Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
479 405 zł
Umowa zawarta
24 sierpnia 2026
Okres realizacji
do 15 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 479 405 zł – 892 460 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji na roboty budowlane oraz zamontowane materiały i urządzenia40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Rozbudowa i przebudowa Urzędu Gminy Kramsk – etap I

Zamawiający Gmina Kramsk (Kramsk, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Rozbudowa i przebudowa Urzędu Gminy Kramsk – etap I”, wybierając ofertę wykonawcy GOLIAT II SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. Wartość umowy: 479 405 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Gmina KramskKramsk, Wielkopolskieopublikowano 24 sierpnia 2026
Wartość umowy
479 405 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    08 lipca 2026

    Termin ofert: 31 lipca 2026 08:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    24 sierpnia 2026

    6 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy GOLIAT II SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (BRANNO).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 479 405,05 zł (umowę zawarto 24 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 479 405,05 zł do 892 459,71 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 15 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA KRAMSK

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 311019177

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Fryderyka Chopina 12

1.5.2.)Miejscowość

Kramsk

1.5.3.)Kod pocztowy

62-511

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL414 - Koniński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina.kramsk@kramsk.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.kramsk.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://zamowienia.sidaspzp.pl/zamawiajacy/gmina-kramsk

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Rozbudowa i przebudowa Urzędu Gminy Kramsk – etap I

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-963cd0f9-898e-44dc-956f-ad9aefe612c3

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00404497

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-24

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00052920/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Przebudowa budynku Urzędu Gminy Kramsk

