Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Marextechnology Sp. z o.o.· Drobinśrednia firma
Wartość umowy
3 099 000 zł
Umowa zawarta
18 sierpnia 2026
Okres realizacji
do 18 lutego 2028
Oferty w postępowaniu
7 ofertceny: 3 099 000 zł – 5 006 100 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Kompleksowa realizacja w formie „zaprojektuj i wybuduj” zadania Modernizacja oczyszczalni ścieków „Północ” w Siewierzu

Zamawiający Gmina Siewierz (Siewierz, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Kompleksowa realizacja w formie „zaprojektuj i wybuduj” zadania Modernizacja oczyszczalni…”, wybierając ofertę wykonawcy Marextechnology Sp. z o.o. Wartość umowy: 3 099 000 zł. Złożono 7 ofert.

Zamawiający: Gmina SiewierzSiewierz, Śląskie (powiat Będziński →)opublikowano 25 sierpnia 2026
Wartość umowy
3 099 000 zł
Liczba ofert
7 ofert
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Marextechnology Sp. z o.o. (Drobin), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 3 099 000,00 zł (umowę zawarto 18 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 7 ofert; ceny wahały się od 3 099 000,00 zł do 5 006 100,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 18 lutego 2028 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Siewierz

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276258227

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Żwirki i Wigury 16

1.5.2.)Miejscowość

Siewierz

1.5.3.)Kod pocztowy

42-470

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22B - Sosnowiecki

1.5.7.)Numer telefonu

326499400

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

siewierz@siewierz.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.siewierz.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-12b049fb-40fe-4261-b687-7cbc5014e851

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Kompleksowa realizacja w formie „zaprojektuj i wybuduj” zadania Modernizacja oczyszczalni ścieków „Północ” w Siewierzu

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-12b049fb-40fe-4261-b687-7cbc5014e851

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00405066

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00029647/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.8 Kompleksowa realizacja w formie "zaprojektuj i wybuduj" zadania polegającego na modernizacji oczyszczalni ścieków "Północ" w Siewierzu

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Program Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00268187

