Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
167 343 zł
Umowa zawarta
7 sierpnia 2026
Okres realizacji
2 miesiące
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 122 322 zł – 274 659 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano ofertę droższą o 37% od najtańszej złożonej (część ofert odrzucono)
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Przebudowa i remont dróg wewnętrznych na terenie gminy Kozłów”

Zamawiający Gmina Kozłów (Kozłów, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa i remont dróg wewnętrznych na terenie gminy Kozłów”, wybierając ofertę wykonawcy Mateusz Marzec – „COMEX-GRÓD”. Wartość umowy: 167 343 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina KozłówKozłów, Małopolskieopublikowano 24 sierpnia 2026
Wartość umowy
167 343 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    18 czerwca 2026

    Termin ofert: 3 lipca 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    24 sierpnia 2026

    4 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Mateusz Marzec – „COMEX-GRÓD” (Chmielnik), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 167 343,25 zł (umowę zawarto 7 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 122 322,00 zł do 274 659,00 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 2 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA KOZŁÓW

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 291010122

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

60

1.5.2.)Miejscowość

Kozłów

1.5.3.)Kod pocztowy

32-241

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL214 - Krakowski

1.5.7.)Numer telefonu

(41) 38 41 067

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@kozlow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.malopolska.pl/ugkozlow

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1327692

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Przebudowa i remont dróg wewnętrznych na terenie gminy Kozłów”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-937dd356-c181-4c56-8f8d-4ecebb3dbc06

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00404862

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-24

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00070117/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.5 Przebudowa drogi wewnętrznej – dz. nr 183 w miejscowości Bogdanów. (na długości około 80 m)

1.1.6 Remont drogi wewnetrznej w miejscowości Kozłów dz. nr ewid. 1256. (na dł. ok. 160 mb)

1.1.7 Remont drogi wewnetrznej w miejscowości Marcinowice - dz. nr ewid. 772/4. (dł. ok. 350 mb)

1.1.10 Przebudowa drogi wewnętrznej dz. nr ewid. 2336, w miejscowości Kępie, od km 0+000 do km 0+070, dł. 70 mb.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00297973

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZIG.271.3.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

100271,27 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest realizacja inwestycji pn. „Przebudowa i remont dróg wewnętrznych na terenie gminy Kozłów”, w ramach której Wykonawca jest zobowiązany do wykonania

A. Zadania 1 pn. „Przebudowa drogi wewnętrznej w miejscowości Bogdanów - dz. nr ewid. 183, odcinek od km 0+000 do km 0+080, dł. 80 mb”, obejmującego wykonanie: a. robót przygotowawczych i rozbiórkowych, b. robót ziemnych, c. podbudowy, - w celu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz doprowadzenia do prawidłowych parametrów jezdnię drogi w zakresie równości podłużnej i poprzecznej, spadków, szorstkości i równości oraz wzmocnienie konstrukcji drogi, B. Zadania 2 pn. „Remont drogi wewnętrznej w miejscowości Kozłów - dz. nr ewid. 1256, odcinek od km 0+000 do km 0+160, dł. 160 mb, obejmującego wykonanie: a. robót ziemnych, b. podbudowy, - w celu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz doprowadzenia do prawidłowych parametrów jezdnię drogi w zakresie równości podłużnej i poprzecznej, spadków, szorstkości i równości, C. Zadania 3 pn. „Przebudowa drogi wewnętrznej w miejscowości Marcinowice - dz. nr ewid. 772/4, odcinek od km 0+000 do km 0+350, dł. 350 mb”, obejmującego wykonanie: a. robót ziemnych, b. podbudowy, - w celu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz doprowadzenia do prawidłowych parametrów jezdnię drogi w zakresie równości podłużnej i poprzecznej, spadków, szorstkości i równości oraz wzmocnienie konstrukcji drogi, D. Zadania 4 pn. „Przebudowa drogi wewnętrznej dz. nr ewid. 2336, w miejscowości Kępie, od km 0+000 do km 0+070, dl. 70 mb”, obejmującego wykonanie: a. robót przygotowawczych i rozbiórkowych, b. robót ziemnych i odwodnieniowych, c. podbudowy, d. nawierzchni, - w celu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz doprowadzenia do prawidłowych parametrów jezdnię drogi w zakresie równości podłużnej i poprzecznej, spadków, szorstkości i równości oraz wzmocnienie konstrukcji drogi. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi: A. indywidualnie dla każdego z Zadań: a. Projekt techniczny (część opisowa i część rysunkowa) – dot. Zadań 1 – 3 / Projekt budowlano-wykonawczy (część opisowa i rysunkowa) – dot. Zadania 4, b. przedmiar, B. wspólnie dla wszystkich Zadań: Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót (STWiOR), z zastrzeżeniem, że: a. w przypadku uchylenia norm wskazanych w STWiOR Zamawiający dopuszcza stosowanie norm, które zastąpiły normy uchylone, b. postanowienia STWiOR stosuje się w zakresie, w którym nie są one sprzeczne z postanowieniami Projektu budowlanego / Projektu technicznego lub SWZ z Załącznikami, dalej łącznie: Załącznik nr 1 – „Opis przedmiotu zamówienia”.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

122322,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

274659,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

167343,25 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Mateusz Marzec – „COMEX-GRÓD”

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6572280021

7.3.3)Ulica

Celiny 68A

7.3.4)Miejscowość

Chmielnik

7.3.5)Kod pocztowy

26-020

7.3.6.)Województwo

świętokrzyskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-07

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

167343,25 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

2 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233220-7Roboty w zakresie nawierzchni dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
706 024 zł
Próbka: 97 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
358 712 zł1 360 316 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 001 604 zł
Źródło próbki
CPV 45233220· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
358 712 zł
Mediana
706 024 zł
Górny kwartyl
1 360 316 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Kozłów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kozłów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 167 343 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233220-7 (Roboty w zakresie nawierzchni dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Mateusz Marzec – „COMEX-GRÓD” (Chmielnik). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.