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00330115

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IR.271.1.6.2026.MK

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane w zakresie rozbudowy i przebudowy Urzędu Gminy Kramsk – etap I, w zakres którego wchodzi:
a) Rozbudowa i remont pom. nr 12. Wykonanie nowej posadzki wraz z wszystkimi warstwami, nowych okładzin ściennych i sufitowych. Wymiana drzwi, instalacji centralnego ogrzewania, instalacji elektrycznej i niskoprądowej. Tymczasowo wykonanie nowej wentylacji grawitacyjnej z przygotowaniem do późniejszego montażu instalacji wentylacji mechanicznej (docelowo po wykonaniu II etapu pomieszczenie będzie posiadało wentylację mechaniczną).
b) Przebudowa pomieszczenia kasy (pom. nr 18) i serwerowni (pom. P.03). Wykonanie nowych posadzek wraz z wszystkimi warstwami, nowych okładzin ściennych i sufitowych. Wymiana drzwi i okna, instalacji centralnego ogrzewania, instalacji elektrycznej i niskoprądowej. Tymczasowo wykonanie nowej wentylacji grawitacyjnej z przygotowaniem do późniejszego montażu instalacji wentylacji mechanicznej (docelowo po wykonaniu II etapu pomieszczenie będzie posiadało wentylację mechaniczną).
c) Likwidacja wejścia do budynku od strony ul. Chopina oraz zabudowa części korytarza w celu powiększenia pomieszczenia magazynu (pom. P.04). Wykonanie nowej posadzki wraz z wszystkimi warstwami (w części adaptowanej po korytarzu), nowych okładzin ściennych i sufitowych. Montaż okna, rozbudowa instalacji centralnego ogrzewania, instalacji elektrycznej i niskoprądowej. Tymczasowo wykonanie wentylacji grawitacyjnej z przygotowaniem do późniejszego montażu instalacji wentylacji mechanicznej (docelowo po wykonaniu II etapu pomieszczenie będzie posiadało wentylację mechaniczną).
d) Montaż drzwi dymoszczelnych na korytarzu pomiędzy pom. K.06 i K.07.
e) Wymiana okienka podawczego na okienko podawcze w klasie EI15 w pom. 6 wraz z robotami towarzyszącymi (w tym likwidacja grzejnika znajdującego się w korytarzu K.02 pod oknem i wykonanie nowego grzejnika w wiatrołapie K.01).
f) Przebudowa schodów wejściowych i budowa pochylni dla osób niepełnosprawnych w segmencie D.
g) Wydzielenie schowka porządkowego (pom. P.10). Wykonanie nowej posadzki wraz z wszystkimi warstwami, nowych okładzin ściennych i sufitowych. Wymiana instalacji centralnego ogrzewania, instalacji elektrycznej i niskoprądowej + nowa instalacja wod-kan. Tymczasowo wykonanie wentylacji grawitacyjnej z przygotowaniem do późniejszego montażu instalacji wentylacji mechanicznej (docelowo po wykonaniu II etapu pomieszczenie będzie posiadało wentylację mechaniczną). Przewidziano wyposażenie pomieszczenia w przybory sanitarne.
h) Wydzielenie pomieszczenia socjalnego (pom. P.07). Wykonanie nowej posadzki wraz z wszystkimi warstwami, nowych okładzin ściennych i sufitowych. Montaż nowych drzwi, wymiana instalacji centralnego ogrzewania, instalacji elektrycznej i niskoprądowej + nowa instalacja wod-kan. Tymczasowo wykonanie wentylacji grawitacyjnej z przygotowaniem do późniejszego montażu instalacji wentylacji mechanicznej (docelowo po wykonaniu II etapu pomieszczenie będzie posiadało wentylację mechaniczną). Przewidziano wyposażenie pomieszczenia w przybory sanitarne oraz blat z szafkami pod zlew.
i) Wydzielenie pomieszczenia socjalnego dla pracowników fizycznych (pom. P.08) wraz z umywalnią (pom. P.11). Wykonanie nowej posadzki wraz z wszystkimi warstwami, nowych okładzin ściennych i sufitowych. Montaż nowych drzwi wewnętrznych, wymiana instalacji centralnego ogrzewania, instalacji elektrycznej i niskoprądowej + nowa instalacja wod-kan. Wykonanie instalacji wentylacji (nawiew – poprzez nawietrzak podokienny, a wyciąg wentylatorem kanałowym). Przewidziano wyposażenie pomieszczenia w przybory sanitarne, blat z szafką pod zlew oraz szafki ubraniowe.
Szczegółowy zakres prac dla etapu I w zakresie wszystkich branż wynika z dalszej części opisu, załączonych rysunków oraz przedmiaru robót, który należy rozpatrywać łącznie z projektem wykonawczym.
Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określa dokumentacja techniczna – załącznik nr 7 do SWZ.
Wszystkie wymagania określone w SWZ stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 Pzp jako niezgodnej z warunkami zamówienia.
W przypadku, gdy w SWZ znajdują się znaki towarowe, patenty lub pochodzenia, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, zamawiający dopuszcza zaoferowanie rozwiązań równoważnych o parametrach nie gorszych niż wskazane przez zamawiającego. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego roboty budowlane spełniają wymagania określone przez zamawiającego. Zastosowane przez wykonawcę rozwiązania równoważne muszą być co najmniej:
• o tej samej wytrzymałości i trwałości, o tym samym poziomie estetyki;
• o parametrach technicznych wskazanych w opisie przedmiotu zamówienia;
• spełniać te same funkcje, wymagania bezpieczeństwa i jakości;
• posiadać stosowne dokumenty dopuszczające do użytkowania.
W przypadku, gdy w SWZ znajdą się odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 Pzp oraz art. 101 ust. 3 i 5 Pzp, zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne.
