Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
427 079 zł
Umowa zawarta
28 lipca 2026
Okres realizacji
3 miesiące
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 427 079 zł – 774 056 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa drogi leśnej w Leśnictwie Wysocko oddz. 429/431

Zamawiający Lasy Państwowe Nadleśnictwo Taczanów (Pleszew, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa drogi leśnej w Leśnictwie Wysocko oddz. 429/431”, wybierając ofertę wykonawcy "ARES" Karol Wrzecioniarz. Wartość umowy: 427 079 zł. Złożono 4 oferty.

Wartość umowy
427 079 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    11 czerwca 2026

    Termin ofert: 29 czerwca 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    25 sierpnia 2026

    4 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy "ARES" Karol Wrzecioniarz (Klonowa), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 427 078,95 zł (umowę zawarto 28 lipca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 427 078,95 zł do 774 055,61 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 3 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Lasy Państwowe Nadleśnictwo Taczanów

1.3.)Oddział zamawiającego

Nadleśnictwo Taczanów

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 250518944

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Taczanów Drugi 43

1.5.2.)Miejscowość

Pleszew

1.5.3.)Kod pocztowy

63-300

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL416 - Kaliski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

taczanow@poznan.lasy.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.taczanow.poznan.lasy.gov.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-20ca5e54-a5bd-4a6c-92c4-97937dcdb633

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Leśnictwo

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa drogi leśnej w Leśnictwie Wysocko oddz. 429/431

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-20ca5e54-a5bd-4a6c-92c4-97937dcdb633

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00406319

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00232887/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Budowa drogi leśnej w Leśnictwie Wysocko oddz. 429/431.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00285561

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

SA.270.3.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

591421,59 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Budowa drogi leśnej na gruntach leśnych Leśnictwa Wysocko Nadleśnictwa Taczanów położonych w miejscowości Rososzyca (gmina Sieroszewice, powiat ostrowski).
Zakres robót obejmował będzie budowę jezdni drogi leśnej o nawierzchni z kruszywa łamanego na warstwie podbudowy i warstwie odsączającej wraz z poboczami gruntowymi, mijankami i skrzyżowaniami z drogami leśnymi i publicznymi. Długość budowanej drogi wynosi 988 m.
Podstawowe parametry obiektu budowlanego:
a) jezdnię o nawierzchni twardej nieulepszonej z tłucznia kamiennego o szerokości 3,5 m z poboczami gruntowymi o szerokości 0,75 m. Konstrukcja jezdni:
- 7 cm warstwa górna z kruszywa łamanego stab. mech., tłuczeń o uziarnieniu ciągłym 5/31,5 mm (z powierzchniowym utrwaleniem miałem kamiennym 0- 4mm) układana przy pomocy rozściełacza.
- 20 cm warstwa dolna z kruszywa łamanego stab. mech., tłuczeń o uziarnieniu ciągłym 0/63 mm.
- 15 cm Warstwa odsączająca z piasku.
b) mijanki, szerokość wynosi 3,0 m, szerokość jezdni wraz z mijanką 6,5 m. Długość mijanki bez skosów wynosi 23 m. Skosy przy wjeździe i zjeździe z mijanki wynoszą 1:7. Konstrukcja nawierzchni i pochylenie poprzeczne zaprojektowano takie jak na jezdni.
c) odwodnienie projektowanej nawierzchni zapewniono przez nadanie jezdni odpowiednich spadków poprzecznych i podłużnych. W ramach budowy drogi, pod koroną drogi należy wykonać dwa przepusty PP o śr. 40 cm na skrzyżowaniach z drogami publicznymi oraz oczyszczenie rowów z profilowaniem skarp.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

427078,95 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

774055,61 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

427078,95 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

"ARES" Karol Wrzecioniarz

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8272001348

7.3.3)Ulica

Grabska 41

7.3.4)Miejscowość

Klonowa

7.3.5)Kod pocztowy

98-273

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-28

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

427078,95 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

3 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233120-6Roboty w zakresie budowy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
792 122 zł
Próbka: 187 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
331 228 zł1 605 997 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 274 770 zł
Źródło próbki
CPV 45233120· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
331 228 zł
Mediana
792 122 zł
Górny kwartyl
1 605 997 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Lasy Państwowe Nadleśnictwo Taczanów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Pleszew.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 427 079 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233120-6 (Roboty w zakresie budowy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: "ARES" Karol Wrzecioniarz (Klonowa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.