Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość umów
108 609 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    71 094 zł
    2 oferty
  2. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    37 515 zł
    2 oferty
Oferty w postępowaniu
4 oferty(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Doświadczenie projektanta w branży architektonicznej40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Opracowanie dokumentacji technicznej na potrzeby termomodernizacji i remontu budynków wielorodzinnych w Jastarni

Zamawiający Gmina Jastarnia (Jastarnia, Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Opracowanie dokumentacji technicznej na potrzeby termomodernizacji i remontu budynków…”, wybierając ofertę wykonawcy Studio Projektowe GMM Sp. z o.o. Łączna wartość umów: 108 609 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina JastarniaJastarnia, Pomorskie (powiat Pucki →)opublikowano 25 sierpnia 2026
Łączna wartość umów
108 609 zł
Liczba ofert
4 ofertyłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~3,4 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    06 lipca 2026

    Termin ofert: 17 lipca 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    25 sierpnia 2026

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    CzęściZamówienie podzielono na 2 części; we wszystkich wybrano wykonawców.

  • 2

    WykonawcaWszystkie rozstrzygnięte części wygrała firma Studio Projektowe GMM Sp. z o.o. za łącznie 108 609,00 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 4 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Jastarnia

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 191675480

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Portowa 24

1.5.2.)Miejscowość

Jastarnia

1.5.3.)Kod pocztowy

84-140

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL634 - Gdański

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

referatrozwoju@jastarnia.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.jastarnia.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1338962

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Opracowanie dokumentacji technicznej na potrzeby termomodernizacji i remontu budynków wielorodzinnych w Jastarni

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e301aeef-2d07-4478-a192-eb3c8be7c103

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00405336

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00325502

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RR.271.12.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

181363,80 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

„Termomodernizacja budynku i remont instalacji w budynku wielorodzinnym
przy ul. Portowej 39 w Jastarni wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego”.
Zakres rzeczowy prac projektowych obejmuje:
Planowany zakres prac termomodernizacyjnych:
- likwidacja istniejących pieców opalanych węglem, trzonów kuchennych opalanych węglem oraz innych indywidulanych
źródeł ogrzewania,
- uzyskanie warunków przyłączenia budynku do sieci gazowej,
-opracowanie dokumentacji wewnętrznej instalacji gazowej wraz z kotłami gazowymi dwufunkcyjnymi,
- instalacja spalinowa i wentylacyjna na potrzeby kotłów gazowych,
- instalacje co i cwu,
- wymiana stolarki drzwiowej zewnętrznej i okiennej,
- docieplenie ścian zewnętrznych i stropu nad poddaszem użytkowym i dachu,
- dostawa i montaż 8 kuchenek gazowych czteropalnikowych z piekarnikiem elektrycznym.
Planowany zakres prac remontowych:
- remont kominów,
- wymiana wewnętrznych instalacji wody zimnej, kanalizacji sanitarnej i elektrycznej,
- wymiana instalacji elektrycznej oświetlenia klatki schodowej z wprowadzeniem opraw wyzwalanych czujką ruchu;
- ułożenie wewnętrznej kanalizacji teletechnicznej z wyprowadzeniami do lokali mieszkalnych,
- remont klatki schodowej w zakresie: uzupełnienie ubytków w tynkach, malowanie ścian, wymiany drewnianych stopni i
podstopni schodów wraz z balustradą schodową oraz impregnacją przeciwogniową,
- montaż zamków magnetycznych w drzwiach zewnętrznych budynku, wykonanie instalacji domofonowej.
Wykonawca w ramach zleconych prac projektowych uzyska wymagane prawem opinie, uzgodnienia oraz decyzje
uprawniające Zamawiającego do przeprowadzenia robót budowlanych w przedstawionym wyżej zakresie.
Czterokondygnacyjny, ośmiolokalowy budynek mieszkalny przy ul. Portowej 39 powstał przed rokiem 1939. Nie zachowała
się oryginalna dokumentacja budowlana. Dla budynku przy ul. Portowej 39 Zamawiający posiada: inwentaryzację
budowlaną oraz audyt energetyczny.
Dokumentacja budowlana i audytowa dla obu budynków stanowi załącznik nr 3.I i 3.II do SWZ.
Budynek położony jest w obszarze objętym ochroną konserwatorską. Dla budynku przy ul. Portowej 39 obowiązują ustalenia
m.p.z.p. Budynek znajduje się w obszarze szczególnego zagrożenia powodziowego.
Ze względu na odmienne źródła finasowania realizacji prac objętych projektowaniem wymagane jest opracowanie
odrębnych przedmiarów i kosztorysów inwestorskich dla poszczególnych budynków oraz prac z zakresu termomodernizacji i
remontów. Zamawiający wymaga, aby w trakcie opracowywania projektów Wykonawca brał udział w naradach technicznych
prowadzonych w siedzibie Zamawiającego z udziałem przedstawicieli Zamawiającego.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje również pełnienie czynności odpłatnego nadzoru autorskiego w zakresie wynikającym z
przepisów Prawa budowlanego w czasie realizacji projektu oraz nieodpłatne i niezwłoczne udzielanie wyjaśnień
ewentualnych zapytań Wykonawców, jakie zostaną złożone w toku prowadzonego przez Zamawiającego postępowania o
udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane prowadzone w oparciu o wykonane dokumentacje. Przewidywany
termin realizacji robót budowlanych, nad którymi sprawowany będzie nadzór autorski to okres od drugiego półrocza 2027
roku do końca 2029 roku.

