AktywneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Opracowanie analizy pt. „Ekspertyza dotycząca weryfikacji i aktualizacji wykazu przedsięwzięć służących poprawie efektywności energetycznej oraz listy ich rodzajów i sposobu sporządzania audytu(...)"

Zamawiający Ministerstwo Klimatu i Środowiska (Warszawa, Mazowieckie) prowadzi postępowanie „Opracowanie analizy pt. Ekspertyza dotycząca weryfikacji i aktualizacji wykazu…”. Termin składania ofert upływa 7 września 2026, 12:00. Planowany budżet: 235 000 zł. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Ministerstwo Klimatu i ŚrodowiskaWarszawa, Mazowieckieopublikowano 24 sierpnia 2026

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
235 000 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
7 września 2026, 12:00
6d 0h
Konkurencyjność
~2,4 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Dodatkowe doświadczenie zespołu projektowego40%

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    24 sierpnia 2026

    Termin ofert: 7 września 2026 12:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    TerminTermin składania ofert upływa 7 września 2026 roku o godzinie 12:00.

  • 2

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 60%, Dodatkowe doświadczenie zespołu projektowego 40%.

  • 3

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Opracowanie analizy pt. „Ekspertyza dotycząca weryfikacji i aktualizacji wykazu przedsięwzięć służących poprawie efektywności energetycznej oraz listy ich rodzajów i sposobu….

  • 4

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

  • 5

    ZakresSzacunkowa wartość zamówienia: 235 000,00 zł.

Kontekst Atlasu

  • W ostatnich 3 latach Atlas powiązał z postępowaniami tego zamawiającego 5 orzeczeń KIO. Dla skali: 109 rozstrzygnięć tego zamawiającego w bazie.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Ministerstwo Klimatu i Środowiska

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 001064858

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Wawelska 52/54

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

00-922

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.7.)Numer telefonu

22 369 25 23

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

agnieszka.uscimiuk@klimat.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.gov.pl/web/klimat

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Środowisko

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Opracowanie analizy pt. „Ekspertyza dotycząca weryfikacji i aktualizacji wykazu przedsięwzięć służących poprawie efektywności energetycznej oraz listy ich rodzajów i sposobu sporządzania audytu(...)"

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-bb9333b1-97e3-4424-bab7-ae8e6a0cad51

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00404225

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-24

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00079372/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.26 Ekspertyza dotycząca weryfikacji i aktualizacji wykazu przedsięwzięć służących poprawie efektywności energetycznej (DIE 240.)

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://zamowienia-mos.ezamawiajacy.pl/

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://zamowienia-mos.ezamawiajacy.pl/

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Postępowanie prowadzone jest w języku polskim w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy pod adresem https://zamowienia-mos.ezamawiajacy.pl/ Zamawiający nie przewiduje komunikowania się z wykonawcami w inny sposób niż przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Zamawiający, zgodnie z § 11 ust. 2 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu
o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie, dopuszcza formaty przesyłanych danych tj. plików o wielkości do 2 GB w formatach: .pdf, .xls, .xlsx, .doc, .docx, .txt, .rtf, .xps, .odt, .ods, .odp, .ppt, .pptx, .csv, .jpg, .jpeg, .tif, .tiff, .geotiff, .png, .svg, .wav, .mp3, .avi, .mpg, .mpeg, .mp4, .m4a, .mpeg4, .ogg, .ogv, .zip, .tar, .gz, .gzip, .7z, .html, .xhtml, .css, .xml, .xsd, .gml, .rng, .xsl, .xslt,
TSL, XMLsig, XAdES, CAdES, ASIC, XMLenc.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Tożsamość administratora
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Minister Klimatu i Środowiska.
Może się Pani/Pan z nami kontaktować w następujący sposób:
- listownie na adres: ul. Wawelska 52/54, 00-922 Warszawa
- poprzez elektroniczną skrzynkę podawczą: /mos/skrytka
- adres eDoręczeń: AE:PL-76338-88700-JTFJE-30
- poprzez e-mail: info@klimat.gov.pl
- telefonicznie: 22 36 92 900.

Dane kontaktowe inspektora ochrony danych osobowych
Nad prawidłowością przetwarzania Pani/Pana danych osobowych czuwa wyznaczony przez Administratora inspektor ochrony
danych (IOD), z którym można się kontaktować:
- listownie na adres: ul. Wawelska 52/54, 00-922 Warszawa;
- poprzez elektroniczną skrzynkę podawczą: /mos/skrytka;
- poprzez e-mail: inspektor.ochrony.danych@klimat.gov.pl.

Do IOD należy kierować wyłącznie sprawy dotyczące przetwarzania Pani/Pana danych przez administratora, w tym realizacji Pani/Pana praw wynikających z RODO.

