Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
229 887 zł
Umowa zawarta
18 sierpnia 2026
Okres realizacji
do 18 listopada 2026
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 229 887 zł – 350 550 złodrzucone: 1
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Wydłużenie okresu gwarancji i rękojmi40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Utworzenie Aktywnego placu zabaw przy Gminnym Żłobku w Klukach

Zamawiający Gmina Kluki (Kluki, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Utworzenie Aktywnego placu zabaw przy Gminnym Żłobku w Klukach”, wybierając ofertę wykonawcy NOVUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Wartość umowy: 229 887 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Gmina KlukiKluki, Łódzkieopublikowano 24 sierpnia 2026
Wartość umowy
229 887 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    10 lipca 2026

    Termin ofert: 28 lipca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    24 sierpnia 2026

    5 ofert1 wykonawca
Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA KLUKI

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 590648043

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

88

1.5.2.)Miejscowość

Kluki

1.5.3.)Kod pocztowy

97-415

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL713 - Piotrkowski

1.5.7.)Numer telefonu

446315035

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@kluki.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.kluki.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-58ce3a38-c070-44b6-8ab7-5806d3e8ff85

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Utworzenie Aktywnego placu zabaw przy Gminnym Żłobku w Klukach

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-58ce3a38-c070-44b6-8ab7-5806d3e8ff85

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00404528

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-24

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00040127/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.6 Utworzenie Aktywnego placu zabaw przy Gminnym Żłobku w Klukach

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00336518

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RIZ.271.8.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

211734,29

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na budowie obiektów małej architektury w miejscu publicznym – plac zabaw w miejscowości Kluki, na dz. nr ewid. 683, obręb 0005 Kluki. Na przedmiotowej działce zostaną usytuowane następujące urządzenia: altana kreatywności, tablica do rysowania, tablica do malowania, stolik z siedziskiem, zjeżdżalnią, zestaw zabawowy, sprężynowiec, królicza norka, kładka sensoryczna, laboratorium piasku, piaskownica, tablica eksperymenty, kuchnia błotna, warzywniak, donice oraz skrzynia ogrodowa. Na działce przewiduje się także lokalizacje obiektów malej architektury w postaci: ławek, koszy na śmieci do segregacji odpadów, tablice z regulaminem i żagiel przeciwsłoneczny. Na terenie placu projektuje się nawierzchnię naturalną w postaci urządzonego trawnika. Komunikacja pomiędzy projektowanymi obiektami małej architektury zrealizowana będzie poprzez istniejącą nawierzchnię trawiastą. Działka posiada dostęp do drogi publicznej. Nie przewiduje się zmian w istniejącym ukształtowaniu terenu jedynie przewiduje się dostosowanie planowanej inwestycji do istniejących różnic w poziomie terenu. Na terenie przeznaczonym pod budowle placu zabaw przewiduje się wykonanie stref z nasadzeniami niskimi, wysokimi oraz ścieżką sensoryczną dla dzieci. Pozostały teren aktywny biologicznie zostanie urządzony w formie trawnika lub łąki. Planuje się wykonanie ogrodzenia placu zabaw o całkowitej wysokości 1,50 m.
Zadanie dofinansowane jest z środków Funduszu Pracy budżetu Województwa Łódzkiego,
w ramach Resortowego programu „Aktywne Place Zabaw” 2026, realizowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w dokumentacji projektowej stanowiącej Załącznik nr 1 do SWZ. Dokumentacja projektowa zawiera:
1) Projekt budowlano-wykonawczy (TOM I Projekt zagospodarowania działki, TOM II Opinie, uzgodnienia, pozwolenia i inne dokumenty, TOM III Projekt Urządzenia terenów zieleni),
2) Specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót (branża architektura, branża architektura krajobrazu),
3) Przedmiary robót.
Powyższe dokumenty stanowią załączniki do niniejszej SWZ. Dołączony do SWZ przedmiar robót ma charakter poglądowy i ułatwiający Wykonawcy identyfikację robót budowlanych. Dla ustalenia prawidłowej ilości i rodzaju robót na potrzeby sporządzenia oferty, Zamawiający sugeruje przeprowadzenie analizy pozostałych składników dokumentacji projektowej, a także analizy Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych.
Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia, dokumentacją projektową oraz Projektowanymi Postanowieniami Umowy, stanowiącymi Załączniki do SWZ.
Wszystkie urządzenia oraz elementy wyposażenia placu zabaw muszą posiadać aktualne certyfikaty zgodności z normą PN-EN 1176 oraz spełniać wymagania bezpieczeństwa określone w PN-EN 1177.
Zadanie zostanie poddane, przez niezależną uprawnioną jednostkę (na zlecenie i koszt Zamawiającego), kontroli pomontażowej placu zabaw po wykonaniu przedmiotu zamówienia, która po pozytywnej kontroli zostanie potwierdzona np. certyfikatem bądź świadectwem. Certyfikat (świadectwo) z kontroli ma potwierdzać zgodność placu zabaw z normą PN-EN 1176 oraz nawierzchni zgodnie z normą PN-EN 1177.
Okres gwarancji i rękojmi: Minimalny okres gwarancji i rękojmi wynosi 24 miesiące. Długość okresu gwarancji i rękojmi stanowi jedno z kryterium wyboru oferty.

4.5.3.)Główny kod CPV

45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45342000-6 - Wznoszenie ogrodzeń

45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw

43325000-7 - Wyposażenie parków i placów zabaw

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

229887,38 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

350550,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

229887,38 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

NOVUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7451796890

7.3.3)Ulica

Gnieźnieńska 2A

7.3.4)Miejscowość

Szczytno

7.3.5)Kod pocztowy

12-100

7.3.6.)Województwo

warmińsko-mazurskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-18

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

229887,38 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-11-18

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45112723-9Roboty w zakresie kształtowania pla…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
228 437 zł
Próbka: 31 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
192 634 zł290 854 zł
Rozstęp międzykwartylowy
98 220 zł
Źródło próbki
CPV 45112723· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
192 634 zł
Mediana
228 437 zł
Górny kwartyl
290 854 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Kluki prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kluki.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 229 887 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45112723-9 (Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: NOVUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Szczytno). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.