Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
90 239 zł
Umowa zawarta
24 sierpnia 2026
Okres realizacji
od 1 września 2026 do 25 czerwca 2027
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 90 239 zł – 126 000 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Czas podstawienia pojazdu zastępczego40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Przewóz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z miejsca zamieszkania do szkoły w Nowym Siodle w roku szkolnym 2026/2027”

Zamawiający Gmina Głuszyca (Głuszyca, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Przewóz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z miejsca zamieszkania do szkoły w Nowym…”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Ewa Frydrych. Wartość umowy: 90 239 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina GłuszycaGłuszyca, Dolnośląskie (powiat Wałbrzyski →)opublikowano 26 sierpnia 2026
Wartość umowy
90 239 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~2,2 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    07 lipca 2026

    Termin ofert: 15 lipca 2026 11:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    26 sierpnia 2026

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Ewa Frydrych (Głuszyca).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 90 239,10 zł (umowę zawarto 24 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 90 239,10 zł do 126 000,00 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 września 2026 r. do 25 czerwca 2027 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Głuszyca

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 890718248

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Parkowa 9

1.5.2.)Miejscowość

Głuszyca

1.5.3.)Kod pocztowy

58-340

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL517 - Wałbrzyski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@gluszyca.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.bip.gluszyca.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1339406

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Przewóz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z miejsca zamieszkania do szkoły
w Nowym Siodle w roku szkolnym 2026/2027”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c751d831-af47-4c9d-a308-f33c7cf3ca5e

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00407042

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-26

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00021726/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.2 Przewóz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z miejsca zamieszkania do szkoły w Nowym Siodle w roku szkolnym 2026/2027

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00327867

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

NIBITZKiZP.271.3.9.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

86560,84 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest realizacja usługi pn

„Przewóz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z miejsca zamieszkania do szkoły w Nowym Siodle w roku szkolnym 2026/2027”, która obejmuje świadczenie usług przewozowych w celu dowiezienia uczniów z miejsca zamieszkania do szkoły i ze szkoły do miejsca zamieszkania. 2. Adres placówki: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nowe Siodło 73, 58-350 Mieroszów. 3. Dowóz uczniów odbywa się w dni nauki szkolnej tj. od dnia 01.09.2026 r. do dnia 25.06.2027 r., z wyłączeniem ferii zimowych i wiosennych oraz innych przerw w nauce wynikających z kalendarza roku szkolnego 2026/2027. 4. Liczba uczniów dowożonych do placówki w Nowym Siodle to 3 uczniów Zamawiający informuje, iż są to osoby sprawne ruchowo. Opiekę nad dziećmi podczas przewozu będzie sprawowała osoba wyznaczona przez Zamawiającego. 5. Wymagany samochód osobowy z minimum 7 miejscami siedzącymi. 6. Dla pojazdu Wykonawca zobowiązany jest zapewnić kierowcę posiadającego stosowne uprawnienia (w tym świadectwa kwalifikacji uprawniające do wykonywania zawodu kierowcy danego środka transportu). 7. Szacunkowa dzienna ilość kilometrów wynosi około 88 km 8. W okresach zimowych pojazd dowożący dzieci musi być ogrzewany, a na stopniach wejściowych do pojazdu nie może zalegać lód i nie mogą one być śliskie. Szczególną uwagę należy zwrócić podczas wchodzenia, schodzenia i przeprowadzania dzieci, w celu zapewnienia im bezpieczeństwa. 9. Przewiduje się jeden kurs poranny w celu dowiezienia uczniów do placówki na godz. 800 oraz jeden kurs powrotny o godzinie ustalonej indywidualnie z Wykonawcą wyłonionym w niniejszym postępowaniu, po otrzymaniu ze szkoły szczegółowego planu lekcji dzieci i młodzieży - Wykonawca zobowiązany jest w ciągu 7 dni od podpisania umowy do dostarczenia Zamawiającemu szczegółowego harmonogramu dowozu dzieci, który będzie stanowił załącznik do umowy

4.5.3.)Główny kod CPV

60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

90239,10 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

126000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

90239,10 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Ewa Frydrych

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

PL8851319473

7.3.4)Miejscowość

Głuszyca

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-24

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

90239,10 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-09-01 do 2027-06-25

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60130000-8Usługi w zakresie specjalistycznego…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
422 172 zł
Próbka: 72 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
283 054 zł1 433 564 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 150 509 zł
Źródło próbki
CPV 60130000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
283 054 zł
Mediana
422 172 zł
Górny kwartyl
1 433 564 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Głuszyca prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Głuszyca.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 90 239 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 60130000-8 (Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Ewa Frydrych (Głuszyca). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.