Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo Handlowe "DALPOL" Piotr Zając, Daniel Ceglarek· Bytommikrofirma
Wartość umowy
369 799 zł
Umowa zawarta
13 sierpnia 2026
Okres realizacji
do 18 listopada 2026
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 369 799 zł – 688 800 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Utwardzenie terenu dla szombierskiego cmentarza

Zamawiający Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu (Bytom, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Utwardzenie terenu dla szombierskiego cmentarza”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo Handlowe "DALPOL" Piotr Zając, Daniel Ceglarek. Wartość umowy: 369 799 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Miejski Zarząd Dróg i Mostów w BytomiuBytom, Śląskieopublikowano 24 sierpnia 2026
Wartość umowy
369 799 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    09 lipca 2026

    Termin ofert: 24 lipca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    24 sierpnia 2026

    6 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo Handlowe "DALPOL" Piotr Zając, Daniel Ceglarek (Bytom), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 369 798,77 zł (umowę zawarto 13 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 369 798,77 zł do 688 800,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 18 listopada 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi zamawiający centralny

1.2.)Nazwa zamawiającego

Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu

1.3.)Oddział zamawiającego

MZDIM Bytom

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 240136989

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Smolenia 35

1.5.2.)Miejscowość

Bytom

1.5.3.)Kod pocztowy

41-902

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL228 - Bytomski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@mzdim.bytom.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://mzdim-bytom.logintrade.net/rejestracja/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://mzdim-bytom.logintrade.net/zapytania_email,235531,589a4b5375bd58f09ec44f7273628302.html

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Utwardzenie terenu dla szombierskiego cmentarza

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-edd29212-9382-4b90-b84a-936735385de3

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00403984

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-24

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00034354/09/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.14 Utwardzenie terenu dla szombierskiego cmentarza

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00333830

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

DNP.260.23.2026.TP2.RB

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie na podstawie Programu Funkcjonalno-Użytkowego oraz wykonanie robót polegających na utwardzeniu terenu na działce nr 1461/9
i 472/9 celem wyrównania terenu pomiędzy starym a nowym cmentarzem oraz dla bezpiecznego dojazdu do niego. Powyższy teren zlokalizowany jest na terenie w sąsiedztwie Cmentarza Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bytomiu Szombierkach pomiędzy starym, a nowym cmentarzem.
2. Całość inwestycji obejmuje wykonanie utwardzenia terenu działki nr 1461/9 i 472/9 w zakresie:
- przedłużenia drogi dojazdowej do granicy działki 1342/9 – nawierzchnia bitumiczna,
- na odcinku od początku ogrodzenia cmentarza (od strony drogi dojazdowej) do istniejącego chodnika stanowiącego centralne przejście z jednej części cmentarza do drugiej – nawierzchnia z kostki betonowej gr. 8,0 cm typu „farmerska/eko”,
- przebudowa istniejącego chodnika (łącznika pomiędzy cmentarzami) wraz ze zmianą nawierzchni na kostkę betonowa gr. 8,0 cm,
- przebudowa istniejącego chodnika do granicy działki nr 1461/9 w kierunku południowym
o nawierzchni z kostki betonowej gr. 8,0 cm,
Łączna powierzchnia utwardzenia nawierzchni wynosi ok. 1040,0 m2 (90,0 m2 nawierzchnia bitumiczna, 730,0 m2 plac utwardzony, 220,0 m2 chodniki).
3. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w:
1) Programie Funkcjonalno-Użytkowym (dalej PFU),
2) Projektowanych postanowieniach umownych,
3) Przedmiarze robót,
stanowiących odpowiednie załączniki do niniejszej specyfikacji.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

71500000-3 - Usługi związane z budownictwem

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

71350000-6 - Usługi inżynieryjne naukowe i techniczne

71520000-9 - Usługi nadzoru budowlanego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

369798,77 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

688800,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

369798,77 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo Handlowe "DALPOL" Piotr Zając, Daniel Ceglarek

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON: 277595607

7.3.3)Ulica

Karola Miarki 40

7.3.4)Miejscowość

Bytom

7.3.5)Kod pocztowy

41-902

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-13

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

369798,77 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-11-18

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 599 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 599 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bytom.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 369 799 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo Handlowe "DALPOL" Piotr Zając, Daniel Ceglarek (Bytom). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.