4.5.3.)Główny kod CPV

71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.5.)Wartość części

120909,20 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

„ Termomodernizacja i remont budynku wielorodzinnego przy ul. ks. Bernarda Sychty 27 w Jastarni wraz z pełnieniem
nadzoru autorskiego”.
Zakres rzeczowy prac projektowych obejmuje:Planowany zakres prac termomodernizacyjnych:
- likwidacja istniejących pieców kaflowych oraz innych opalanych węglem, trzonów kuchennych oraz innych indywidulanych
źródeł ogrzewania,
- uzyskanie warunków technicznych przyłączenia do sieci gazowej,
- opracowanie dokumentacji wewnętrznej instalacji gazowej wraz z kotłami gazowymi dwufunkcyjnymi,
- instalacja spalinowa i wentylacyjna na potrzeby kotłów gazowych,
- instalacja co i cwu,
- wymiana stolarki drzwiowej zewnętrznej i okiennej,
- docieplenie ścian zewnętrznych i stropu nad poddaszem użytkowym i dachu.
- dostawa i montaż 3 kuchenek gazowych czteropalnikowych z piekarnikiem elektrycznym,
Planowany zakres prac remontowych:
- na wewnętrznych ciągach komunikacyjnych wymiana drewnianych stopni i podstopni schodów wraz z balustradą
schodową oraz impregnacją przeciwogniową,
- wymiana instalacji elektrycznej,
- ułożenie wewnętrznej instalacji teletechnicznej z wyprowadzeniami do lokali mieszkalnych.
Wykonawca w ramach zleconych prac projektowych uzyska wymagane prawem opinie, uzgodnienia oraz decyzje
uprawniające Zamawiającego do przeprowadzenia robót budowlanych w przedstawionym wyżej zakresie.
Dwukondygnacyjny, trójlokalowy budynek mieszkalny przy ul. ks. Bernarda Sychty 27 powstał przed rokiem 1939. Nie
zachowała się oryginalna dokumentacja budowlana. Dla budynku przy ul. ks. Bernarda Sychty 27 Zamawiający posiada:
opracowaną siłami własnymi uproszczoną inwentaryzację budowlaną oraz audyt energetyczny.
Dokumentacja budowlana i audytowa dla obu budynków stanowi załącznik nr 3.I i 3.II do SWZ.
Budynek położony jest w obszarze objętym ochroną konserwatorską. Budynek znajduje się w obszarze szczególnego
zagrożenia powodziowego.
Ze względu na odmienne źródła finasowania realizacji prac objętych projektowaniem wymagane jest opracowanie
odrębnych przedmiarów i kosztorysów inwestorskich dla poszczególnych budynków oraz prac z zakresu termomodernizacji i
remontów. Zamawiający wymaga, aby w trakcie opracowywania projektów Wykonawca brał udział w naradach technicznych
prowadzonych w siedzibie Zamawiającego z udziałem przedstawicieli Zamawiającego.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje również pełnienie czynności odpłatnego nadzoru autorskiego w zakresie wynikającym z
przepisów Prawa budowlanego w czasie realizacji projektu oraz nieodpłatne i niezwłoczne udzielanie wyjaśnień
ewentualnych zapytań Wykonawców, jakie zostaną złożone w toku prowadzonego przez Zamawiającego postępowania o
udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane prowadzone w oparciu o wykonane dokumentacje. Przewidywany
termin realizacji robót budowlanych, nad którymi sprawowany będzie nadzór autorski to okres od drugiego półrocza 2027
roku do końca 2029 roku.

4.5.3.)Główny kod CPV

71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.5.)Wartość części

60454,60 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

71094,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

121155,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

71094,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Tak

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)
Studio Projektowe GMM Sp. z o.o.

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: HIGHWAY Maria Urbaniak

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6682012942

7.3.4)Miejscowość

Turek

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-20

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

71094,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-15

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

37515,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

121155,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

37515,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Tak

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)
Studio Projektowe GMM Sp. z o.o.

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: HIGHWAY Maria Urbaniak

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6682012942

7.3.4)Miejscowość

Turek

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-20

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

37515,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-15

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71221000-3Usługi architektoniczne w zakresie…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Jastarnia prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Jastarnia.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 108 609 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71221000-3 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Studio Projektowe GMM Sp. z o.o. (Turek). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.