Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

W niniejszym postępowaniu do upływu terminu składania ofert, tj. do dnia 5 sierpnia 2026 r., do godz. 09:00, do Zamawiającego wpłynęła jedna oferta. Oferta Wykonawcy "BROKER MASZYNY" Sp. z o.o. z/s w Łagiewnikach Nowych, ul. Okólna 64, 95-002 Smardzew, NIP: 7322182074, podlega odrzuceniu z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na postawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp tj. jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia. Wobec powyższego ziściły się przesłanki powodujące unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, określone w art. 255 pkt. 2 ustawy z dnia 11 września 2019

Podstawa: art. 255 pkt 2 ustawy

Oferty w postępowaniu
1 ofertaodrzucone: 1
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Doposażenie baz magazynowych w Gminie Markowa – zakup koparko-ładowarki

Zamawiający Gmina Markowa (Markowa, Podkarpackie) opublikował wynik postępowania „Doposażenie baz magazynowych w Gminie Markowa – zakup koparko-ładowarki”. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina MarkowaMarkowa, Podkarpackie (powiat Łańcucki →)opublikowano 24 sierpnia 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 434 280 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~1,8 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: W niniejszym postępowaniu do upływu terminu składania ofert, tj. do dnia 5 sierpnia 2026 r., do godz. 09:00, do Zamawiającego wpłynęła jedna oferta. Oferta Wykonawcy "BROKER MASZYNY" Sp. z o.o. z/s w Łagiewnikach Nowych, ul. Okólna 64, 95-002 Smardzew, NIP… Podstawa: art. 255 pkt 2 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę. Odrzucono 1 ofertę.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA MARKOWA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 690581809

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

1399

1.5.2.)Miejscowość

Markowa

1.5.3.)Kod pocztowy

37-120

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL823 - Rzeszowski

1.5.7.)Numer telefonu

172265352

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@markowa.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.markowa.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ugmarkowa.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Doposażenie baz magazynowych w Gminie Markowa – zakup koparko-ładowarki

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-f6040740-1052-403d-9eed-d84931883520

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00403713

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-24

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00014459/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Doposażenie baz magazynowych w Gminie Markowa – zakup koparko-ładowarki

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00361124

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IPP.271.11.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn

„Doposażenie baz magazynowych w Gminie Markowa – zakup koparko-ładowarki”. 2. Realizacja zadania będzie dofinansowana w ramach realizacji programu pn. “Program Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026“. 3. Szczegółowy opis oraz ilościowy i jakościowy zakres zamówienia określa m.in. Specyfikacja Warunków zamówienia, Opis przedmiotu zamówienia, stanowiący Załącznik Nr 8 do Specyfikacji Warunków Zamówienia, projektowane postanowienia umowne stanowiące załącznik nr 6 do Specyfikacji Warunków Zamówienia w niniejszym postępowaniu.

4.5.3.)Główny kod CPV

43261000-0 - Koparki mechaniczne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

43260000-3 - Koparki, czerparki i ładowarki, i maszyny górnicze

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

W niniejszym postępowaniu do upływu terminu składania ofert, tj. do dnia 5 sierpnia 2026 r., do godz. 09:00, do Zamawiającego wpłynęła jedna oferta. Oferta Wykonawcy "BROKER MASZYNY" Sp. z o.o. z/s w Łagiewnikach Nowych, ul. Okólna 64, 95-002 Smardzew, NIP: 7322182074, podlega odrzuceniu z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na postawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp tj. jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia. Wobec powyższego ziściły się przesłanki powodujące unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, określone w art. 255 pkt. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 roku Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. 2026 poz. 793 ze zm.)

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

43261000-0Koparki mechaniczne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
434 280 zł
Próbka: 26 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
244 051 zł558 510 zł
Rozstęp międzykwartylowy
314 459 zł
Źródło próbki
CPV 43261000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
244 051 zł
Mediana
434 280 zł
Górny kwartyl
558 510 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Markowa prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Markowa.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 43261000-0 (Koparki mechaniczne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.