Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
527 796 zł
Umowa zawarta
21 sierpnia 2026
Okres realizacji
od 1 września 2026 do 31 sierpnia 2027
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Upust40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zakup benzyny bezołowiowej 95 oraz oleju napędowego bezpośrednio na stacji paliw dla pojazdów Zakładu Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. w Obornikach Śląskich

Zamawiający Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. (Oborniki Śląskie, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Zakup benzyny bezołowiowej 95 oraz oleju napędowego bezpośrednio na stacji paliw dla…”, wybierając ofertę wykonawcy ORLEN S.A. Wartość umowy: 527 796 zł. Złożono 1 ofertę.

Wartość umowy
527 796 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~3,2 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    29 lipca 2026

    Termin ofert: 7 sierpnia 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    24 sierpnia 2026

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy ORLEN S.A. (Płock).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 527 796,00 zł (umowę zawarto 21 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 września 2026 r. do 31 sierpnia 2027 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

ZAKŁAD GOSPODARKI KOMUNALNEJ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 932218677

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Grunwaldzka 41

1.5.2.)Miejscowość

Oborniki Śląskie

1.5.3.)Kod pocztowy

55-120

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL518 - Wrocławski

1.5.7.)Numer telefonu

713101864

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@zgk-oborniki.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.zgk-oborniki.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/zgk_oborniki

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


dostawy wody, odprowadzanie ścieków, odbiór odpadów

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup benzyny bezołowiowej 95 oraz oleju napędowego bezpośrednio na stacji paliw dla pojazdów Zakładu Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. w Obornikach Śląskich

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-49867de0-7465-418a-9d6b-f99c04369f37

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00404446

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-24

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00368031

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.ZGK.4.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa paliwa tj

Zakup benzyny bezołowiowej 95 oraz oleju napędowego bezpośrednio na stacji paliw dla pojazdów Zakładu Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. w Obornikach Śląskich. 2. Warunki zakupu paliwa: a) Wykonawca musi posiadać stację benzynową na terenie gminy Oborniki Śląskie, w której można dokonywać transakcji bezgotówkowych za zakup paliw płynnych, znajdującej się w odległości nie większej niż 10 km od siedziby Zamawiającego, tj. ul. Grunwaldzka 41, Oborniki Śląskie, jadąc najbliższą drogą dojazdową. b) Ze względu na brak zbiorników do przechowywania i magazynowania paliw – tankowanie benzyny bezołowiowej oraz oleju napędowego odbywać się będzie do zbiorników pojazdów samochodowych i maszyn. c) Tankowanie odbywać się będzie również do pojemników dostarczonych przez Zamawiającego o pojemności do 20 l. d) Wykonawca wystawi około 20 elektronicznych kart imiennych na osoby wyznaczone przez Zamawiającego. e) Wykonawca zapewni Zamawiającemu możliwość tankowania paliwa z dystrybutora Wykonawcy przez 7 dni w tygodniu w godzinach 6.00-24.00. f) Podstawą do rozliczenia za zakup paliw płynnych w okresie obowiązywania umowy będą ceny obowiązujące na stacji paliw Wykonawcy z dnia zakupu pomniejszone oraz stały upust (rabat) w wysokości ….. % od ceny brutto paliwa. g) Wykonawca zapewni tankowanie bezgotówkowe z 2-tygodniowym okresem rozliczeniowym (od 1-go do 15-go dnia miesiąca kalendarzowego i od 16-go do ostatniego dnia miesiąca kalendarzowego). 3. Przewidywana ilość poszczególnych rodzajów paliw: benzyna bezołowiowa 95 – 4 400 l olej napędowy – 60 000 l Określona ilość paliwa jest ilością szacunkową w związku z tym Zamawiający zastrzega sobie prawo i możliwość zakupu stosownie do potrzeb. Zakupiona mniejsza ilość paliwa w czasie obowiązywania umowy nie może stanowić podstawy do wnoszenia przez Wykonawcę jakichkolwiek roszczeń co do wykorzystanej przez Zamawiającego ilości. 4. Oferowane paliwa płynne muszą spełniać wymagania zawarte w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 9 października 2015 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (Dz. U. z 2023 poz.1314).

4.5.3.)Główny kod CPV

09134100-8 - Olej napędowy

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

09132100-4 - Benzyna bezołowiowa

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

527796,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

527796,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

527796,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

ORLEN S.A.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7740001454

7.3.3)Ulica

Chemików 7

7.3.4)Miejscowość

Płock

7.3.5)Kod pocztowy

09-411

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-21

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

527796,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-09-01 do 2027-08-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09134100-8Olej napędowy
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
366 550 zł
Próbka: 66 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 898 zł751 773 zł
Rozstęp międzykwartylowy
517 875 zł
Źródło próbki
CPV 09134100· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 898 zł
Mediana
366 550 zł
Górny kwartyl
751 773 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Oborniki Śląskie.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 527 796 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09134100-8 (Olej napędowy). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: ORLEN S.A. (Płock). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.