Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 384 052 zł
Umowa zawarta
25 sierpnia 2026
Okres realizacji
14 miesiące
Oferty w postępowaniu
9 ofertceny: 1 384 052 zł – 2 900 000 złodrzucone: 4wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa i remont w ramach zadania pn.: „Konserwacja i odtworzenie części murów zamku górnego w Iłży – II etap”

Zamawiający Gmina Iłża (Iłża, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa i remont w ramach zadania pn.: Konserwacja i odtworzenie części murów zamku…”, wybierając ofertę wykonawcy REMERUS LISSEN Sp. z o.o. Wartość umowy: 1 384 052 zł. Złożono 9 ofert.

Zamawiający: Gmina IłżaIłża, Mazowieckie (powiat Radomski →)opublikowano 26 sierpnia 2026
Wartość umowy
1 384 052 zł
Liczba ofert
9 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    06 lipca 2026

    Termin ofert: 24 lipca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    26 sierpnia 2026

    9 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy REMERUS LISSEN Sp. z o.o. (Warszawa), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 384 051,72 zł (umowę zawarto 25 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 9 ofert; ceny wahały się od 1 384 051,72 zł do 2 900 000,00 zł. Odrzucono 4 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 14 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA IŁŻA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 670223327

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Rynek 11

1.5.2.)Miejscowość

Iłża

1.5.3.)Kod pocztowy

27-100

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL921 - Radomski

1.5.7.)Numer telefonu

48/3412206

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ilza@ilza.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.ilza.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ilza.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa i remont w ramach zadania pn.: „Konserwacja i odtworzenie części murów zamku górnego w Iłży – II etap”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-0470a6d8-b4a3-4051-a6d6-d55267439b6c

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00407218

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-26

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00043000/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań
1.1.9 Przebudowa i remont w ramach zadania pn

"Konserwacja i odtworzenie części murów zamku górnego w Iłży - II etap".

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00323884

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IGP.271.10.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

1462037,66 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: Przebudowa i remont w ramach zadania pn.: Konserwacja i odtworzenie części murów zamku górnego w Iłży – II etap”.
Zamówienie dotyczy robót budowlanych prowadzonych na obiekcie zabytkowym, wpisanym do rejestru zabytków, zakres prac obejmuje m.in.:
- prace przygotowawcze;
- konserwację i odtworzenie korony murów,
- izolację sklepienia piwnicy gotyckiej od góry,
- drenaż i izolację pionową ściany piwnicy gotyckiej,
- opracowanie okna biskupiego, strzeleckiego oraz blendy,
- demontaż i montaż instalacji odgromowej,
- wykonanie odwodnienia,
- odtworzenie nawierzchni dziedzińca,
- badania archeologiczne.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz zakres prac wskazano w dokumentacji projektowej, przedmiarze robót oraz SST stanowiącymi Załączniki nr 11, 12 i 13 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45212350-4 - Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznej

45453100-8 - Roboty renowacyjne

45111230-9 - Roboty w zakresie stabilizacji gruntu

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45431000-7 - Kładzenie płytek

92522200-8 - Usługi ochrony budynków historycznych

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

9

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

9

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

4

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1384051,72 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2900000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1384051,72 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

REMERUS LISSEN Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6772440624

7.3.3)Ulica

Domaniewska 37 lok. 2.43

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

02-672

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-25

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1384051,72 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

14 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 599 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 599 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Iłża prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Iłża.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 384 052 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: REMERUS LISSEN Sp. z o.o. (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 9 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.