Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Modernizacja systemu SSP - O/Bydgoszcz ul. Św. Trójcy i ul. Andersena, I/Inowrocław, I/Świecie, I/Żnin, BT/Sępólno Krajeńskie

Zamawiający Zakład Ubezpieczeń Społecznych (Bydgoszcz, Kujawsko-Pomorskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Modernizacja systemu SSP - O/Bydgoszcz ul. Św. Trójcy i ul. Andersena, I/Inowrocław,…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Zakład Ubezpieczeń SpołecznychBydgoszcz, Kujawsko-Pomorskieopublikowano 25 sierpnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 599 zł
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

5 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Zakład Ubezpieczeń Społecznych

1.2.)Oddział zamawiającego

Oddział w Bydgoszczy

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 00001775600102

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Świętej Trójcy 33

1.4.2.)Miejscowość

Bydgoszcz

1.4.3.)Kod pocztowy

85-224

1.4.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL613 - Bydgosko-toruński

1.4.7.)Numer telefonu

52 3418308

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

zampubl_bydgoszcz@zus.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zus.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - Zakład Ubezpieczeń Społecznych lub Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz zarządzane przez nie fundusze

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-89522095-1e8c-43ee-9858-26136736eb2a

2.3.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00405264

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2026-08-25

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00174839

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja systemu SSP - O/Bydgoszcz ul. Św. Trójcy i ul. Andersena, I/Inowrocław, I/Świecie, I/Żnin, BT/Sępólno Krajeńskie

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest Modernizacja systemu SSP - O/Bydgoszcz ul. Św. Trójcy i ul. Andersena, I/Inowrocław, I/Świecie, I/Żnin, BT/Sępólno Krajeńskie. Zakres prac obejmuje m.in.:
demontaż i utylizacja istniejących sygnalizatorów akustycznych wewnętrznych i zewnętrznych,
montaż wewnętrznych i zewnętrznych sygnalizatorów optyczno-akustycznych,
montaż puszek rozgałęźnych E90,
montaż zasilacza pożarowego z zestawem akumulatorów (5A),
montaż modułów SSP 1 wyjście/2 wejścia,
mechaniczne wykonanie ślepych otworów w betonie,
osadzenie w otworach kołków metalowych kotwiących M6,
ułożenie kabla HDGs PH90 2x1mm2 na uchwytach E90

3.8.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

3.9.)Dodatkowy kod CPV

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45315600-4 - Instalacje niskiego napięcia

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania

45314310-7 - Układanie kabli

45312100-8 - Instalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowych

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2025-07-07

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

84 dni

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Olek M&D sp. z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5542941210

4.3.3.)Ulica

Leśna 7

4.3.4.)Miejscowość

Czarne Błoto

4.3.5.)Kod pocztowy

87-134

4.3.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

125727,89 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2025/BZP 00354378/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2026-08-23

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

W trakcie realizacji zadania związanego z modernizacją SSP (prace związane z wymianą istniejących sygnalizatorów akustycznych SAL-4001 na nowe
adresowalne sygnalizatory optyczno-akustyczne), po dokonaniu analizy dokumentacji technicznej i DTR, wystąpiła konieczność wykonania robót dodatkowych, w tym m.in.: wymiana odpowiednich kości pamięci/modułów procesorowo-pamięciowych oraz aktualizacja central POLON 4900 do najnowszej wersji oprogramowania właściwej dla zastosowanej konfiguracji. Zakres wymiany elementów procesorowo-pamięciowych, aktualizacji oprogramowania oraz ponownego uruchomienia systemów nie był ujęty w pierwotnych przedmiarach robót, ponieważ
producent wprowadził zmienione kody dopiero po zawarciu przedmiotowej umowy.

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

Zmiana umowy w zakresie wysokości wynagrodzenia: netto: 246.626,24 zł
słownie: dwieście czterdzieści sześć tysięcy sześćset dwadzieścia sześć złotych 24/100
− stawka podatku VAT (%): 23%
− wartość podatku VAT: 56.724,04 zł
słownie: pięćdziesiąt sześć tysięcy siedemset dwadzieścia cztery złote 04/100
− brutto: 303.350,28 zł
słownie: trzysta trzy tysiące trzysta pięćdziesiąt złotych 28/100

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.1.)Wartość zmiany

6765,00

5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Tak

5.7.)Numer ogłoszenia w BZP o zmianie umowy

2026/BZP 00136164/01

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 599 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 599 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zakład Ubezpieczeń Społecznych prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bydgoszcz.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.