Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
WOJCIECH SMOŁKOWICZ Firma Ogólnobudowlana "WiMbud"· Gorlicemikrofirma
Wartość umowy
316 057 zł
Umowa zawarta
25 sierpnia 2026
Okres realizacji
70 dni
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 316 057 zł – 421 602 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji jakości i rękojmi40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zamówienie na roboty budowlane polegające na przebudowie pomieszczenia szkolnego pod utworzenie pracowni eko-las w Zespole Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu (...)

Zamawiający Powiat Nowosądecki (Nowy Sącz, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Zamówienie na roboty budowlane polegające na przebudowie pomieszczenia szkolnego pod…”, wybierając ofertę wykonawcy WOJCIECH SMOŁKOWICZ Firma Ogólnobudowlana "WiMbud". Wartość umowy: 316 057 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Powiat NowosądeckiNowy Sącz, Małopolskieopublikowano 26 sierpnia 2026
Wartość umowy
316 057 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy WOJCIECH SMOŁKOWICZ Firma Ogólnobudowlana "WiMbud" (Gorlice), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 316 056,61 zł (umowę zawarto 25 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 316 056,61 zł do 421 602,19 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 70 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

POWIAT NOWOSĄDECKI

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 491893180

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Jagiellońska 33

1.5.2.)Miejscowość

Nowy Sącz

1.5.3.)Kod pocztowy

33-300

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL218 - Nowosądecki

1.5.7.)Numer telefonu

(+48) 18 41 41 600

1.5.8.)Numer faksu

(+48) 18 41 41 700

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

powiat@nowosadecki.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.nowosadecki.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1345087

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zamówienie na roboty budowlane polegające na przebudowie pomieszczenia szkolnego pod utworzenie pracowni eko-las w Zespole Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu (...)

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-7a6a4ceb-65c1-4823-bced-dcd1883e3144

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00407174

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-26

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00032574/11/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań
1.1.1 Przebudowa pomieszczenia szkolnego pod utworzenie pracowni eko-las w Zespole Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu w ramach projektu pn

„Poprawa infrastruktury szkół (...)

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

„Poprawa infrastruktury szkół ponadpodstawowych Powiatu Nowosądeckiego prowadzących kształcenia zawodowe poprzez zakup sprzętu i wyposażenia, przebudowę i dostosowanie budynków do potrzeb osób z niepełnosprawnościami”

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00352747

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.272.24.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

247808,32 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Nazwa nadana przez zamawiającego

