AktywneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Modernizacja i przebudowa systemu kontroli dostępu i monitoringu wizyjnego w budynku prokuratur poznańskich przy ulicy 10 w Poznaniu

Zamawiający Prokuratura Okręgowa w Poznaniu (Poznań, Wielkopolskie) prowadzi postępowanie „Modernizacja i przebudowa systemu kontroli dostępu i monitoringu wizyjnego w budynku…”. Termin składania ofert upływa 10 września 2026, 12:00. Wadium: 16 000 zł.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Prokuratura Okręgowa w PoznaniuPoznań, Wielkopolskieopublikowano 25 sierpnia 2026

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 1 571 734 zł
Wadium
16 000 zł
Termin składania ofert
10 września 2026, 12:00
8d 20h
Konkurencyjność
~2,3 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Wydłużony czas gwarancji20%Czas reakcji serwisu na awarię krytyczną20%

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    25 sierpnia 2026

    Termin ofert: 10 września 2026 12:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    TerminTermin składania ofert upływa 10 września 2026 roku o godzinie 12:00.

  • 2

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 60%, wydłużony czas gwarancji 20%, czas reakcji serwisu na awarię krytyczną 20%.

  • 3

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Modernizacja i przebudowa systemu kontroli dostępu i monitoringu wizyjnego w budynku prokuratur poznańskich przy ulicy 10 w Poznaniu.

  • 4

    RyzykoWadium: 16 000,00 zł.

Kontekst Atlasu

  • Konkurencja u tego zamawiającego jest niewielka: średnio 2,7 oferty na postępowanie przy 63 rozstrzygnięciach z ostatnich 3 lat, a 48% z nich miało jednego oferenta (w kraju: 32%).
  • Ten zamawiający unieważnia częściej niż inni: 30% jego postępowań z ostatnich 3 lat nie zakończyło się wyborem wykonawcy (w kraju: 14%).

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Prokuratura Okręgowa w Poznaniu

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000000394

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Solna 10

1.5.2.)Miejscowość

Poznań

1.5.3.)Kod pocztowy

61-736

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL415 - Miasto Poznań

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi.popoz@prokuratura.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.poznan.po.gov.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Porządek i bezpieczeństwo publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja i przebudowa systemu kontroli dostępu i monitoringu wizyjnego w budynku prokuratur poznańskich przy ulicy 10 w Poznaniu

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-ea515375-12c7-4bbc-a5df-a0db382ef8f3

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00406629

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00138304/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 „Modernizacja i przebudowa systemu kontroli dostępu i monitoringu wizyjnego w budynku prokuratur poznańskich przy ulicy Solnej Nr 10 w Poznaniu

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ea515375-12c7-4bbc-a5df-a0db382ef8f3

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://ezamowienia.gov.pl

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

1. Postępowanie jest prowadzone w
języku polskim.
2. Komunikacja w postępowaniu, sposób sporządzenia podmiotowych środków dowodowych, przedmiotowych środków
dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń prowadzona jest zgodnie z postanowieniami Rozporządzenia Prezesa Rady
Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów
elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie. (Dz.U.
z 2020r. poz. 2452).
3. W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym a wykonawcami odbywa się przy
użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl.
4. Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne.
5. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu
„Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki
korzystania z Platformy eZamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej
https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”.
6. Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie e-Zamówienia
ani logowania.
7. Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert w postępowaniu, odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem
formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”). Za pośrednictwem „Formularzy do
komunikacji” odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień, zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi.
Formularze do komunikacji umożliwiają również dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk „dodaj załącznik”).
8. Możliwość korzystania w postępowaniu z „Formularzy do komunikacji” w pełnym zakresie wymaga posiadania konta „Wykonawcy”
na Platformie e-Zamówienia oraz zalogowania się na Platformie e-Zamówienia. Do korzystania z „Formularzy do komunikacji”
służących do zadawania pytań dotyczących treści dokumentów zamówienia wystarczające jest posiadanie tzw. konta
uproszczonego na Platformie e-Zamówienia.
9. Wszystkie wysłane i odebrane w postępowaniu przez wykonawcę wiadomości widoczne są po zalogowaniu w podglądzie
postępowania w zakładce „Komunikacja”.
10. W zakładce „Komunikacja” wiadomości podzielone są na wątki dotyczące ich rodzajów oraz nadawców/adresatów. Każdą
wiadomość można wyeksportować do pliku pdf (Pobierz PDF). Na wiadomość można również odpowiedzieć bezpośrednio z widoku
odczytanej wiadomości (przycisk „Odpowiedz”).
11. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy
plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza).
12. Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz
informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia dostępny pod adresem
https://ezamowienia.gov.pl
13. W przypadku problemów technicznych i awarii związanych z funkcjonowaniem Platformy e-Zamówienia użytkownicy mogą
skorzystać ze wsparcia technicznego dostępnego pod numerem telefonu (32) 77 88 999 lub drogą elektroniczną poprzez formularz
udostępniony na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl w zakładce „Zgłoś problem”
14. W szczególnie uzasadnionych przypadkach uniemożliwiających komunikację wykonawcy i Zamawiającego za pośrednictwem
Platformy e-Zamówienia, Zamawiający dopuszcza komunikację za pomocą poczty elektronicznej na adres e-mail:
przetargi.popoz@prokuratura.gov.pl (nie dotyczy składania ofert/wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu).
15. Zamawiający nie przewiduje komunikowania się z wykonawcami w sposób inny niż przy użyciu środków komunikacji
elektronicznej wskazanych w SWZ

