Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
5 044 170 zł
Umowa zawarta
18 sierpnia 2026
Okres realizacji
104 dni
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 5 044 170 zł – 5 116 800 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Remont kolektora sanitarnego północnego w rejonie ROD Katarzynka

Zamawiający Regionalne Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej S.A. (Tychy, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Remont kolektora sanitarnego północnego w rejonie ROD Katarzynka”, wybierając ofertę wykonawcy BLEJKAN S.A. Wartość umowy: 5 044 170 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Regionalne Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej S.A.Tychy, Śląskieopublikowano 25 sierpnia 2026
Wartość umowy
5 044 170 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy BLEJKAN S.A. (Szczecin), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 5 044 169,73 zł (umowę zawarto 18 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 5 044 169,73 zł do 5 116 800,00 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 104 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Regionalne Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej S.A.

1.3.)Oddział zamawiającego

RCGW S.A.

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 273340260

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Al. Marszałka Piłsudskiego 12

1.5.2.)Miejscowość

Tychy

1.5.3.)Kod pocztowy

43-100

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22C - Tyski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

rcgw@rcgw.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.rcgw.pl/przetargi-zapytania-ofertowe

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://rcgw.eb2b.com.pl/open-preview-auction.html/516429

1.7.)Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - inny zamawiający


osoba prawna utworzona w celu zaspokajania potrzeb o charakterze powszechnym

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Środowisko

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Remont kolektora sanitarnego północnego w rejonie ROD Katarzynka

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e4856fc9-b683-42f6-aed8-f08941768b8b

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00406714

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00261315

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

EU/JNJ/remont_kolektora_Katarzynka/17/05/2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest remont kolektora sanitarnego północnego w rejonie ROD Katarzynka.
Opis przedmiotu zamówienia (dalej OPZ) oraz sposób jego wykonania określony jest w Dokumentacji Technicznej opracowanej dla potrzeb niniejszego zamówienia w załączniku nr 6 do SWZ oraz Istotnych Postanowieniach Umowy (dalej IPU) - załączniku nr 5 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45232400-6 - Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

5044169,73 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

5116800,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

5044169,73 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

BLEJKAN S.A.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

320411267

7.3.4)Miejscowość

Szczecin

7.3.6.)Województwo

zachodniopomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

roboty drogowe - nieznani na etapie składania ofert

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-18

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

5044169,73 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

104 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45232400-6Roboty budowlane w zakresie kanałów…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
320 000 zł
Próbka: 33 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
223 629 zł1 849 057 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 625 428 zł
Źródło próbki
CPV 45232· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
223 629 zł
Mediana
320 000 zł
Górny kwartyl
1 849 057 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Regionalne Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej S.A. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Tychy.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 5 044 170 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45232400-6 (Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: BLEJKAN S.A. (Szczecin). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.