Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
16 881 996 zł
Umowa zawarta
3 lipca 2026
Okres realizacji
24 miesiące
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 16 881 996 zł – 24 236 930 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena6%Jakość - dotycząca aparatu rtg2%Zielone zamówienia0,5%Okres gwarancji na roboty budowlane1,5%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Rozbudowa budynku Poradni Specjalistycznych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie, w formule zaprojektuj i wybuduj i wyposaż w ramach realizacji projektu „Uniwersyteckie Centrum AOS"

Zamawiający Uniwersytecki Szpital Kliniczny nr 4 w Lublinie (Lublin, Lubelskie) rozstrzygnął postępowanie „Rozbudowa budynku Poradni Specjalistycznych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Nr 4 w…”, wybierając ofertę wykonawcy WARBUD S.A. Wartość umowy: 16 881 996 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Uniwersytecki Szpital Kliniczny nr 4 w LublinieLublin, Lubelskieopublikowano 25 sierpnia 2026
Wartość umowy
16 881 996 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~3,5 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy WARBUD S.A. (Warszawa).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 16 881 995,65 zł (umowę zawarto 3 lipca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 16 881 995,65 zł do 24 236 929,92 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 24 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Uniwersytecki Szpital Kliniczny nr 4 w Lublinie

1.3.)Oddział zamawiającego

USK Nr 4

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000288751

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Dr. K. Jaczewskiego 8

1.5.2.)Miejscowość

Lublin

1.5.3.)Kod pocztowy

20-090

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL814 - Lubelski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

dzp@usk4.lublin.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.usk4.lublin.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://spsk4lublin.eb2b.com.pl/open-preview-auction.html/510268

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Rozbudowa budynku Poradni Specjalistycznych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie, w formule zaprojektuj i wybuduj i wyposaż w ramach realizacji projektu „Uniwersyteckie Centrum AOS"

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e5138ea6-39a0-4833-9388-832fafec57e8

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00406235

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00048197/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.5 Rozbudowa i wyposażenie Uniwersyteckiego Centrum Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej w trybie "zaprojektuj i wybuduj"

2.2.18 Dostawa aparatury medycznej w ramach w ramach programu "Dostępność Plus dla AOS"

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Umowa nr FENX.06.01-IP.03-0051/25-00/53/2026/84 w celu realizacj projektu pn. „Uniwersyteckie Centrum AOS– optymalizacja piramidy świadczeń w woj. lubelskim poprzez USK Nr 4 w Lublinie” (FENX.06.01-IP.03-0051/25) w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko na lata 2021 – 2027, Priorytet FENX.06 Zdrowie, Działanie FENX.06.01 System ochrony zdrowia.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00185265

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

FZDZ.261.35.26

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1)Wykonanie prac projektowych polegających na

