Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego

Podstawa: art. 255 pkt 6 ustawy

Oferty w postępowaniu
3 ofertywszystkie od małych i średnich firm
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dowóz i odwóz uczniów niepełnosprawnych na zajęcia szkolne do szkół i placówek specjalnych w Złotoryi w roku szkolnym 2026/2027

Zamawiający Gmina Pielgrzymka (Pielgrzymka, Dolnośląskie) opublikował wynik postępowania „Dowóz i odwóz uczniów niepełnosprawnych na zajęcia szkolne do szkół i placówek…”. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina PielgrzymkaPielgrzymka, Dolnośląskie (powiat Złotoryjski →)opublikowano 24 sierpnia 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 422 172 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~2,2 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego. Podstawa: art. 255 pkt 6 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty, wszystkie od małych i średnich firm.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Pielgrzymka

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 390647660

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Pielgrzymka 109A/1

1.5.2.)Miejscowość

Pielgrzymka

1.5.3.)Kod pocztowy

59-524

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL515 - Jeleniogórski

1.5.7.)Numer telefonu

768775013

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@pielgrzymka.biz

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.pielgrzymka.biz

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://pzp.pielgrzymka.biz/

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dowóz i odwóz uczniów niepełnosprawnych na zajęcia szkolne do szkół i placówek specjalnych w Złotoryi w roku szkolnym 2026/2027

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-ec2645a4-e7e8-428e-bec6-94d4e01b5739

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00404142

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-24

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00039410/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.2 Dowóz i odwóz uczniów niepełnosprawnych na zajęcia szkolne do szkół i placówek specjalnych w Złotoryi w roku szkolnym 2026/2027

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00382745

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IDI.271.16.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

274900,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem niniejszego zamówienia jest świadczenie usługi transportowej w zakresie dowozu i odwozu uczniów niepełnosprawnych z terenu Gminy Pielgrzymka do szkół i placówek specjalnych w Złotoryi w okresie roku szkolnego 2026/2027. Usługa świadczona będzie w dniach nauki szkolnej na dwóch trasach (dwoma busami/autobusami):
Trasa nr 1- Proboszczów, Twardocice, Pielgrzymka - 8 uczniów,
Trasa nr 2 - Wojcieszyn, Jastrzębnik - 4 uczniów.
Wykonawca zapewni opiekunów podczas przewozów (co najmniej 1 opiekun na każdą trasę przewozu). Uczniowie są o różnym stopniu niesprawności i wymagają opieki.
Podczas dowozu do szkoły uczniowie niepełnosprawni powinni być odbierani spod domu lub innego wskazanego przez rodziców miejsca. Natomiast podczas odwozu do domu uczniowie niepełnosprawni powinni być dowiezieni do domu lub innego wskazanego przez rodziców miejsca.
Do wyliczenia ceny oferty należy przyjąć ilość: 2 trasy, 2 autobusy, 12 uczniów niepełnosprawnych, min 2 opiekunów, w całym okresie objętym zamówieniem. W okresie objętym zamówieniem liczba uczniów niepełnosprawnych może ulec zmianie.
Wykonawca zorganizuje usługę z zachowaniem poniższych zasad:
1) wykonawca zapewni wszystkim uczniom niepełnosprawnym miejsce siedzące;
2) wykonawca zapewni przyjazd uczniów niepełnosprawnych do szkół i placówek specjalnych w Złotoryi do godziny 7:50;
3) wykonawca zorganizuje następujące godziny odwozu uczniów niepełnosprawnych do domu:
− pierwszy odwóz ok. godz. 14.05,
− drugi odwóz ok. godz. 15.20;
4) czas podstawienia pojazdu zastępczego na wypadek awarii lub innego zdarzenia losowego nie może przekraczać 60 minut;
Czas podstawienia pojazdu zastępczego na wypadek awarii lub innego zdarzenia losowego w terminie nie dłuższym niż 60 minut jest warunkiem zamówienia.
Oferta z czasem podstawienia pojazdu zastępczego powyżej 60 minut zostanie odrzucona na podstawie Art. 226 ust. 1 pkt 5, tj. jako oferta, której treść jest niezgodna z warunkami zamówienia.

4.5.3.)Główny kod CPV

60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

19900,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

407999,16 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60130000-8Usługi w zakresie specjalistycznego…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
422 172 zł
Próbka: 72 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
283 054 zł1 433 564 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 150 509 zł
Źródło próbki
CPV 60130000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
283 054 zł
Mediana
422 172 zł
Górny kwartyl
1 433 564 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Pielgrzymka prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Pielgrzymka.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 60130000-8 (Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.