Cele przetwarzania danych osobowych i podstawa prawna
Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu:
- przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego pn. Opracowanie analizy pt. „Ekspertyza dotycząca weryfikacji i aktualizacji wykazu
przedsięwzięć służących poprawie efektywności energetycznej oraz listy ich rodzajów, a także sposobu sporządzania audytu efektywności energetycznej, w tym danych i metod, które mogą być wykorzystywane przy określaniu i weryfikacji uzyskanych oszczędności energii" (znak postępowania BDGwzp-260/19/2026AU) oraz jego rozstrzygnięcia;
- w celu wypełnienia obowiązku archiwizacji dokumentów.
Nie przekazujemy Pani/Pana danych do państw trzecich.
Pani/Pana dane osobowe nie podlegają zautomatyzowanemu przetwarzaniu, w tym profilowaniu.
Podanie przez Panią/Pana danych jest wymogiem ustawowym, określonym w przepisach Pzp, związanych z udziałem w
postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego. Skutkiem niepodania danych będzie odrzucenie Pana/Pani oferty
Odbiorcy danych lub kategorie odbiorców danych: szczegółowe informacje w SWZ
Okres przechowywania danych osobowych: szczegółowe informacje w SWZ
Przysługujące uprawnienia: szczegółowe informacje w SWZ
Sposób skorzystania z przysługujących praw: szczegółowe informacje w SWZ

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

Nie przysługuje Pani/Panu:
w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO - prawo do usunięcia danych osobowych;
prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
na podstawie art. 21 RODO prawo do sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

BDGwzp-260/19/2026AU

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.5.)Wartość zamówienia

235000,00 PLN

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie analizy pt.: „Ekspertyza dotycząca weryfikacji i aktualizacji wykazu przedsięwzięć służących poprawie efektywności energetycznej oraz listy ich rodzajów, a także sposobu sporządzania audytu efektywności energetycznej, w tym danych i metod, które mogą być wykorzystywane przy określaniu i weryfikacji uzyskanych oszczędności energii"

4.2.6.)Główny kod CPV

73110000-6 - Usługi badawcze

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-11-20

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Punktowo

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Dodatkowe doświadczenie zespołu projektowego

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

O udzielenie zamówienia mogą się ubiegać wykonawcy, którzy:
1. nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie:
a) art. 108 ust. 1 i art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp,
b) art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspierania agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego;

2. Spełniają warunki udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 112 ust. 2 ustawy Pzp, dotyczące:

1) zdolności technicznej -
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie), należycie wykonał co najmniej 2 zamówienia, polegające na opracowaniu analizy lub ekspertyzy lub raportu lub publikacji naukowej* dotyczącej sektora energetycznego, z których każde było o wartości nie mniejszej niż 100 000,00 zł brutto wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których zamówienia te zostały wykonane.
*Audyt energetyczny, audyt efektywności energetycznej lub audyt energetyczny przedsiębiorstwa nie stanowi analizy, ekspertyzy lub publikacji naukowej w rozumieniu punktu powyżej.

2) zdolności zawodowej -
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca skieruje do realizacji zamówienia zespół złożony z co najmniej 2 osób z których każda, w okresie ostatnich 5 lat przed terminem składania ofert, pełniła funkcję eksperta w co najmniej dwóch projektach, w ramach których opracowano co najmniej jedną analizę lub ekspertyzę lub raport lub publikację naukową* z zakresu sektora energetycznego.
*Audyt energetyczny, audyt efektywności energetycznej lub audyt energetyczny przedsiębiorstwa nie stanowi analizy, ekspertyzy lub publikacji naukowej w rozumieniu punktu powyżej.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

1) aktualne na dzień składania ofert oświadczenia w zakresie wskazanym w załącznikach nr 4 i 5 do SWZ. Informacje zawarte w oświadczeniach będą
stanowić wstępne potwierdzenie, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu z postępowania oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu;

2) w przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenia, o których mowa w pkt 1, składa każdy z
Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie - w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu;

3) Wykonawca, który powołuje się na zasoby podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia wraz z oświadczeniami, o których mowa w pkt 1, także oświadczenia podmiotu udostępniającego zasoby, zgodnie ze wzorami stanowiącymi załącznik nr 6 i 7 do SWZ, potwierdzające odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu, w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby oraz brak podstaw wykluczenia tego podmiotu. Oświadczenia muszą zostać podpisane przez osobę uprawnioną do reprezentacji podmiotu udostępniającego zasoby;

4) Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w pkt 1 i 4 SWZ – jeżeli Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotu udostępniającego zasoby.