ZP.272.24.2026 Zamówienie na roboty budowlane polegające na przebudowie pomieszczenia szkolnego pod utworzenie pracowni eko-las w Zespole Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu w ramach projektu pn.: „Poprawa infrastruktury szkół ponadpodstawowych Powiatu Nowosądeckiego prowadzących kształcenie zawodowe poprzez zakup sprzętu i wyposażenia, przebudowę i dostosowanie budynków szkół do potrzeb osób z niepełnosprawnościami”. Przedmiot zamówienia objęty jest dofinansowaniem ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach projektu pn.: „Poprawa infrastruktury szkół ponadpodstawowych Powiatu Nowosądeckiego prowadzących kształcenia zawodowe poprzez zakup sprzętu i wyposażenia, przebudowę i dostosowanie budynków do potrzeb osób z niepełnosprawnościami”, współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Małopolski na lata 2021-2027, Priorytet 5. Fundusze europejskie wspierające infrastrukturę społeczna, Działanie 5.3 Infrastruktura kształcenia zawodowego Typ projektu A. wsparcie infrastruktury szkół ponadpodstawowych prowadzących kształcenie zawodowe. 2. Miejsce realizacji robót budowlanych: Budynek Zespołu Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu - ul. Krakowska 1, 33-340 Stary Sącz. Budynek, w którym prowadzone będą roboty budowlane nie jest obecnie użytkowany, jednak znajduje się na terenie kompleksu szkolnego Zespołu Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu. Działalność statutowa szkoły nie zostanie zawieszona na czas realizacji zamówienia. 3. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności: a) roboty budowlane związane z przebudową pomieszczenia szkolnego wraz z instalacjami oraz wykonaniem toalety dla osób z niepełnosprawnościami, b) roboty budowlane związane z budową wewnętrznej pochylni dla osób niepełnosprawnych, c) uruchomienie wykonanych instalacji i zamontowanych urządzeń, d) wykonanie prób szczelności wszystkich instalacji objętych zakresem robót, e) uzyskanie wszystkich wymaganych przepisami prawa, w tym prawa budowlanego, zezwoleń/decyzji/ uzgodnień umożliwiających użytkowanie przedmiotu zamówienia, f) wykonanie wszystkich obowiązków wynikających z decyzji/warunków technicznych/opinii/uzgodnień uzyskanych na etapie projektowania i zawartych w dokumentacji projektowej. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki jego realizacji zostały zawarte w niniejszej specyfikacji warunków zamówienia wraz z załącznikami, w tym w szczególności w: a) dokumentacji projektowej, stanowiącej Załącznik nr 1 do niniejszej SWZ, na którą składają się: • projekty branży architektonicznej, sanitarnej, elektrycznej (dalej „projekt”), • specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych dla poszczególnych branż (dalej „STWiORB”), • Pozwolenie nr 91/2026 Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na prowadzenie robót budowlanych. b) projekcie umowy, stanowiącym Załącznik nr 2 do niniejszej SWZ c) formularzu oferty, stanowiącym Załącznik nr 4 do niniejszej SWZ. 5. Dodatkowo Załącznik nr 1 do SWZ zawiera przedmiar robót, który - z uwagi na ryczałtowy charakter wynagrodzenia - stanowi jedynie materiał informacyjny co do rodzaju robót objętych niniejszym zamówieniem, zatem wykonawca nie może powoływać się na przedmiar jako podstawę wyceny oferty. UWAGA: Z uwagi na ryczałtowy charakter wynagrodzenia wszelkie inne zapisy dotyczące sposobu rozliczenia zawarte w dokumentacji projektowej należy traktować jako niewiążące. Ponadto Zamawiający zastrzega, że kwestie związane z odbiorami robót budowlanych oraz gwarancją jakości reguluje projekt umowy, stanowiący Załącznik nr 2 do niniejszej SWZ, a wszelkie zastosowane w tym zakresie w dokumentacji projektowej zapisy należy traktować jako niewiążące. 6. Wskazane roboty budowlane mają być wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną i dokumentacją projektową, stanowiącą Załącznik nr 1 do SWZ. 7. Podane w dokumentacji projektowej ewentualne znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, nazwy własne towarów lub ich producentów, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty dostarczane przez konkretnego wykonawcę, mają charakter przykładowy, a ich wskazanie ma na celu określenie oczekiwanego standardu, przy czym wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. 8. W przypadkach, w których przedmiot zamówienia opisany jest przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy Pzp, zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. 9. Zamawiający wymaga, by na roboty budowlane, stanowiące przedmiot niniejszego zamówienia wykonawca udzielił minimum 5 - letniej gwarancji jakości i rękojmi (uwaga: okres gwarancji jakości i rękojmi stanowi kryterium oceny ofert – patrz pkt XIII ppkt 4 SWZ). 10. Zamawiający wymaga, aby wykonawca przez cały okres realizacji przedmiotu zamówienia posiadał ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej o wymaganej przez zamawiającego sumie ubezpieczenia. Szczegółowe wymagania w tym zakresie zostały zawarte w projekcie umowy, stanowiącym Załącznik nr 2 do niniejszej SWZ. TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA: 1. Termin rozpoczęcia wykonania przedmiotu zamówienia ustala się na dzień przekazania terenu budowy. 2. Zamawiający przekaże Wykonawcy teren budowy za protokołem zdawczo – odbiorczym w terminie do 7 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy. 3. Przedmiot zamówienia zostanie wykonany (zgłoszony do odbioru) w terminie: do 70 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy. 4. Przez wykonanie przedmiotu zamówienia rozumie się wykonanie wszelkich prac i robót składających się na przedmiot zamówienia, umożliwiających użytkowanie przedmiotu zamówienia zgodnie z jego przeznaczeniem oraz dopełnienie wszelkich przewidzianych prawem czynności wymaganych dla dopuszczenia przedmiotu zamówienia do użytkowania.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45431000-7 - Kładzenie płytek

45442100-8 - Roboty malarskie

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych

45410000-4 - Tynkowanie

45421131-1 - Instalowanie drzwi

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45421152-4 - Instalowanie ścianek działowych

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45432210-9 - Wykładanie ścian

45432111-5 - Kładzenie wykładzin elastycznych

45262300-4 - Betonowanie

45421146-9 - Instalowanie sufitów podwieszanych

45432120-1 - Instalowanie nawierzchni podłogowych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

316056,61 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

421602,19 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

316056,61 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

WOJCIECH SMOŁKOWICZ Firma Ogólnobudowlana "WiMbud"

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

121422865

7.3.3)Ulica

11 Listopada 21

7.3.4)Miejscowość

Gorlice

7.3.5)Kod pocztowy

38-300

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-25

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

316056,61 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

70 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1591 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 195 zł1 818 393 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 585 199 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 195 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 818 393 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Nowosądecki prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Nowy Sącz.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 316 057 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: WOJCIECH SMOŁKOWICZ Firma Ogólnobudowlana "WiMbud" (Gorlice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.