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

3032-7.261.09.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa modernizacja systemów bezpieczeństwa technicznego w budynku przy ul. Solnej 10 w Poznaniu, obejmująca wdrożenie nowego systemu monitoringu wizyjnego (VSS IP) oraz integrację z systemami SKD, SSWiN oraz SAP za pomocą jednej centralnej platformy oprogramowania.
2. Szczegółowy opis techniczny, wymagania sprzętowe serwerów, macierzy, kamer oraz specyfikacja bramek obrotowych i dwuzakresowych czytników (125 kHz Unique + 13.56 MHz MIFARE DESFire) zostały zawarte w załączniku nr 1 – Program Funkcjonalno-Użytkowy (PFU)i załączniku nr 1a – dokumentacja techniczna.
3. Ze względu na charakter obiektu i jawność ogólnego opracowania, dokładne plany sytuacyjne i lokalizacje szaf (GPD, PPD) oraz kamer stanowią element dokumentacji na etapie postepowania o zamówienie publiczne. Oferenci mogą się z nimi zapoznać wyłącznie podczas wizji lokalnej, po uprzednim podpisaniu i złożeniu Oświadczenia o zachowaniu poufności (NDA) (Załącznik nr 12 do SWZ).

4.2.6.)Główny kod CPV

42961100-1 - System kontroli dostępu

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

32323500-8 - Urządzenia do nadzoru wideo

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

51312000-2 - Usługi instalowania urządzeń telewizyjnych

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

8 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

wydłużony czas gwarancji

4.3.6.)Waga

20

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

czas reakcji serwisu na awarię krytyczną

4.3.6.)Waga

20

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 1

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu
1.Sytuacji ekonomicznej lub finansowej

Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia z sumą gwarancyjną o wartości co najmniej 1 000.000, 00zł (słownie: jeden milion złotych) 2. Zdolności technicznej lub zawodowej: a) w odniesieniu do posiadania wiedzy i doświadczenia: Wykonawca spełni warunek jeżeli wykaże, że w ciągu ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności przez Wykonawcę jest krótszy, to w tym okresie zrealizował minimum 2 (dwa) zadania, z których każde spełniało łącznie poniższe kryteria: • Charakter zadania: Polegało na zaprojektowaniu i wykonaniu (formuła „Zaprojektuj i Wybuduj”) LUB na wykonaniu robót instalacyjno-budowlanych w zakresie montażu, konfiguracji i uruchomienia systemów bezpieczeństwa technicznego w budynku użyteczności publicznej lub obiekcie infrastruktury krytycznej. • Zakres techniczny (Integracja): W ramach każdego z tych zadań Wykonawca dokonał instalacji oraz pełnej integracji programowej na poziomie jednej platformy zarządzającej (VMS/SMS) co najmniej trzech systemów jednocześnie: 1. Systemu Telewizji Dozorowej IP (CCTV/VSS) o wielkości minimum 80 kamer IP, 2. Systemu Kontroli Dostępu (SKD) obejmującego min. 20 przejść, w tym co najmniej jedno przejście zintegrowane z automatyczną bramką obrotową/kołowrotem, 3. Systemu Sygnalizacji Włamania i Napadu (SSWiN) LUB Systemu Sygnalizacji Pożarowej (SAP). • Wartość zadania: Wartość każdego z wykazanych zadań wynosiła nie mniej niż 500 000,00 PLN brutto (słownie: pięćset tysięcy złotych 00/100). b) w zakresie dysponowania osobami zdolnymi do wykonywania zamówienia: Wykonawca spełnia ten warunek, jeśli wykaże, że dysponuje lub będzie dysponować na etapie realizacji umowy, osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, które będą pełnić następujące funkcje:  Kierownik Projektu / Koordynator ds. IT: Min. 1 osoba posiadająca minimum 3-letnie doświadczenie w zarządzaniu projektami teletechnicznymi i wdrożeniami systemów bezpieczeństwa typu enterprise.  Projektant (Branża Teletechniczna): Min. 1 osoba posiadająca: - Aktualne uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych LUB w specjalności telekomunikacyjnej. - Aktualny wpis na listę członków właściwej Izby Inżynierów Budownictwa. - Certyfikat Autoryzacyjny producenta oferowanego oprogramowania integrującego/VMS (potwierdzający uprawnienia do projektowania systemów na bazie tego softu).  Kierownik Budowy / Robót Teletechnicznych: Min. 1 osoba posiadająca: - Aktualne uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności telekomunikacyjnej lub instalacyjnej elektrycznej. - Aktualny wpis na listę członków właściwej Izby Inżynierów Budownictwa.  Instalatorzy / Programiści systemów: Co najmniej 2 osoby posiadające imienne certyfikaty techniczne/autoryzacyjne producenta oferowanego systemu VMS/Integratora oraz producenta systemu SKD, potwierdzające odbycie szkolenia z zakresu zaawansowanej konfiguracji, programowania i uruchamiania systemów.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

a) wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie dokumenty – załącznik nr 9.
b) wykaz osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami - załącznik nr 10.
c) dokumenty potwierdzające, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia ze wskazaniem sumy gwarancyjnej tego ubezpieczenia.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Tak

6.4.1)Informacje dotyczące wadium

Ustala się wadium w wysokości 16.000,00zł (słownie: szesnaście tysięcy złotych)

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Tak

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zakres zmian określony w projekcie umowy - załącznik nr 6 do SWZ

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-09-10 12:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://ezamowienia.gov.pl

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-09-10 12:15

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-10-09

8.5.)Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji

Tak

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

42961100-1System kontroli dostępu
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 571 734 zł
Próbka: 28 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
405 111 zł3 274 233 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 869 122 zł
Źródło próbki
CPV 42961· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
405 111 zł
Mediana
1 571 734 zł
Górny kwartyl
3 274 233 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 10.09.2026, 12:00. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
Prokuratura Okręgowa w Poznaniu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Poznań.
Tak. Wadium określono na 16 000 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 42961100-1 (System kontroli dostępu). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.