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RIZP.271.8.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane związane z realizacją inwestycji polegającej na zaprojektowaniu i wykonaniu robót polegających na modernizacji oczyszczalni ścieków „Północ” w Siewierzu.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa Specyfikacja warunków zamówienia oraz Program Funkcjonalno-Użytkowy.
3. Realizacja zamówienia nastąpi w formule „Zaprojektuj i Wybuduj”.
4. Projekt współfinansowany jest w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
5. W ramach procesu „Zaprojektuj” przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
a) Wykonanie niezbędnych ekspertyz - przed przystąpieniem do realizacji zadania Wykonawca zweryfikuje na własny koszt dane wyjściowe do projektowania przedstawione przez Zamawiającego.
b)Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej dla modernizacji oczyszczalni ścieków wraz z niezbędnymi dokumentami i uzgodnieniami. Wykonawca przystąpi do prac koncepcyjnych i projektowych objętych przedmiotem umowy w terminie do 14 dni roboczych od daty zawarcia umowy i przedstawi w tym terminie materiały do akceptacji, tj.
- kartę charakterystyki producenta oferowanego urządzenia wraz z parametrami technicznymi urządzenia (w języku polskim), lub
- opis techniczny producenta urządzenia/specyfikację techniczną producenta urządzenia (w języku polskim), lub inne dokumenty potwierdzające wymagane w PFU parametry oraz wskazujące typ produktu, model i producenta urządzenia. Dwukrotne przedstawienie stacji zlewnej, sitopiaskownika lub prasy śrubowej niezgodnych z określonymi w PFU parametrami, będzie stanowić podstawę do odstąpienia od umowy.
c) Protokolarne uzgodnienie szczegółowej koncepcji z Zamawiającym, co jest warunkiem przystąpienia do zaprojektowania i realizacji zadania.
d) Uzyskanie wymaganych przepisami uzgodnień, pozwoleń, zgłoszeń, itp.,
6. W ramach procesu „Wybuduj” przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
a) wykonanie robót budowlanych na podstawie sporządzonej dokumentacji projektowej, w oparciu o wytyczne PFU oraz SWZ,
b) przeprowadzenie rozruchu instalacji,
c) kontrole, próby, uruchomienie oraz regulacja instalacji, szkolenie wskazanych przedstawicieli,
d) wykonanie kompletnej dokumentacji powykonawczej, w tym pomiarów
i inwentaryzacji geodezyjnej,
e) przygotowanie kompletnego wniosku o pozwolenie na użytkowanie lub zgłoszenia zakończenia robót budowlanych,
f) wykonania innych prac, niezbędnych dla prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia.
7. Do wykonywania robót budowlanych będzie można przystąpić po opracowaniu dokumentacji projektowej wykonanej i dostarczonej przez Wykonawcę, zatwierdzonej przez Zamawiającego/Inspektora nadzoru oraz po uzyskaniu wymaganych przepisami uzgodnień, pozwoleń, zgłoszeń itp. /jeżeli będą niezbędne/.
8. Przedmiot zamówienia obejmuje również sprawowanie nadzoru autorskiego.
9. Zamawiający wymaga, aby prace projektowe oraz budowlane były prowadzone podczas ciągłej pracy oczyszczalni. W przypadku konieczności wyłączenia oczyszczalni należy przewidzieć rozwiązania zastępcze, które umożliwią odbiór ścieków i nie zakłóca pracy oczyszczalni. Przerwy technologiczne wraz z dopuszczalnym czasem wyłączenia z pracy urządzeń, np. spowodowane włączeniem nowych urządzeń, należy wcześniej zgłosić i uzyskać zgodę Zamawiającego i Inspektora nadzoru inwestorskiego. Wykonawca musi przewidzieć i uwzględnić w cenie kontraktowej wykonanie wszystkich niezbędnych obiektów tymczasowych dla zapewnienia ciągłości pracy oczyszczalni w trakcie wykonywania robót.
10. Wykonawca będzie zobowiązany ponadto do:
a) przeszkolenia użytkowników co do zasad prawidłowej eksploatacji wykonanych modernizacji instalacji wraz z protokołem przeszkolenia oraz opracowania i przekazania czytelnej instrukcji obsługi i użytkowania instalacji, w przypadku potrzeby wykonania dodatkowego nieodpłatnego uruchomienia i regulacji.
b) wykonania i dostarczenia dokumentacji powykonawczej kompletnej instalacji modernizacji,
c) wykonania robót zabezpieczających i odtworzeniowych, zgodnie z projektem,
d) wykonania wszystkich robót towarzyszących, zgodnych z projektem i prawidłową technologią wykonywania robót,
e) wykonanie innych prac dodatkowych i elementów instalacji, które nie zostały wyszczególnione, lecz są niezbędne do poprawnego funkcjonowania i stabilnego działania instalacji oraz wymaganych prac konserwacyjnych, jak również dla uzyskania gwarancji sprawnego i bezawaryjnego działania,
f) wykonania niezbędnych badań, prób i pomiarów oraz wszystkich badań, prób i pomiarów na każde polecenie inspektora nadzoru inwestorskiego, w celu stwierdzenia prawidłowości wykonanych robót,
g) zgłaszania Zamawiającemu robót ulegających zakryciu lub zanikających,
