Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
157 791 zł
Umowa zawarta
17 sierpnia 2026
Okres realizacji
3 miesiące
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Uzyskanie autonomii energetycznej obiektów użyteczności publicznej z możliwością tymczasowego zakwaterowania osób i personelu OC oraz Sił Zbrojnych RP

Zamawiający Gmina Malanów (Malanów, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Uzyskanie autonomii energetycznej obiektów użyteczności publicznej z możliwością…”, wybierając ofertę wykonawcy Instalatorstwo Elektryczne Marek Dzieciątkowski. Wartość umowy: 157 791 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina MalanówMalanów, Wielkopolskieopublikowano 24 sierpnia 2026
Wartość umowy
157 791 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~3,3 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    02 lipca 2026

    Termin ofert: 17 lipca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    24 sierpnia 2026

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Instalatorstwo Elektryczne Marek Dzieciątkowski (Kościelec), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 157 790,55 zł (umowę zawarto 17 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 3 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA MALANÓW

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 311019504

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Turecka 16

1.5.2.)Miejscowość

Malanów

1.5.3.)Kod pocztowy

62-709

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL414 - Koniński

1.5.7.)Numer telefonu

632883083

1.5.8.)Numer faksu

632883083

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@malanow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.malanow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://e-propublico.pl/Ogloszenia/Details/88F21B87-84DE-4200-95CD-DE3FB14AC111

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Uzyskanie autonomii energetycznej obiektów użyteczności publicznej z możliwością tymczasowego zakwaterowania osób i personelu OC oraz Sił Zbrojnych RP

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-f03b0273-91e0-4914-8165-7e064c863736

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00404628

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-24

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00055153/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.9 Uzyskanie autonomii energetycznej obiektów użyteczności publicznej z możliwością tymczasowego zakwaterowania osób i personelu OC oraz Sił Zbrojnych RP

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00320096

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RI.271.10.2026.EK

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

236003,75 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Zamówienie obejmuje zakup, montaż oraz uruchomienie agregatu 48kW 60 kVA oraz przygotowanie pomieszczenia agregatu ( wymiana drzwi, montaż ław fundamentowych, wykonanie posadzki grubowarstwowej dla obciążeń średnich, kratki wentylacyjne , odprowadzenie spalin, tynki wewnętrzne i malowanie)
2. Dostarczone urządzenie ma zapewnić rezerwowe podtrzymanie zasilania elektrycznego.
3. Oferowane urządzenie musi być fabrycznie nowe, nieużywane, kompletne, zmontowane, gotowe do użycia zgodnie z celem ich przeznaczenia, wolne od wad fizycznych i prawnych, zgodne z właściwymi normami i przepisami prawa, w szczególności w zakresie dopuszczenia ich do obrotu i użytkowania. Zamawiający nie dopuszcza produktów prototypowych oraz sprzętu wyprodukowanego przed 2025 rokiem.
Zakres prac obejmuje m.in.:
1. AGREGAT 40kW
- Wymiana tablic rozdzielczych o powierzchni ponad 0,5m2, ZK na PS-Rs zmiana lokalizacji układu pomiarowego
- Układ SZR dla agregatu 40kW
- Agregat prądotwórczy 48kW 60kVA
- Montaż agregatów spalinowo - elektrycznych trójfazowych o mocy do 55kW
2. LINIA KABLOWA DLA AGREGATU
- Ręczne rozebranie nawierzchni chodników z mas mineralno-bitumicznych o grubości 6 cm
- Kopanie rowów dla kabli w sposób ręczny w gruncie kat. III (35x0,8x0,4)
- Układanie kabli o masie do 2.0 kg/m w rowach kablowych ręcznie YAKXS 4x25mm2
- Układanie kabli o masie do 0.5 kg/m w rowach kablowych ręcznie (kable sterownicze)
- Zasypywanie rowów dla kabli wykonanych ręcznie w gruncie kat. III
- Nawierzchnie po robotach kablowych na chodnikach, wjazdach, placach z betonowej kostki brukowej o grubości 6 cm na podsypce piaskowej
- 3. POMIESZCZENIE AGREGATU
- Wymiana elementów ościeżnic drzwi i okien osadzonych w ścianie
- Wymiana drzwi na dwuskrzydłowe o szerokości 1,6m
- Ławy fundamentowe żelbetowe o szer. do 1.3 m
- Montaż zbrojenia ław i stóp fundamentowych, belek, podciągów, wieńców, ścian, płyt pojedynczo i krzyżowo zbrojnych - pręty o śr. 28-32 mm
- Posadzka grubowarstwowa dla obciążeń średnich
- Kratki wentylacyjne typ A lub N o obwodzie do 1400 mm - do przewodów stalowych i aluminiowych
- Rurociągi cieplne z rur stalowych o śr. do 150 mm
- Tynk wewnętrzny o powierzchni ponad 5m2 z zaprawy wapiennej lub cem-wap. kat. III/IV wykonanie ręczne na belkach, słupach, podciągach, biegach i spoczników klatek schodowych
- Malowanie farbą klejową tynków wewnętrznych, zagruntowanie
4. POMIARY
- Pomiar rezystancji izolacji i instalacji elektrycznej - obwód 3 - fazowy
- Badania i pomiary instalacji uziemiającej
- Sprawdzenie i pomiar 3 - fazowego obwodu elektrycznego niskiego napięcia
5. PROJEKT + instrukcja współpracy z ENERGA OPERATOR
- Projekt elektryczny
- Instrukcja współpracy z ENERGA OPERATOR
6. Szczegółowy zakres i rodzaj prac przewidzianych do wykonania w ramach przedmiotu zamówienia przedstawiony został w:
a) przedmiarze robót i kosztorysie ofertowym

4.5.3.)Główny kod CPV

31122000-7 - Jednostki prądotwórcze

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego

45000000-7 - Roboty budowlane

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

157790,55 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

157790,55 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

157790,55 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Instalatorstwo Elektryczne Marek Dzieciątkowski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6681828819

7.3.3)Ulica

Dąbrowice Stare 79

7.3.4)Miejscowość

Kościelec

7.3.5)Kod pocztowy

62-604

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-17

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

157790,55 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

3 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

31122000-7Jednostki prądotwórcze
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
285 000 zł
Próbka: 93 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
166 667 zł512 195 zł
Rozstęp międzykwartylowy
345 528 zł
Źródło próbki
CPV 31122000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
166 667 zł
Mediana
285 000 zł
Górny kwartyl
512 195 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Malanów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Malanów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 157 791 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 31122000-7 (Jednostki prądotwórcze). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Instalatorstwo Elektryczne Marek Dzieciątkowski (Kościelec). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.