Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
539 684 zł
Umowa zawarta
24 sierpnia 2026
Okres realizacji
4 miesiące
Oferty w postępowaniu
10 ofertceny: 539 684 zł – 760 519 złodrzucone: 2wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

PRZEBUDOWA DROGI GMINNEJ UL. TUWIMA W KALETACH

Zamawiający Miasto Kalety (Kalety, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „PRZEBUDOWA DROGI GMINNEJ UL. TUWIMA W KALETACH”, wybierając ofertę wykonawcy POL-BRUK Kołodziejczyk Spółka Jawna. Wartość umowy: 539 684 zł. Złożono 10 ofert.

Zamawiający: Miasto KaletyKalety, Śląskie (powiat Tarnogórski →)opublikowano 25 sierpnia 2026
Wartość umowy
539 684 zł
Liczba ofert
10 ofert
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    10 lipca 2026

    Termin ofert: 24 lipca 2026 11:30
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    25 sierpnia 2026

    10 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy POL-BRUK Kołodziejczyk Spółka Jawna (Częstochowa).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 539 684,43 zł (umowę zawarto 24 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 10 ofert; ceny wahały się od 539 684,43 zł do 760 519,20 zł. Odrzucono 2 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 4 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

MIASTO KALETY

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 151398706

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Żwirki i Wigury, 2

1.5.2.)Miejscowość

Kalety

1.5.3.)Kod pocztowy

42-660

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL228 - Bytomski

1.5.7.)Numer telefonu

34 352 76 30

1.5.8.)Numer faksu

34 352 76 35

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@kalety.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://kalety.bip.gov.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-cbe44052-c982-4e1a-a3e7-e82edd94492b

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

PRZEBUDOWA DROGI GMINNEJ UL. TUWIMA W KALETACH

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-cbe44052-c982-4e1a-a3e7-e82edd94492b

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00404897

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00006121/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.4 Przebudowa drogi gminnej ul. Tuwima w Kaletach

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00337744

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZBM.271.29.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zadanie pn.: „Przebudowa drogi gminnej ul. Tuwima w Kaletach”

Droga ma przekrój jednojezdniowy o szerokości 5 m. Długość odcinka przebudowywanego wynosi 181 m.

PARAMETRY TECHNICZNE
- droga gminna – ciąg jezdno-pieszy
- klasa techniczna - L
- kategoria obciążenia ruchem - KR2
- szerokość ciągu jezdno-pieszego - 5,00 m
- spadek poprzeczny jezdni na prostej - 2,0 %

Zakres prac obejmuje w szczególności wykonanie:

KONSTRUKCJA NAWIERZCHNI

N1 – nawierzchnia jezdni:
 nawierzchnia z betonowej kostki brukowej o gr. 8cm (kolor szary)
 podsypka cementowo-piaskowa o gr. 3cm,
 podbudowa zasadnicza z mieszanki niezwiązanej z kruszywa C90/3 o gr. 20cm,
 podbudowa pomocnicza stabilizowana cementem C1,5/2,0 o gr. 20cm.

N2 – nawierzchnia zjazdu indywidualnego:
 nawierzchnia z betonowej kostki brukowej o gr. 8cm (kolor czerwony),
 podsypka cementowo-piaskowa o gr. 3cm,
 podbudowa zasadnicza z mieszanki niezwiązanej z kruszywa C90/3 o gr. 20cm.

N3 – nawierzchnia wejść do posesji:
 nawierzchnia z betonowej kostki brukowej o gr. 8cm (kolor czerwony)
 podsypka cementowo-piaskowa o gr. 3cm,
 podbudowa zasadnicza z mieszanki niezwiązanej z kruszywa C90/3 o gr. 20cm.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera: projekt architektoniczno-budowlany, projekt wykonawczy, przedmiar robót oraz specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych stanowiące załącznik nr 9 do SWZ – dokumentacja techniczna do niniejszego SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

10

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

10

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

8

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

539684,43 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

760519,20 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

539684,43 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

POL-BRUK Kołodziejczyk Spółka Jawna

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 5732925728

7.3.4)Miejscowość

Częstochowa

7.3.5)Kod pocztowy

42-202

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-24

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

539684,43 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

4 miesiące

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

„Przebudowa drogi gminnej ul. Tuwima w Kaletach”

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
551 722 zł
Próbka: 1588 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
551 722 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto Kalety prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kalety.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 539 684 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: POL-BRUK Kołodziejczyk Spółka Jawna (Częstochowa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 10 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.