Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
PPHU PIĄTEK Zbigniew Piątek Hanna Piątek· Strzałkowo
Wartość umowy
832 968 zł
Umowa zawarta
12 sierpnia 2026
Okres realizacji
5 miesiące
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Termin gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Modernizacja stadionu gminnego w miejscowości Ostrowite

Zamawiający Gmina Ostrowite (Ostrowite, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Modernizacja stadionu gminnego w miejscowości Ostrowite”, wybierając ofertę wykonawcy PPHU PIĄTEK Zbigniew Piątek Hanna Piątek. Wartość umowy: 832 968 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina OstrowiteOstrowite, Wielkopolskieopublikowano 25 sierpnia 2026
Wartość umowy
832 968 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PPHU PIĄTEK Zbigniew Piątek Hanna Piątek (Strzałkowo).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 832 968,30 zł (umowę zawarto 12 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 5 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA OSTROWITE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 311019390

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Lipowa 2

1.5.2.)Miejscowość

Ostrowite

1.5.3.)Kod pocztowy

62-402

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL414 - Koniński

1.5.7.)Numer telefonu

63276160

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ugmostrowite@post.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.ostrowite.samorzady.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-0e8593af-9e24-4e5a-8c6c-0954bacdd349

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja stadionu gminnego w miejscowości Ostrowite

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-0e8593af-9e24-4e5a-8c6c-0954bacdd349

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00406022

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00072522/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.7 Modernizacja stadionu gminnego w miejscowości Ostrowite

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

1.7. Projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00303304

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

OO.ZP.271.7.2026.TP

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotowa inwestycja obejmuje w szczególności:
1) rozbiórkę istniejącego obiektu budowlanego – budynku pomocniczego przy stadionie gminnym,
2) demontaż ogrodzenia siatkowego (nie podlega obowiązkowi uzyskania pozwolenia na rozbiórkę),
3) demontaż istniejących trybun wraz z wyrównaniem terenu,
4) wykonanie utwardzeń działki budowlanej w postaci nawierzchni z kostki brukowej,
5) wykonanie piłkochwytów,
6) wykonanie trzech wiat poliwęglanowych - dwóch wiat czternastoosobowych dla zawodników oraz jednej wiaty trzyosobowej dla medyków,
7) montaż ogrodzenia panelowego (nie podlega obowiązkowi uzyskania pozwolenia na budowę),
8) montaż budynku gospodarczego,
9) montaż trybun sportowych otwartych, wyposażonych w lekkie zadaszenie z poliwęglanu,
10) montaż oświetlenia stadionowego i CCTV,
11) montaż paneli fotowoltaicznych w terenie, na dachu projektowanego budynku gospodarczego i na dachu istniejącego budynku (nie podlega obowiązkowi uzyskania pozwolenia na budowę),
12) montaż obiektów małej architektury,
13) montaż systemu nawadniania z istniejącej studni
14) remont istniejącego obiektu sportowego obejmujący zmianę lokalizacji bramek piłkarskich wraz z doposażeniem, wyrównaniem terenu, uzupełnieniem ubytków trawą z rolki oraz wykonaniem
malowania boiska i wykonaniem prac wykończeniowych i porządkowych.
Działka przeznaczona pod inwestycję znajduje się w miejscowości Ostrowite, gmina Ostrowite, powiat
słupecki, województwo wielkopolskie, działki nr 214/4.


Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, przedmiarze (przedmiar stanowi charakter pomocniczy i nie należy załączać go wraz z ofertą), które stanowią załącznik nr 1 do SWZ.
Przedmiot zamówienia powinien być wykonany kompletnie, z należytą starannością, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, normami i zasadami sztuki budowlanej, standardami współczesnej wiedzy technicznej i technologii.
Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z Polskimi Normami, z aktualnie obowiązującymi w danym zakresie przepisami prawa, w tym przepisami ustawy Prawo Budowlane, przepisami BHP i Ppoż, normami, wiedzą i sztuka budowlaną. Przedmiot zamówienia należy wykonać wyłącznie z materiałów nowych dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie na terenie Polski i Unii Europejskiej. Materiały muszą posiadać aprobaty techniczne i niezbędne certyfikaty, atesty, itp.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych

77300000-3 - Usługi ogrodnicze

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

45233260-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg pieszych

45223100-7 - Montaż konstrukcji metalowych

45342000-6 - Wznoszenie ogrodzeń

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

832968,30 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

832968,30 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

832968,30 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PPHU PIĄTEK Zbigniew Piątek Hanna Piątek

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 302748680

7.3.3)Ulica

ul. Zielona 5

7.3.4)Miejscowość

Strzałkowo

7.3.5)Kod pocztowy

62-420

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-12

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

832968,30 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

5 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 599 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 599 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Ostrowite prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Ostrowite.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 832 968 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PPHU PIĄTEK Zbigniew Piątek Hanna Piątek (Strzałkowo). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.