Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
390 525 zł
Umowa zawarta
13 sierpnia 2026
Okres realizacji
2 miesiące
Oferty w postępowaniu
9 ofertceny: 381 300 zł – 664 200 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano ofertę droższą o 2,4% od najtańszej złożonej — zdecydowały kryteria pozacenowe
Kryteria wyboru
Cena80%Okres gwarancji20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Zakup koparko – ładowarki w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej (OLIOC) na lata 2025 – 2026. Obszar 2 – Zabezpieczenie logistyczne i zapewnienie ciągłości dostaw”

Zamawiający Gmina Płoty (Płoty, Zachodniopomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Zakup koparko – ładowarki w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej (OLIOC) na…”, wybierając ofertę wykonawcy XCMG POLAND SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. Wartość umowy: 390 525 zł. Złożono 9 ofert.

Zamawiający: Gmina PłotyPłoty, Zachodniopomorskie (powiat Gryficki →)opublikowano 25 sierpnia 2026
Wartość umowy
390 525 zł
Liczba ofert
9 ofert
Konkurencyjność
~2,2 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy XCMG POLAND SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (WARSZAWA), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 390 525,00 zł (umowę zawarto 13 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 9 ofert; ceny wahały się od 381 300,00 zł do 664 200,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 2 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA PŁOTY

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 811684479

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

pl. Konstytucji 3 Maja 1

1.5.2.)Miejscowość

Płoty

1.5.3.)Kod pocztowy

72-310

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL428 - Szczeciński

1.5.7.)Numer telefonu

91 30 33 405

1.5.8.)Numer faksu

91 32 10 745

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

um@ploty.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.ploty.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-cf32a5b5-12e0-43fc-8c21-86e706fc53cd

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Zakup koparko – ładowarki w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej (OLIOC) na lata 2025 – 2026. Obszar 2 – Zabezpieczenie logistyczne i zapewnienie ciągłości dostaw”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-cf32a5b5-12e0-43fc-8c21-86e706fc53cd

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00405221

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00038299/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 „Zakup koparko – ładowarki w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej (OLIOC) na lata 2025 – 2026. Obszar 2 – Zabezpieczenie logistyczne i zapewnienie ciągłości dostaw”

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00356962

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.6.2026.IM

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

335000,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa fabrycznie nowej koparko – ładowarki w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej (OLIOC) na lata 2025 – 2026. Obszar 2 – Zabezpieczenie logistyczne i zapewnienie ciągłości dostaw”.
2. Wykonawca zobowiązany jest do jednoznacznego określenia zaoferowanych w ofercie produktów, charakteryzując je poprzez wskazanie na konkretny wyrób (nazwanie, określenie marki, znaku towarowego lub innych przypisanych wyłącznie temu produktowi cech).
3. Realizacja zadania jest finansowana na podstawie Umowy nr 144.3.1.2026.OLiOC.Z. z dnia 02.06.2026r. o dofinansowanie środkami pochodzącymi z budżetu państwa zadania realizowanego z zakresu Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej ( Program OLiOC).
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia - wymagane przez Zamawiającego parametry techniczne koparko- ładowarki oraz sposób realizacji zamówienia opisane zostały w Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ).

4.5.3.)Główny kod CPV

43261000-0 - Koparki mechaniczne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

43261100-1 - Ładowarki mechaniczne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

9

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

9

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

381300,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

664200,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

390525,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

XCMG POLAND SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5272939917

7.3.3)Ulica

ul. PAŃSKA, nr 96, lok. 83

7.3.4)Miejscowość

WARSZAWA

7.3.5)Kod pocztowy

00-837

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-13

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

390525,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

2 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

43261000-0Koparki mechaniczne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
434 280 zł
Próbka: 26 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
244 051 zł558 510 zł
Rozstęp międzykwartylowy
314 459 zł
Źródło próbki
CPV 43261000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
244 051 zł
Mediana
434 280 zł
Górny kwartyl
558 510 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Płoty prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Płoty.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 390 525 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 43261000-0 (Koparki mechaniczne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: XCMG POLAND SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (WARSZAWA). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 9 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.