Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wykonanie chłodzenia wybranych pomieszczeń 5 piętra budynku Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej

Zamawiający Politechnika Warszawska (Warszawa, Mazowieckie) opublikował wynik postępowania „Wykonanie chłodzenia wybranych pomieszczeń 5 piętra budynku Wydziału Inżynierii…”.

Zamawiający: Politechnika WarszawskaWarszawa, Mazowieckieopublikowano 25 sierpnia 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 1 836 221 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

POLITECHNIKA WARSZAWSKA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000001554

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

PLAC POLITECHNIKI 1

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

00-661

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia.is@pw.edu.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.pw.edu.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1335457

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wykonanie chłodzenia wybranych pomieszczeń 5 piętra budynku Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d5ff96a4-3785-4267-9f32-45d21269a6a1

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00406811

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00055362/38/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.45 Wykonanie chłodzenia wybranych pomieszczeń 5 piętra budynku Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00342346

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP/WIŚ/08/2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na wykonaniu chłodzenia wybranych pomieszczeń 5 piętra budynku Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej przy ul. Nowowiejskiej 20 w Warszawie zgodnie z projektem, przedmiarem i specyfikacjami stanowiącymi opis przedmiotu zamówienia

4.5.3.)Główny kod CPV

45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45331220-4 - Instalowanie urządzeń klimatyzacyjnych

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45315600-4 - Instalacje niskiego napięcia

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45331200-8Instalowanie urządzeń wentylacyjnyc…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 836 221 zł
Próbka: 63 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
463 770 zł4 821 665 zł
Rozstęp międzykwartylowy
4 357 895 zł
Źródło próbki
CPV 45331200· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
463 770 zł
Mediana
1 836 221 zł
Górny kwartyl
4 821 665 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.