Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
2 195 550 zł
Umowa zawarta
25 sierpnia 2026
Okres realizacji
12 miesiące
Oferty w postępowaniu
16 ofertceny: 2 195 550 zł – 7 244 700 złodrzucone: 11wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa kanalizacji Olszany- Rokszyce

Zamawiający Gmina Krasiczyn (Krasiczyn, Podkarpackie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa kanalizacji Olszany- Rokszyce”, wybierając ofertę wykonawcy Usługowy Zakład WOD-KAN-GAZ Józef Lis. Wartość umowy: 2 195 550 zł. Złożono 16 ofert.

Zamawiający: Gmina KrasiczynKrasiczyn, Podkarpackie (powiat Przemyski →)opublikowano 25 sierpnia 2026
Wartość umowy
2 195 550 zł
Liczba ofert
16 ofert
Konkurencyjność
~5,1 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Usługowy Zakład WOD-KAN-GAZ Józef Lis (Gorliczyna 675, 37-200 Przeworsk).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 2 195 550,00 zł (umowę zawarto 25 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 16 ofert; ceny wahały się od 2 195 550,00 zł do 7 244 700,00 zł. Odrzucono 11 ofert.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 12 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Krasiczyn

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 650900418

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Krasiczyn 177

1.5.2.)Miejscowość

Krasiczyn

1.5.3.)Kod pocztowy

37-741

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL822 - Przemyski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@krasiczyn.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.krasiczyn.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e3a36391-71cc-4d31-b9c2-2dc56e425bde

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa kanalizacji Olszany- Rokszyce

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e3a36391-71cc-4d31-b9c2-2dc56e425bde

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00406046

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00070738/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Budowa kanalizacji Olszany – Rokszyce

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00338842

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.7.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane Etap I, II i III związane z budową kanalizacji wraz z przyłączami, przepompownią, i niezbędną infrastrukturą w miejscowościach Rokszyce, Olszany i części miejscowości Brylińce. Prace należy rozpocząć według kolejności zaczynając od etapu I.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla Etapu I, II, III stanowią załączniki nr 1 do SWZ w skład, którego wchodzą:
○ Projekt zagospodarowania terenu,
○ Szczegółowe Specyfikacje Techniczne - dalej STWiORB,
○ Przedmiary robót,
○ Profile,
○ Dokumentacja geologiczno-inżynierska,
○ Decyzja o ustaleniu lokalizacji celu publicznego

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

16

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

16

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

11

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

15

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2195550,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

7244700,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

2195550,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Usługowy Zakład WOD-KAN-GAZ Józef Lis

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7940000554

7.3.4)Miejscowość

Gorliczyna 675, 37-200 Przeworsk

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-25

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

2195550,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
551 722 zł
Próbka: 1588 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
551 722 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Krasiczyn prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Krasiczyn.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 2 195 550 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Usługowy Zakład WOD-KAN-GAZ Józef Lis (Gorliczyna 675, 37-200 Przeworsk). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 16 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.