Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Zagospodarowanie nadbrzeża jeziora Niegocin i Grajewko w celu ochrony wód i ekosystemów- dokumentacja projektowa

Zamawiający Gmina Giżycko (Giżycko, Warmińsko-Mazurskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Zagospodarowanie nadbrzeża jeziora Niegocin i Grajewko w celu ochrony wód i ekosystemów-…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina GiżyckoGiżycko, Warmińsko-Mazurskie (powiat Giżycki →)opublikowano 25 sierpnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 515 739 zł
Konkurencyjność
~3,1 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

GMINA GIŻYCKO

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 790671225

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Mickiewicza 33

1.4.2.)Miejscowość

Giżycko

1.4.3.)Kod pocztowy

11-500

1.4.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL623 - Ełcki

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@ugg.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.ugg.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-76e4aafc-3699-4637-b84e-29c43cc610e3

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00406638

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-08-25

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2025/BZP 00308205

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.7.)Nazwa zamówienia

Zagospodarowanie nadbrzeża jeziora Niegocin i Grajewko w celu ochrony wód i ekosystemów- dokumentacja projektowa

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej na zagospodaro-
wanie nadbrzeża jeziora Niegocin i Grajewko w celu ochrony wód i ekosystemów.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z zakresem opracowania zawarty jest w Załączniku
nr 8 do SWZ.

3.9.)Główny kod CPV

71250000-5 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-07-25

4.2.)Okres realizacji zamówienia

od 2025-07-25 do 2026-01-31

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Projekt i Realizacja sp. z o.o.

4.3.1.1.)Dane wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Roto-Tech sp. z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5252998070

4.3.4.)Miejscowość

Warszawa

4.3.6.)Województwo

mazowieckie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

250000,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2025/BZP 00365149/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Nie

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-05-15

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Nie

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

2

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

konieczność zmiany innych rozwiązań i uzyskanie niezbędnych uzgodnień do dokumentacji

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

termin wykonania przedmiotu zamówienia: 31 marca 2026 r.
Termin wykonania zamówienia wg umowy 31.01.2026 r.

5.4.6.)Wartość zmiany

0

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.4.2.)Numer zmiany

2

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

konieczność zmiany innych rozwiązań i uzyskanie niezbędnych uzgodnień do dokumentacji

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

termin wykonania przedmiotu zamówienia: 15 maja 2026 r.

5.4.6.)Wartość zmiany

0

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

125000,00 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 6

Informacje dodatkowe

Odstąpienie od umowy z winy Zamawiającego. Gmina Giżycko złożyła oświadczenie o odstąpieniu od umowy, w związku z wystąpieniem okoliczności powodującej, że wykonanie całego zadania :"Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. : "Zagospodarowanie i umocnienie nabrzeża jez. Grajewko na wysokości działki o nr geod 100/9 obręb Grajwo, gmina Giżycko wraz z budową zaplecza do obsługi żeglarzy i motorowodniaków: sanitariatami, bosmanatem i infrastrukturą towarzyszącą, małą architekturą (tj. oświetlenie, ławeczki, śmietniki i droga dojazdowa) oraz z budową pomostu (około 50 stanowisk cumowniczych) wraz z infrastrukturą do obsługi łodzi, jachtów wraz z odbiorem ścieków, ładowaniem łodzi elektrycznych, poboru prądu i wody", nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71250000-5Usługi architektoniczne, inżynieryj…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
515 739 zł
Próbka: 34 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
278 803 zł1 928 707 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 649 904 zł
Źródło próbki
CPV 71250000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
278 803 zł
Mediana
515 739 zł
Górny kwartyl
1 928 707 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Giżycko prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Giżycko.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71250000-5 (Usługi architektoniczne. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.