a) sporządzeniu pełnobranżowej inwentaryzacji stanu istniejącego: terenu oraz istniejącego budynku w zakresie objętym przebudową (połączeniem); b) sporządzeniu projektu zagospodarowania terenu i projektu architektoniczno-budowlanego wraz z uzgodnieniami rzeczoznawcy ds. sanitarnohigienicznych, rzeczoznawcy ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych (PPOŻ) i rzeczoznawcy ds. bezpieczeństwa i higieny pracy (BHP) wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę; c) sporządzeniu projektów technicznych i projektów wykonawczych (we wszystkich branżach) wraz z kosztorysami, przedmiarami robót i STWiOR; d) sporządzeniu projektu technologii medycznej, projektu zieleni z małą architekturą, projektu aranżacji wnętrz wraz z wizualizacją budynku (wnętrza oraz elewacje); 2) Sporządzenie dokumentacji projektowej dla potrzeb przebudowy istniejącej sieci ciepłowniczej preizolowanej leżącej w strefie fundamentowania nowego obiektu wraz z uzyskaniem wszelkich zgód i dopuszczeń wraz z wykonaniem przekładki i odbiór gestorów sieci; 3) Rozbudowę budynku Poradni Specjalistycznych wraz z uzyskaniem wszystkich decyzji niezbędnych do wydania pozwolenia na użytkowanie oraz uzyskanie pozwolenia na użytkowanie; 4) Wyposażenie socjalno-bytowego i mebli medycznych; 5) Szkolenie personelu Zamawiającego; 6) Pełnienie nadzoru autorskiego w zakresie realizacji robót na podstawie zaakceptowanej przez Zamawiającego dokumentacji projektowej; 7) Dostawę, montaż i uruchomienie stacjonarnego aparatu RTG oraz przeszkolenie min 3 pracowników Zamawiającego 8) W zakresie realizacji przedmiotu zamówienia dotyczącego dostawy urządzenia Wykonawca zobowiązany jest do: a) rozpakowania, zainstalowania i wyregulowania a także - jeśli dotyczy - wyskalowania / kalibracji aparatury/urządzeń /wyposażenia (każdego z elementów przedmiotu zamówienia); b) przeszkolenie min. trzech pracowników – w taki sposób, aby po zakończeniu uruchomienia pracownicy Zamawiającego byli zaznajomieni ze wszystkimi szczegółami procesu obsługi, sterowania oraz mogli samodzielnie prowadzić eksploatację każdego z elementów przedmiotu zamówienia; c) uruchomienie i przygotowanie przedmiotu dostawy w gotowości do użytkowania u Zamawiającego. d) Urządzenie fabrycznie nowe, nieużywane, niedemonstracyjne, nie powystawowe, rok produkcji nie wcześniej niż 2025 r. lub nowsze z kompletnym zestawem połączeń, gotowe do pracy i nie wymagające dodatkowych zakupów, inwestycji. e) W zakres dostawy urządzenia wchodzi wykonanie przez Wykonawcę wszelkich niezbędnych prac (np. przyłączy, podłączeń w tym elektrycznych i hydraulicznych, prac adaptacyjnych (jeżeli dotyczy)), niezbędnych do pełnego uruchomienia urządzenia

4.5.3.)Główny kod CPV

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71310000-4 - Doradcze usługi inżynieryjne i budowlane

45215140-0 - Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych

45000000-7 - Roboty budowlane

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45262800-9 - Rozbudowa budynków

45410000-4 - Tynkowanie

45442100-8 - Roboty malarskie

45421146-9 - Instalowanie sufitów podwieszanych

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45312100-8 - Instalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowych

45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania

45314000-1 - Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych

45314310-7 - Układanie kabli

45315000-8 - Instalowanie urządzeń elektrycznego ogrzewania i innego sprzętu elektrycznego w budynkach

45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego

45315700-5 - Instalowanie stacji rozdzielczych

45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45331210-1 - Instalowanie wentylacji

45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych

45343000-3 - Roboty instalacyjne przeciwpożarowe

45443000-4 - Roboty elewacyjne

44482000-2 - Urządzenia przeciwpożarowe

39100000-3 - Meble

33100000-1 - Urządzenia medyczne

33196200-2 - Sprzęt dla osób niepełnosprawnych

24111500-0 - Gazy medyczne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

16881995,65 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

24236929,92 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

16881995,65 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

6.7.)Wskazanie, czy najkorzystniejsza oferta wykonawcy, któremu udzielono zamówienia uwzględnia określone w kryteriach

zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty środowiskowe

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

WARBUD S.A.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5260152146

7.3.3)Ulica

ul. Domaniewska 32

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

20-672

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-03

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

16881995,65 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

24 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty srodowiskowe

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71200000-0Usługi architektoniczne i podobne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
245 138 zł
Próbka: 16 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
166 250 zł587 604 zł
Rozstęp międzykwartylowy
421 354 zł
Źródło próbki
CPV 71200000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
166 250 zł
Mediana
245 138 zł
Górny kwartyl
587 604 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Uniwersytecki Szpital Kliniczny nr 4 w Lublinie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Lublin.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 16 881 996 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71200000-0 (Usługi architektoniczne i podobne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: WARBUD S.A. (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.