Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
608 850 zł
Umowa zawarta
4 sierpnia 2026
Okres realizacji
30 dni
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Dostawa i instalacja rozwiązań IT w ramach projektu grantowego „Zwiększenie zakresu cyberbezpieczeństwa w gminie Jerzmanowice-Przeginia”

Zamawiający Gmina Jerzmanowice-Przeginia (Jerzmanowice, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa i instalacja rozwiązań IT w ramach projektu grantowego Zwiększenie zakresu…”, wybierając ofertę wykonawcy NBIT Jarosław Jenczmionka Sp. z o.o. Wartość umowy: 608 850 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina Jerzmanowice-PrzeginiaJerzmanowice, Małopolskie (powiat Krakowski →)opublikowano 25 sierpnia 2026
Wartość umowy
608 850 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~2,2 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    13 lipca 2026

    Termin ofert: 21 lipca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    25 sierpnia 2026

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy NBIT Jarosław Jenczmionka Sp. z o.o. (Gliwice), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 608 850,00 zł (umowę zawarto 4 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 30 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Jerzmanowice-Przeginia

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 6772019451

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rajska 22

1.5.2.)Miejscowość

Jerzmanowice

1.5.3.)Kod pocztowy

32-048

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL214 - Krakowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@jerzmanowice-przeginia.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.jerzmanowice-przeginia.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b80e87e7-4dda-49dc-ab49-857c1411ddb0

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Dostawa i instalacja rozwiązań IT w ramach projektu grantowego „Zwiększenie zakresu cyberbezpieczeństwa w gminie Jerzmanowice-Przeginia”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b80e87e7-4dda-49dc-ab49-857c1411ddb0

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00405687

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00117029/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Dostawa sprzetu technicznego w ramach zwiększenia cyberbezpieczeństwa w Gminie Jerzmanowice-Przeginia

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy (FERC) - Zwiększenie zakresu cyberbezpieczeństwa w gminie Jerzmanowice-Przeginia

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00339983

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IR.271.1.8.2026.AK

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zadanie pn.: „Dostawa i instalacja rozwiązań IT w ramach projektu grantowego „Zwiększenie zakresu cyberbezpieczeństwa w gminie Jerzmanowice-Przeginia”” realizowanego w ramach Programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy (FERC), Priorytet II Zaawansowane usługi cyfrowe, Działanie 2.2. Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa, Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego (EFRR), NumerFERC.02.02-CS.01-001/23/1675/ FERC.02.02-CS.01-001/23/2024, które swoim zakresem obejmuje:

1) Serwer - szt. 1
2) NAS macierz sieciowa – szt. 1
3) Switch zarządzalny – szt. 1
4) UPS 850 – szt. 3
5) UPS 600 – szt. 6
6) UPS 20 – szt.1
7) Zasilacz awaryjny UPS 3000VA – szt.1
8) Biblioteka taśmowa – szt.1
9) Serwer z oprogramowaniem – szt.1
10) Dyski NAS 2x4TB– szt. 1
11) Zasilacz awaryjny UPS 3000VA – szt.1
12) Zasilacz UPS pod stacje robocze – szt. 10
13) Serwer wraz z win serwer CAL – szt. 1
14) Serwer NAS – szt. 1
15) Dysk NAS 8TB – szt. 6
16) Zasilacz awaryjny UPS 10000 – szt. 1
17) Oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych – szt. 10
18) Oprogramowanie systemu kopii rozproszonych – szt. 2
19) Serwer – szt. 1
20) Macierz dyskowa Data Center – szt. 1.

4.5.3.)Główny kod CPV

48820000-2 - Serwery

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

30233160-0 - Jednostki pamięci taśmowej

32420000-3 - Urządzenia sieciowe

35120000-1 - Systemy i urządzenia nadzoru i bezpieczeństwa

48620000-0 - Systemy operacyjne

48710000-8 - Pakiety oprogramowania do kopii zapasowych i odzyskiwania

48782000-3 - Pakiety oprogramowania do zarządzania przechowywaniem

48900000-7 - Różne pakiety oprogramowania i systemy komputerowe

72268000-1 - Usługi dostawy oprogramowania

72263000-6 - Usługi wdrażania oprogramowania

48823000-3 - Serwery plików

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

608850,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

608850,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

608850,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

NBIT Jarosław Jenczmionka Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6312681102

7.3.3)Ulica

ul. Plebańska 3/8

7.3.4)Miejscowość

Gliwice

7.3.5)Kod pocztowy

44-100

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-04

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

608850,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

30 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

48820000-2Serwery
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
615 375 zł
Próbka: 61 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
324 500 zł2 276 973 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 952 473 zł
Źródło próbki
CPV 48820000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
324 500 zł
Mediana
615 375 zł
Górny kwartyl
2 276 973 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Rejestr umów

Umowa z tego postępowania w Centralnym Rejestrze Umów

Zamawiający zgłosił zawartą umowę do rządowego rejestru. Zobacz kwotę, strony i aneksy wpisu.

Przeszukaj Centralny Rejestr Umów →

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Jerzmanowice-Przeginia prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Jerzmanowice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 608 850 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 48820000-2 (Serwery). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: NBIT Jarosław Jenczmionka Sp. z o.o. (Gliwice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.