Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na ww. zadanie zostaje unieważnione na podstawie art. 255 pkt 2 ustawy PZP, ponieważ złożona w postępowaniu oferta podlega odrzuceniu, gdyż została sporządzona na nieprawidłowym formularzu, wskutek czego nie zawiera wszystkich informacji, wymaganych zgodnie z SWZ

Podstawa: art. 255 pkt 2 ustawy

Oferty w postępowaniu
1 ofertaodrzucone: 1
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Adaptacja pomieszczeń piwnicznych Samorządowego Przedszkola w Rusinowie z siedzibą w Gałkach na miejsce doraźnego schronienia”

Zamawiający Gmina Rusinów (Rusinów, Mazowieckie) opublikował wynik postępowania „Adaptacja pomieszczeń piwnicznych Samorządowego Przedszkola w Rusinowie z siedzibą w…”. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina RusinówRusinów, Mazowieckieopublikowano 25 sierpnia 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 1 792 891 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na ww. zadanie zostaje unieważnione na podstawie art. 255 pkt 2 ustawy PZP, ponieważ złożona w postępowaniu oferta podlega odrzuceniu, gdyż została sporządzona na nieprawidłowym formularzu, wskutek czego nie… Podstawa: art. 255 pkt 2 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę. Odrzucono 1 ofertę.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Rusinów

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 670223965

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Żeromskiego 4

1.5.2.)Miejscowość

Rusinów

1.5.3.)Kod pocztowy

26-411

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL921 - Radomski

1.5.7.)Numer telefonu

48 6727025

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@rusinow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.rusinow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-770582c0-a755-41e3-8db8-866d995a8e02

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Adaptacja pomieszczeń piwnicznych Samorządowego Przedszkola w Rusinowie z siedzibą w Gałkach na miejsce doraźnego schronienia”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-770582c0-a755-41e3-8db8-866d995a8e02

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00405069

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00007282/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.11 Adaptacja pomieszczeń piwnicznych Samorządowego Przedszkola w Rusinowie z siedziba w Gałkach na miejsce doraźnego schronienia

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00383309

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZF.271.18.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

1951219,51 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe zaprojektowanie, uzyskanie wymaganych uzgodnień, zgód i decyzji, a następnie wykonanie oraz przekazanie do użytkowania dwóch niezależnych miejsc doraźnego schronienia (MDS) w pomieszczeniach piwnicznych budynku Samorządowego Przedszkola w Rusinowie z siedzibą w Gałkach przy Gałki 72A. Zamówienie obejmuje wszystkie prace projektowe, roboty budowlane, instalacyjne i wykończeniowe, dostawy, wyposażenie, uruchomienia, próby, szkolenia oraz dokumentację powykonawczą konieczną do osiągnięcia wymaganej funkcji ochronnej.
Celem inwestycji jest uzyskanie trwałej, gotowej do uruchomienia infrastruktury dla dwóch MDS: MDS 1 (skrzydło zachodnie) i MDS 2 (skrzydło wschodnie), rozdzielonych środkową strefą techniczną z kotłownią olejową i magazynem oleju. Każdy MDS ma działać niezależnie w zakresie ewakuacji, wentylacji, sanitariatów, oświetlenia, zasilania awaryjnego i podstawowego wyposażenia.
Wymóg nadrzędny: Rozwiązania mają spełniać wymagania dla MDS jako obiektu zbiorowej ochrony, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 9 lipca 2025 r. w sprawie warunków organizowania oraz wymagań, jakie powinny spełniać miejsca doraźnego schronienia (Dz.U. z 2025 r. poz. 932). Nie jest dopuszczalne ograniczenie zakresu do zwykłego remontu piwnicy. Wykonawca odpowiada za wynik funkcjonalny, a nie wyłącznie za wykonanie pozycji robót wymienionych przykładowo w PFU.
System "zaprojektuj i wybuduj".
Szczegółowy opis w PFU (załącznik do postępowania).

4.5.3.)Główny kod CPV

45216129-4 - Schrony

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia

45262300-4 - Betonowanie

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45343000-3 - Roboty instalacyjne przeciwpożarowe

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na ww. zadanie zostaje unieważnione na podstawie art. 255 pkt 2 ustawy PZP, ponieważ złożona w postępowaniu oferta podlega odrzuceniu, gdyż została sporządzona na nieprawidłowym formularzu, wskutek czego nie zawiera wszystkich informacji, wymaganych zgodnie z SWZ.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45216129-4Schrony
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 792 891 zł
Próbka: 23 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
512 856 zł4 107 534 zł
Rozstęp międzykwartylowy
3 594 678 zł
Źródło próbki
CPV 45216· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
512 856 zł
Mediana
1 792 891 zł
Górny kwartyl
4 107 534 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Rusinów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Rusinów.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45216129-4 (Schrony). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.