W każdym przypadku użycia w dokumentacji technicznej norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp Wykonawca powinien przyjąć, że odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”.
W przypadku użycia w dokumentacji technicznej odniesień do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca analizując dokumentację techniczną powinien założyć, że każdemu odniesieniu użytemu w dokumentacji projektowej towarzyszy wyraz „lub równoważne".
W przypadku, gdy w dokumentacji technicznej zostały użyte znaki towarowe, oznacza to, że są podane przykładowo i określają jedynie minimalne oczekiwane parametry jakościowe oraz wymagany standard. Wykonawca może zastosować materiały lub urządzenia równoważne, lecz o parametrach technicznych i jakościowych podobnych lub lepszych, których zastosowanie w żaden sposób nie wpłynie negatywnie na prawidłowe funkcjonowanie rozwiązań przyjętych w dokumentacji technicznej. Wykonawca, który zastosuje urządzenia lub materiały równoważne będzie obowiązany wykazać w trakcie realizacji zamówienia, że zastosowane przez niego urządzenia i materiały spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.
Użycie w dokumentacji technicznej etykiety oznacza, że Zamawiający akceptuje wszystkie etykiety potwierdzające, że dane roboty budowlane, dostawy lub usługi spełniają równoważne wymagania określonej przez zamawiającego etykiety. W przypadku, gdy wykonawca z przyczyn od niego niezależnych nie może uzyskać określonej przez zamawiającego etykiety lub równoważnej etykiety, zamawiający, w terminie, przez siebie wyznaczonym akceptuje inne odpowiednie przedmiotowe środki dowodowe, w szczególności dokumentację techniczną producenta, o ile dany wykonawca udowodni, że roboty budowlane, dostawy lub usługi, które mają zostać przez niego wykonane, spełniają wymagania określonej etykiety lub określone wymagania wskazane przez Zamawiającego.
Użycie w dokumentacji technicznej wymogu posiadania certyfikatu wydanego przez jednostkę oceniającą zgodność lub sprawozdania z badań przeprowadzonych przez tę jednostkę jako środka dowodowego potwierdzającego zgodność z wymaganiami lub cechami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia, kryteriach oceny ofert lub warunkach realizacji zamówienia oznacza, że zamawiający akceptuje również certyfikaty wydane przez inne równoważne jednostki oceniające zgodność. Zamawiający akceptuje także inne odpowiednie środki dowodowe, w szczególności dokumentację techniczną producenta, w przypadku, gdy dany Wykonawca nie ma ani dostępu do certyfikatów lub sprawozdań z badań, ani możliwości ich uzyskania w odpowiednim terminie, o ile ten brak dostępu nie może być przypisany danemu Wykonawcy, oraz pod warunkiem że dany Wykonawca udowodni, że wykonywane przez niego roboty budowlane, dostawy lub usługi spełniają wymogi lub kryteria określone w opisie przedmiotu zamówienia, kryteriach oceny ofert lub wymagania związane z realizacją zamówienia.
Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia ujęto zapis wynikający z KNR lub KNNR wskazujący na konieczność wykorzystywania przy realizacji zamówienia konkretnego sprzętu o konkretnych parametrach Zamawiający dopuszcza używanie innego sprzętu o ile zapewni to osiągnięcie zakładanych parametrów projektowych i nie spowoduje ryzyka niezgodności wykonanych prac z dokumentacją techniczną.

4.5.3.)Główny kod CPV

45262800-9 - Rozbudowa budynków

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45262700-8 - Przebudowa budynków

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45442100-8 - Roboty malarskie

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45410000-4 - Tynkowanie

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

479405,05 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

892459,71 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

479405,05 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

GOLIAT II SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6652998766

7.3.4)Miejscowość

BRANNO

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-24

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

479405,05 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-15

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45262800-9Rozbudowa budynków
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
450 916 zł
Próbka: 39 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
238 000 zł2 010 911 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 772 911 zł
Źródło próbki
CPV 45262· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
238 000 zł
Mediana
450 916 zł
Górny kwartyl
2 010 911 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Rejestr umów

Umowa z tego postępowania w Centralnym Rejestrze Umów

Zamawiający zgłosił zawartą umowę do rządowego rejestru. Zobacz kwotę, strony i aneksy wpisu.

Przeszukaj Centralny Rejestr Umów →

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Kramsk prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kramsk.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 479 405 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45262800-9 (Rozbudowa budynków). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: GOLIAT II SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (BRANNO). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.