Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Zamawiający unieważnił postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy, ponieważ oferta z najniższą ceną (3 991 350,00 zł) znacznie przewyższa kwotę, jaką Zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. kwotę: 2 041 800,00 zł

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa odkrytego lodowiska przy Nowodworskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Nowym Dworze Mazowieckim

Zamawiający Miasto Nowy Dwór Mazowiecki (Nowy Dwór Mazowiecki, Mazowieckie) opublikował wynik postępowania „Budowa odkrytego lodowiska przy Nowodworskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Nowym Dworze…”.

Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 550 250 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Zamawiający unieważnił postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy, ponieważ oferta z najniższą ceną (3 991 350,00 zł) znacznie przewyższa kwotę, jaką Zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj… Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

MIASTO NOWY DWÓR MAZOWIECKI

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 013270347

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Zakroczymska 30

1.5.2.)Miejscowość

Nowy Dwór Mazowiecki

1.5.3.)Kod pocztowy

05-100

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL912 - Warszawski wschodni

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@nowydwormaz.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.nowydwormaz.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f6f7a1a6-5a67-4848-950d-faf2356e45e5

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa odkrytego lodowiska przy Nowodworskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Nowym Dworze Mazowieckim

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-f6f7a1a6-5a67-4848-950d-faf2356e45e5

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00404072

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-24

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00036307/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.11 Budowa odkrytego lodowiska przy Nowodworskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Nowym Dworze Mazowieckim

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00365480

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

WPI.271.1.33.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe zaprojektowanie oraz wykonanie robót budowlano-montażowych w ramach zadania pn

„Budowa odkrytego lodowiska przy Nowodworskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Nowym Dworze Mazowieckim”, dofinansowanego ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki. 2. Budowę odkrytego lodowiska przy Nowodworskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Nowym Dworze Mazowieckim należy wykonać w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. 3. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe wykonanie pełnobranżowej dokumentacji projektowej, uzyskanie wszelkich wymaganych prawem decyzji administracyjnych, opinii i uzgodnień, a następnie realizacja pełnego zakresu robót budowlano-montażowych wraz z dostawą wyposażenia, urządzeń oraz maszyn eksploatacyjnych. Inwestycja obejmuje budowę sezonowego lodowiska sztucznie mrożonego o powierzchni tafli ok. 480 m2 (wymiary 16,00m x 30,00m), które poza sezonem zimowym będzie pełniło funkcję boiska wielofunkcyjnego. 4. Szczegółowy opis i zakres prac został określony w Opisie przedmiotu zamówienia (załącznik nr 1 do SWZ).

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Zamawiający unieważnił postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy, ponieważ oferta z najniższą ceną (3 991 350,00 zł) znacznie przewyższa kwotę, jaką Zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. kwotę: 2 041 800,00 zł.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1594 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 134 zł1 828 825 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 595 691 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 134 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 828 825 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto Nowy Dwór Mazowiecki prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Nowy Dwór Mazowiecki.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.