardzonym miejscem na pojemniki do gromadzenia odpadów stałych i zielenią urządzoną. Budynek będzie pełnił funkcję magazynową, w którym będzie przechowywany sprzęt ratowniczy i techniczny (m.in. pompy, agregaty, namioty) oraz rezerwy materiałowe i strategiczne. Obiekt będzie stanowił także przestrzeń dla zapasów logistycznych i lokalne centrum logistyki kryzysowej.

4.5.3.)Główny kod CPV

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2476923,05 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

3142098,53 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

2476923,05 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Impuls Contractor Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7372206233

7.3.3)Ulica

Rzepakowa 4R

7.3.4)Miejscowość

Kraków

7.3.5)Kod pocztowy

31-989

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-25

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

2476923,05 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2027-01-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45200000-9Roboty budowlane w zakresie wznosze…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 316 211 zł
Próbka: 67 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
342 475 zł4 132 247 zł
Rozstęp międzykwartylowy
3 789 772 zł
Źródło próbki
CPV 45200000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
342 475 zł
Mediana
1 316 211 zł
Górny kwartyl
4 132 247 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.