Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 852 757 zł
Umowa zawarta
29 lipca 2026
Okres realizacji
od 4 sierpnia 2026 do 4 sierpnia 2028
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 1 852 757 zł – 1 888 246 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Czas reakcji na zgłoszenie reklamacyjne40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Usługa przygotowywania i dostarczania posiłków dla pacjentów Szpitala Specjalistycznego w Chorzowie.

Zamawiający Szpital Specjalistyczny w Chorzowie (Chorzów, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Usługa przygotowywania i dostarczania posiłków dla pacjentów Szpitala Specjalistycznego w…”, wybierając ofertę wykonawcy Catermed Sp. z o.o. Wartość umowy: 1 852 757 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Szpital Specjalistyczny w ChorzowieChorzów, Śląskieopublikowano 25 sierpnia 2026
Wartość umowy
1 852 757 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~2,8 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Catermed Sp. z o.o. (Łódź).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 852 757,28 zł (umowę zawarto 29 lipca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 1 852 757,28 zł do 1 888 246,08 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 4 sierpnia 2026 r. do 4 sierpnia 2028 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Szpital Specjalistyczny w Chorzowie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 271503395

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Zjednoczenia 10

1.5.2.)Miejscowość

Chorzów

1.5.3.)Kod pocztowy

41-500

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22A - Katowicki

1.5.7.)Numer telefonu

32 34 63 652

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

dzp@sswch.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.sswch.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://sswch.ezamawiajacy.pl/pn/SSWCH/demand/283535/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Usługa przygotowywania i dostarczania posiłków dla pacjentów Szpitala Specjalistycznego w Chorzowie.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-44b58fe4-a436-425b-9616-b5f14e84e9c1

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00405517

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00018146/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Usługa przygotowywania i dostarczania posiłków dla pacjentów Szpitala

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00211067

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

TP/252/C/14/26

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie przez Wykonawcę usługi całodziennego, kompleksowego żywienia pacjentów wraz z dostawą posiłków do Szpitala Specjalistycznego w Chorzowie.
2.Usługa kompleksowego żywienia i dostawy posiłków dla pacjentów obejmuje:
a. przygotowanie posiłków w ilościach wynikających z liczby hospitalizowanych pacjentów z uwzględnieniem wymogów Zamawiającego i zaleceń dietetycznych Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej w Warszawie;
b. wydawanie posiłków w systemie bemarowym: posiłków obiadowych oraz potraw płynnych do śniadania i kolacji w pojemnikach typu GN (z uszczelkami silikonowymi lub gumowymi) w TERMOPORTACH, do miejsca dostarczenia posiłków, zgodnie z wyborem Zamawiającego;
c. indywidualny system dostawy posiłków dla pacjentów Oddziału Zakaźnego – Izolatki oraz dla pacjentów izolowanych z powodu zakażenia patogenami alarmowymi w naczyniach jednorazowych. Śniadanie (II śn dla diet: z ograniczeniem łatwoprzyswajalnych węglowodanów oraz bogatobiałkowej/bogatokalorycznej) obiad – zupa i II danie (podwieczorek dla diet: z ograniczeniem łatwoprzyswajalnych węglowodanów oraz bogatobiałkowej/bogatokalorycznej) i kolacja w styropianach lub plastikowych (termozgrzewalnych) opakowaniach typu menu box min. dwudzielonych, zupa – opakowanie 300ml, oraz odpowiednią ilość kubków jednorazowych na napoje o pojemności 250ml i sztućców jednorazowych (śniadanie, kolacja- widelec, nóż; obiad: łyżka, widelec, nóż) wynikających z ilości osobodni;
d. Przygotowanie posiłków dla Pacjentów Oddziału Psychiatrii Dziennej (od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni świątecznych), gdzie stosuje się jeden posiłek (śniadanie oraz II śniadanie dla diet: z ograniczeniem łatwoprzyswajalnych węglowodanów lub posiłek popołudniowy oraz dodatek dla diet: z ograniczeniem łatwoprzyswajalnych węglowodanów) wynikających z ilości osobodni. Zamawiający wymaga dostarczania kawy zbożowej i herbaty w termosach;
e. Posiłki regeneracyjne dla pracowników wykonujących prace na zewnątrz. Jest to gorący posiłek w okresie od 1 listopada do 31 marca w ilościach wskazanych przez Zamawiającego.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 2 do specyfikacji warunków zamówienia oraz projektowane postanowienia umowy - załącznik nr 4 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

55520000-1 - Usługi dostarczania posiłków

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

55321000-6 - Usługi przygotowywania posiłków

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1852757,28 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1888246,08 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1852757,28 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Catermed Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 6772164383

7.3.4)Miejscowość

Łódź

7.3.6.)Województwo

łódzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-29

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1852757,28 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-08-04 do 2028-08-04

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

55520000-1Usługi dostarczania posiłków
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
214 019 zł
Próbka: 53 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
37 935 zł419 882 zł
Rozstęp międzykwartylowy
381 947 zł
Źródło próbki
CPV 55520000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
37 935 zł
Mediana
214 019 zł
Górny kwartyl
419 882 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Rejestr umów

Umowa z tego postępowania w Centralnym Rejestrze Umów

Zamawiający zgłosił zawartą umowę do rządowego rejestru. Zobacz kwotę, strony i aneksy wpisu.

Przeszukaj Centralny Rejestr Umów →

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Szpital Specjalistyczny w Chorzowie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Chorzów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 852 757 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 55520000-1 (Usługi dostarczania posiłków). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Catermed Sp. z o.o. (Łódź). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.