h) wykonania badań, prób i rozruchu, jak również do dokonania odkrywek w przypadku niezgłoszenia robót do odbioru ulegających zakryciu lub zanikających,
i) zapewnienia na budowie uprawnionego nadzoru i dozoru, a także właściwych warunków bezpieczeństwa i higieny pracy,
j) usuwania na bieżąco z terenu budowy zbędnych materiałów, odpadów i śmieci – utylizacja odpadów zgodnie z przepisami o odpadach.
k) uporządkowania terenu budowy po zakończeniu robót i przekazanie go Zamawiającemu/ Użytkownikowi najpóźniej do dnia odbioru końcowego,
l) wykonania innych prac, niezbędnych dla prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia,
m) poniesienia ewentualnych kosztów wyłączeń i włączeń energii elektrycznej,
n) w przypadku zniszczenia lub uszkodzenia w toku realizacji zadania urządzeń lub innych elementów - naprawienia ich i doprowadzenie do stanu pierwotnego na własny koszt.
11. Pozostałe warunki zamówienia zawarto w Rozdziale III pkt 11 SWZ.
12. Kryteria stosowane w celu oceny równoważności określono w Rozdziale III pkt 12 SWZ.
13. Warunki płatności określono w Rozdziale III pkt 13 SWZ.
14. Informacje nt. gwarancji zawarto w Rozdziale III pkt 14 SWZ.
15. Obowiązek zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób na podstawie stosunku pracy określono w Rozdziale III pkt 15 SWZ.
16. Na realizację przedmiotu zamówienia Zamawiający uzyskał dofinansowanie w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. W związku z tym przewiduje się konieczność oznakowania dokumentacji, korespondencji, w tym dokumentów odbiorowych oraz dostosowania procedur odbiorowych i procedur związanych z płatnościami do wymogów instytucji dofinansowujących. W okresie realizacji projektu Wykonawca jest zobowiązany po uzgodnieniu z Zamawiającym do umieszczania w widocznym miejscu znaku Funduszy Europejskich, znaku barw Rzeczypospolitej Polskiej (jeśli dotyczy – wyłącznie w wersji pełnokolorowej), znaku Unii Europejskiej i znaku graficznego Województwa Śląskiego na:
a) wszystkich dokumentach i materiałach (m.in. produktach drukowanych i cyfrowych) przekazywanych do wiadomości publicznej,
b) wszystkich dokumentach i materiałach przeznaczonych dla osób i podmiotów uczestniczących w projekcie,
c) wszelkich produktach, sprzęcie, aparaturze itp., które powstały lub zostały zakupione ze środków UE, poprzez umieszczenie na nich trwałego oznakowania w postaci naklejek. Na naklejkach nie umieszcza się znaku graficznego Województwa Śląskiego.
17. Zamawiający ma prawo naliczyć karę umowną w wysokości odpowiadającej 100% utraconego dofinansowania w przypadku utraty przyznanego dofinansowania w całości lub w części, jeżeli utrata ta wynika ze zwłoki, niewykonania lub nienależytego wykonania przez Wykonawcę obowiązków wynikających z umowy, w szczególności niedotrzymania terminów realizacji. Kara umowna obejmuje zarówno utratę dofinansowania już przyznanego, jak i odmowę jego wypłaty przez instytucję finansującą, jeżeli pozostaje to w związku przyczynowym z działaniem lub zaniechaniem Wykonawcy.
18. Informacja nt. ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej zawarta jest w Rozdziale III pkt 18 SWZ.
19. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować przedmiot zamówienia w terminach: a) opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszystkich potrzebnych zgód, opinii i ostatecznych pozwoleń: do 8 miesięcy od dnia zawarcia umowy, b) wykonanie robót budowlanych: do 18 miesięcy od dnia zawarcia umowy.

4.5.3.)Główny kod CPV

45252127-4 - Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ścieków

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

7

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

7

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

3099000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

5006100,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

3099000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Marextechnology Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

141460620

7.3.3)Ulica

Płońska 10

7.3.4)Miejscowość

Drobin

7.3.5)Kod pocztowy

09-210

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-18

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

3099000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2028-02-18

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45252127-4Roboty budowlane w zakresie oczyszc…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Siewierz prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Siewierz.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 3 099 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45252127-4 (Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ścieków). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Marextechnology Sp. z o.o. (Drobin). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 7 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.