Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
P.U.H.ELMAR Transport Drogowy Marek Koryluk· Pisarzowicemikrofirma
Wartość umowy
289 274 zł
Umowa zawarta
20 sierpnia 2026
Okres realizacji
2 miesiące
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 289 274 zł – 387 778 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji i rękojmi40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa drogi gminnej koło szkoły w Radogoszczy

Zamawiający Gmina Lubań (Lubań, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa drogi gminnej koło szkoły w Radogoszczy”, wybierając ofertę wykonawcy P.U.H.ELMAR Transport Drogowy Marek Koryluk. Wartość umowy: 289 274 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina LubańLubań, Dolnośląskie (powiat Lubański →)opublikowano 25 sierpnia 2026
Wartość umowy
289 274 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    30 czerwca 2026

    Termin ofert: 17 lipca 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    25 sierpnia 2026

    4 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy P.U.H.ELMAR Transport Drogowy Marek Koryluk (Pisarzowice), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 289 273,72 zł (umowę zawarto 20 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 289 273,72 zł do 387 777,77 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 2 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Lubań

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 230821463

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Jarosława Dąbrowskiego

1.5.2.)Miejscowość

Lubań

1.5.3.)Kod pocztowy

59-800

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL515 - Jeleniogórski

1.5.7.)Numer telefonu

756465920

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

info@luban.ug.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://luban.ug.gov.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/luban

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa drogi gminnej koło szkoły w Radogoszczy

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e0a0b0f9-dd16-47d9-b38a-2b8a6a0cb549

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00405116

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00066194/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.10 Przebudowa drogi gminnej koło szkoły w Radogoszczy

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00314078

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

PA.271.15.2026.EL

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na przebudowie drogi gminnej koło szkoły w Radogoszczy dz. nr 175/4 obręb 0004 Radogoszcz. Łączna długość przebudowywanego odcinka drogi gminnej wynosi 161,25 m. Projektowany zakres robót w całości mieści się w granicach istniejącego pasa drogowego. Na całej długości drogi projektowana jest:
1) jezdnia o nawierzchni mineralno-asfaltowej oraz przekrój drogowy (nieograniczony – bezkrawężnikowy) o jednostronnym pochyleniu poprzecznym;
2) przebudowa istniejących zjazdów;
3) obustronne pobocza gruntowe ulepszone.
Szczegółowe rozwiązania konstrukcyjne oraz zakres projektowych robót przedstawia dokumentacja projektowa, składająca się z:
1) projektu budowlanego – projektu zagospodarowania terenu;
2) projektu wykonawczego;
3) projektu technicznego;
4) przedmiaru robót;
5) specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych.

Przedmiotowe zadanie nie wymaga zawiadomienia organu nadzoru budowlanego o zakończeniu budowy oraz uzyskania decyzji pozwolenia na użytkowanie.
Wykonawca zobowiązany jest do ustanowienia na własny koszt kierownika budowy.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

289273,72 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

387777,77 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

289273,72 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

P.U.H.ELMAR Transport Drogowy Marek Koryluk

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6132633223

7.3.4)Miejscowość

Pisarzowice

7.3.5)Kod pocztowy

59-800

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-20

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

289273,72 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

2 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233120-6Roboty w zakresie budowy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
802 566 zł
Próbka: 186 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
330 614 zł1 607 161 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 276 548 zł
Źródło próbki
CPV 45233120· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
330 614 zł
Mediana
802 566 zł
Górny kwartyl
1 607 161 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Lubań prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Lubań.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 289 274 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233120-6 (Roboty w zakresie budowy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: P.U.H.ELMAR Transport Drogowy Marek Koryluk (Pisarzowice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.