UWAGA:
1) zgodnie z art. 124 ust. 2 ustawy Wykonawca może złożyć certyfikat Wykonawcy zamówień publicznych zamiast podmiotowych środków dowodowych w zakresie objętym certyfikacją;
2) jeżeli informacje wymagane przez Zamawiającego są objęte zakresem ważnego certyfikatu Wykonawcy zamówień publicznych, Zamawiający uzna certyfikat za potwierdzający brak podstaw wykluczenia w zakresie wynikającym z certyfikatu;
3) w przypadku złożenia certyfikatu Wykonawcy zamówień publicznych, Zamawiający nie będzie żądał podmiotowych środków dowodowych dotyczących okoliczności objętych zakresem certyfikacji, chyba że:
a) z przepisów prawa wynika obowiązek ich złożenia,
b) zachodzą uzasadnione wątpliwości co do aktualności, kompletności lub prawidłowości informacji zawartych w certyfikacie,
c) zakres certyfikacji nie obejmuje wszystkich podstaw wykluczenia wymaganych w niniejszym postępowaniu,
4) w zakresie nieobjętym certyfikacją Wykonawca zobowiązany jest złożyć podmiotowe środki dowodowe wymagane przez Zamawiającego,
5) Wykonawca, który przy potwierdzaniu braku podstaw do wykluczenia zamierza posłużyć się certyfikatem wykonawcy zamówień publicznych, zobowiązany jest wskazać to w treści dokumentu Oświadczenie Wykonawcy o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego składane na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy (Załącznik nr 5 do SWZ). Dotyczy to również oświadczenia podmiotu udostępniającego zasoby, którego wzór stanowi Załącznik nr 7 do SWZ.

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu:
Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, następujących podmiotowych środków dowodowych, aktualnych na dzień złożenia:

1). Odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji;
2). Wykazu usług wykonanych lub wykonywanych w okresie ostatnich 5 lat przed upłynięciem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, daty, miejsca wykonania lub wykonywania i podmiotów, na rzecz których zamówienia te zostały wykonane lub są wykonywane oraz załączeniem dowodów, określających czy te zamówienia zostały wykonane lub są wykonywane należycie, sporządzonego zgodnie ze wzorem przedstawionym w załączniku
nr 8 do SWZ;
3). Wykazu osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia wraz
z informacjami na temat ich doświadczenia, wymaganego zgodnie z warunkami udziału w postępowaniu, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami, sporządzonego zgodnie z Załącznikiem nr 9 do SWZ;
4). Oświadczenia Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku
przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej. Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 10 do SWZ;
5). dokumentów dotyczących podmiotów udostępniających zasoby, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na ich zdolności lub sytuację – jeżeli Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo w postaci elektronicznej, opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym należy dołączyć do oferty. Pełnomocnictwo powinno potwierdzać prawidłowość umocowania na dzień złożenia oferty. W przypadku, gdy pełnomocnictwo zostało sporządzone jako dokument w postaci papierowej i opatrzone własnoręcznym podpisem, wykonawca przekazuje cyfrowe odwzorowanie tego dokumentu opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, potwierdzającym zgodność odwzorowania cyfrowego z dokumentem w postaci papierowej. Potwierdzenia zgodności odwzorowania cyfrowego z dokumentem w postaci papierowej pełnomocnictwa dokonuje notariusz lub mocodawca.

2. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia w odniesieniu do warunków dotyczących doświadczenia wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z wykonawców, którzy wykonają usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane.

3. W przypadku, o którym mowa w pkt 5.7 SWZ, wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni wykonawcy. Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 3 do SWZ.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zamawiający przewiduje możliwość wprowadzenia zmian do zawartej umowy, w sposób i na warunkach szczegółowo opisanych we wzorze umowy.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Tak

7.6.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty srodowiskowe

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-09-07 12:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://zamowienia-mos.ezamawiajacy.pl

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-09-07 12:15

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-10-05

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

73110000-6Usługi badawcze
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
254 652 zł
Próbka: 18 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
184 414 zł377 892 zł
Rozstęp międzykwartylowy
193 477 zł
Źródło próbki
CPV 73110000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Ten
Dolny kwartyl
184 414 zł
Mediana
254 652 zł
Górny kwartyl
377 892 zł
Ten przetarg (235 000 zł) znajduje się w typowym zakresie (Q1–Q3).
Budżet mieści się w środkowych 50% podobnych zamówień. Dobry punkt odniesienia do wyceny oferty. -8% względem mediany.
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Powiązane lokalnie

Aktywne w tym samym rynku lokalnym

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 07.09.2026, 12:00. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
Ministerstwo Klimatu i Środowiska prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Szacunkowa wartość zamówienia wynosi 235 000 zł. To kwota bez VAT, służąca m.in. do ustalenia właściwej procedury (krajowa/unijna).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 73110000-6 (Usługi badawcze). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.