Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

To ogłoszenie jest wynikiem postępowania bez wyboru wykonawcy. Szczegóły formalne znajdziesz w treści ogłoszenia.

Podstawa: art. 255 pkt 6 ustawy

Oferty w postępowaniu
3 oferty
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Usługa pralnicza obejmująca pranie bielizny szpitalnej i roboczej oraz dezynfekcję wraz z transportem i leasingiem pościeli dla Szpitala Chorób Płuc im. św. Józefa w Pilchowicach

Zamawiający Szpital Chorób Płuc im. Św. Józefa w Pilchowicach (Pilchowice, Śląskie) opublikował wynik postępowania „Usługa pralnicza obejmująca pranie bielizny szpitalnej i roboczej oraz dezynfekcję wraz z…”. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Szpital Chorób Płuc im. Św. Józefa w PilchowicachPilchowice, Śląskieopublikowano 25 sierpnia 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 597 600 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~2,6 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

5 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Podstawa: art. 255 pkt 6 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

SZPITAL CHORÓB PŁUC IM. ŚW. JÓZEFA W PILCHOWICACH

1.3.)Oddział zamawiającego

Dział ZP

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276215293

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Dworcowa 31

1.5.2.)Miejscowość

Pilchowice

1.5.3.)Kod pocztowy

44-145

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL229 - Gliwicki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@szpital-pilchowice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.szpital-pilchowice.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1290305

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Usługa pralnicza obejmująca pranie bielizny szpitalnej i roboczej oraz dezynfekcję wraz z transportem i leasingiem pościeli dla Szpitala Chorób Płuc im. św. Józefa w Pilchowicach

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-2c54bfe6-fff2-488d-8393-96fb884d1d06

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00406443

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00043025/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.4 Usługi prania bielizny szpitalnej i roboczej dla Szpitala w Pilchowicach

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00231526

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

07/ZP/2026/K

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Usługa pralnicza obejmująca pranie bielizny szpitalnej i roboczej oraz dezynfekcję wraz z transportem i leasingiem pościeli dla Szpitala Chorób Płuc im. św. Józefa w Pilchowicach

4.5.3.)Główny kod CPV

98310000-9 - Usługi prania i czyszczenia na sucho

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

98311000-6 - Usługi odbierania prania

98315000-4 - Usługi prasowania

60000000-8 - Usługi transportowe (z wyłączeniem transportu odpadów)

33199000-1 - Odzież medyczna

39518000-6 - Bielizna szpitalna

98312000-3 - Usługi czyszczenia wyrobów włókienniczych

98393000-4 - Usługi krawieckie

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

W toku badania i oceny ofert Zamawiający zidentyfikował istotną, nieusuwalną wadę postępowania. Wynika ona z tego iż standardowa pościel szpitalna (poszwa, poszewka, prześcieradło) nie jest wyrobem medycznym w rozumieniu Rozporządzenia MDR 2017/745. Wyrobem medycznym stają się wyroby tekstylne przeznaczone do kontaktu z raną, tkaniny chirurgiczne do implantacji lub wyroby z deklarowanym działaniem terapeutycznym.
W dokumentacji postepowania Zamawiający zawarł zapisy:
„ 7. Wymagania dla asortymentu:
a) Asortyment wyszczególniony w poz. 1 - 3 ww. tabeli musi być wyrobem medycznym – na potwierdzenie powyższego Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć przed podpisaniem umowy:
- deklaracje zgodności UE dla wyrobów medycznych dla wyrobów klasy I wystawiane przez producenta, który potwierdza, że dany wyrób medyczny spełnia wszystkie wymagania unijnego rozporządzenia MDR (UE) 2017/745,
- wpis lub zgłoszenie do rejestru wyrobów medycznych (jeżeli dotyczy),
b) Dodatkowo asortyment w poz. 1-3 oprócz tego, że musi być wyrobem medycznym. Tekstylia w ochronie zdrowia i opiece społecznej w zakresie bielizny pościelowej w zakresie tabeli I. Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia aktualnych certyfikatów wystawionych przez niezależną akredytowaną jednostkę certyfikującą potwierdzającą zgodność z normą CEN/TS 14237:2021 lub równoważną. Tekstylia w ochronie zdrowia i opiece społecznej w zakresie bielizny pościelowej w zakresie tabeli I.
c) Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia kart technicznych tkaniny potwierdzających gramaturę i skład poz. 1-3
d) Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia instrukcji użytkowania dla poz. 1-3”
Wymaganie od pościeli szpitalnej parametrów i dokumentów właściwych dla wyrobów medycznych stanowi tzw. Wymóg nadmierny w stosunku do rzeczywistego zapotrzebowania Zamawiającego. Działanie to uniemożliwia złożenie oferty producentom i dystrybutorom profesjonalnych tekstyliów szpitalnych, które spełniają wszelkie surowe normy higieniczno-sanitarne.
Zamawiający informuje, że przedmiotowe zamówienie jest niezbędne do zapewnienia ciągłości funkcjonowania placówki medycznej oraz zachowania reżimu sanitarnego. W związku z tym, po dokonaniu niezbędnej korekty i doprecyzowaniu Szczegółowego Opisu Przedmiotu Zamówienia w zakresie wymaganych certyfikatów i norm, zostanie wszczęte nowe postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na ten sam przedmiot zamówienia. Informacja o nowym postępowaniu zostanie opublikowana zgodnie z przepisami ustawy PZP w Biuletynie Zamówień Publicznych oraz na stronie internetowej prowadzonego postępowania (platformie zakupowej). Zamawiający zaprasza wszystkich Wykonawców do ponownego składania ofert.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

229850,08 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

456503,43 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

98310000-9Usługi prania i czyszczenia na such…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
597 600 zł
Próbka: 31 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
266 070 zł1 024 228 zł
Rozstęp międzykwartylowy
758 158 zł
Źródło próbki
CPV 98310000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
266 070 zł
Mediana
597 600 zł
Górny kwartyl
1 024 228 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Szpital Chorób Płuc im. Św. Józefa w Pilchowicach prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Pilchowice.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 98310000-9 (Usługi prania i czyszczenia na sucho). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.