Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
348 391 zł
Umowa zawarta
11 sierpnia 2026
Okres realizacji
3 miesiące
Oferty w postępowaniu
2 ofertyodrzucone: 1
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Termin gwarancji i rękojmi na wykonane prace objęte przedmiotem zamówienia (w miesiącach)40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wymiana pionów wodociągowych i kanalizacji sanitarnej z podłączeniem urządzeń w prawym skrzydle budynku Sądu Okręgowego w Koszalinie

Zamawiający Sąd Okręgowy w Koszalinie (Koszalin, Zachodniopomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Wymiana pionów wodociągowych i kanalizacji sanitarnej z podłączeniem urządzeń w prawym…”, wybierając ofertę wykonawcy Zakład Usługowo Handlowy MIRKLIM Mirosław Owięcki. Wartość umowy: 348 391 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Sąd Okręgowy w KoszalinieKoszalin, Zachodniopomorskieopublikowano 26 sierpnia 2026
Wartość umowy
348 391 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    09 lipca 2026

    Termin ofert: 24 lipca 2026 11:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    26 sierpnia 2026

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Zakład Usługowo Handlowy MIRKLIM Mirosław Owięcki (Malechowo), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 348 391,29 zł (umowę zawarto 11 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 3 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

SĄD OKRĘGOWY W KOSZALINIE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000322525

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Warynskiego 7

1.5.2.)Miejscowość

Koszalin

1.5.3.)Kod pocztowy

75-541

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL426 - Koszaliński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

inwestycje@koszalin.so.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://koszalin.so.gov.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-10a2819c-e037-4e2f-a944-fd3abd585b40

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ kontroli państwowej i ochrony prawa oraz sąd i trybunał

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wymiana pionów wodociągowych i kanalizacji sanitarnej z podłączeniem urządzeń w prawym skrzydle budynku Sądu Okręgowego w Koszalinie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-10a2819c-e037-4e2f-a944-fd3abd585b40

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00407110

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-26

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00148837/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Wymiana pionów wodociągowych i kanalizacji sanitarnej z podłączeniem urządzeń w prawym skrzydle budynku Sądu Okręgowego w Koszalinie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00333841

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

OG.261.5.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest jest wymiana pionów wodociągowych i kanalizacji sanitarnej z podłączeniem urządzeń w prawym skrzydle budynku Sądu Okręgowego w Koszalinie przy ulicy Waryńskiego 7, to jest w skrzydle od strony ulicy Szymanowskiego. Budynek ten powstał na początku lat trzydziestych XX wieku, liczy więc już ponad 90 lat. Instalacje wodne i kanalizacyjne pochodzą z tego okresu, oprócz nowych odcinków wody zimnej, wody ciepłej i cyrkulacji, zainstalowanych w piwnicach budynku w roku 2025.
Zakres prac ma na celu wykonanie nowych podłączeń wody zimnej, wody ciepłej i cyrkulacji wszystkich urządzeń i przyborów sanitarnych do nowych rur zasilających (poziomów) w piwnicach, a także wykonanie nowych odprowadzeń i pionów kanalizacji sanitarnej na kondygnacjach nadziemnych (parter, I piętro, II piętro) i włączenie ich do istniejących pionów kanalizacyjnych w piwnicach. Szczegółowy zakres robót do wykonania zawiera załącznik nr 1A oraz dokumentacja, obejmująca:
- Projekty Wykonawcze;
- Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót;
- Przedmiary Robót (które stanowią materiał pomocniczy do złożenia oferty).
Wszelkie prace przy realizacji przedmiotowego zadania winny być wykonane zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami.

4.5.3.)Główny kod CPV

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

348391,29 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

348391,29 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

348391,29 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Zakład Usługowo Handlowy MIRKLIM Mirosław Owięcki

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

331172704

7.3.4)Miejscowość

Malechowo

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-11

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

348391,29 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

3 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45231300-8Roboty budowlane w zakresie budowy…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 132 327 zł
Próbka: 76 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
364 807 zł3 215 297 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 850 490 zł
Źródło próbki
CPV 45231300· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
364 807 zł
Mediana
1 132 327 zł
Górny kwartyl
3 215 297 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Sąd Okręgowy w Koszalinie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Koszalin.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 348 391 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45231300-8 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Zakład Usługowo Handlowy MIRKLIM Mirosław Owięcki (Malechowo). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.