Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Dostawa cyfrowego aparatu ultrasonograficznego (USG) wraz z instalacją i integracją z systemem PACS/RIS dla Kaszubskiego Centrum Medycznego w Sierakowicach

Zamawiający Kaszubskie Centrum Medyczne w Sierakowicach (Sierakowice, Pomorskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Dostawa cyfrowego aparatu ultrasonograficznego (USG) wraz z instalacją i integracją z…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 379 630 zł
Konkurencyjność
~4,0 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

KASZUBSKIE CENTRUM MEDYCZNE W SIERAKOWICACH

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 191290544

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Lęborska 34

1.4.2.)Miejscowość

Sierakowice

1.4.3.)Kod pocztowy

83-340

1.4.4.)Województwo

pomorskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL634 - Gdański

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

magdare3@wp.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.kcm.sierakowice.pl/

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-36a72fdb-e105-46e1-b03a-f00edfa076c0

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00406893

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-08-25

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2026/BZP 00273427

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

3.7.)Nazwa zamówienia

Dostawa cyfrowego aparatu ultrasonograficznego (USG) wraz z instalacją i integracją z systemem PACS/RIS dla Kaszubskiego Centrum Medycznego w Sierakowicach

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowego, nieużywanego, nieregenerowanego, niedemonstracyjnego cyfrowego aparatu USG na potrzeby Kaszubskiego Centrum Medycznego w Sierakowicach, ul. Lęborska 30, 83-340 Sierakowice wraz z kompleksową usługą podłączenia i konfiguracji urządzenia z systemem PACS/RIS Zamawiającego w standardzie DICOM (min. DICOM Store oraz DICOM Worklist) oraz dostawa niezbędnego oprogramowania oraz licencji. Urządzenie musi pochodzić z bieżącej produkcji i być wyprodukowane nie wcześniej niż 12 miesięcy przed wszczęciem niniejszego postępowania.
2. W ramach realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązany jest również do przeprowadzenia szkolenia personelu Zamawiającego w zakresie obsługi, eksploatacji i podstawowej konserwacji urządzenia dla personelu wskazanego przez Zamawiającego (min. 2 osoby).
3. Dostarczone urządzenie musi być wyrobem medycznym dopuszczonym do obrotu na terenie UE i RP zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/745 (MDR) oraz ustawą z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. 2022, poz. 974 z późń. zm.). Ponadto, musi spełniać normy IEC dotyczące bezpieczeństwa elektrycznego i kompatybilności elektromagnetycznej. W przypadku wyrobów objętych okresem przejściowym wynikającym z MDR Wykonawca zobowiązany jest wykazać legalność dalszego wprowadzania wyrobu do obrotu zgodnie z art. 120 MDR.
4. Zakres zamówienia obejmuje w szczególności transport, wniesienie, montaż i instalacje urządzenia, jego konfigurację, integrację z infrastrukturą informatyczną Zamawiającego, przeprowadzenie testów akceptacyjnych oraz przygotowanie urządzenia do użytkowania.
5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 7 do SWZ pn. „Opis przedmiotu zamówienia – minimalne wymagania”.

3.9.)Główny kod CPV

33112200-0 - Aparaty ultrasonograficzne

3.10.)Dodatkowy kod CPV

51410000-9 - Usługi instalowania sprzętu medycznego

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-24

4.2.)Okres realizacji zamówienia

28 dni

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

EMS - EUROMED MEDICAL SOLUTIONS Sp. z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

634633415

4.3.4.)Miejscowość

Poznań

4.3.6.)Województwo

wielkopolskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

297000,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2026/BZP 00353579/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-07-21

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

0

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

297000 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

33112200-0Aparaty ultrasonograficzne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
379 630 zł
Próbka: 35 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
265 631 zł1 314 626 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 048 995 zł
Źródło próbki
CPV 33112200· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
265 631 zł
Mediana
379 630 zł
Górny kwartyl
1 314 626 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Kaszubskie Centrum Medyczne w Sierakowicach prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Sierakowice.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 33112200-0 (Aparaty ultrasonograficzne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.