Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Uzasadnienie prawne: Art. 255 ust. 3) Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Uzasadnienie faktyczne: Najkorzystniejsza oferta niepodlegająca odrzuceniu, przewyższa środki przeznaczone na sfinansowanie Zamówienia

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

Oferty w postępowaniu
3 ofertyodrzucone: 2
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Usługi hotelarsko-restauracyjne w ramach konferencji „Bezpieczeństwo robót strzałowych”

Zamawiający Główny Instytut Górnictwa - Państwowy Instytut Badawczy (Katowice, Śląskie) opublikował wynik postępowania „Usługi hotelarsko-restauracyjne w ramach konferencji „Bezpieczeństwo robót strzałowych””. Złożono 3 oferty.

Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podano
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~2,8 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Uzasadnienie prawne: Art. 255 ust. 3) Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie… Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty. Odrzucono 2 oferty.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Główny Instytut Górnictwa - Państwowy Instytut Badawczy

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000023461

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Plac Gwarków 1

1.5.2.)Miejscowość

Katowice

1.5.3.)Kod pocztowy

40-166

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22A - Katowicki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

mwallenburg@gig.eu phachula@gig.eu

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.gig.eu

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b8bc7266-8c9d-417f-9e06-8f5733c63725

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Instytut Badawczy

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Usługi hotelarsko-restauracyjne w ramach konferencji „Bezpieczeństwo robót strzałowych”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b8bc7266-8c9d-417f-9e06-8f5733c63725

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00403607

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-24

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00261691

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

FZ.26.27.2026.PIHA

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

224680 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

W związku z organizacją konferencji naukowej Główny Instytut Górnictwa Państwowy Instytut Badawczy zamawia usługi hotelarsko-restauracyjne.
Usługa hotelarska dla 140 osób w zakresie zakwaterowania, wyżywienia i wynajmu sal konferencyjnych w związku z organizowaną w dniach 05-07.10.2026 r. Konferencji pn. „Bezpieczeństwo robót strzałowych”. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia liczby uczestników konferencji do 60 osób. Ostateczna lista uczestników konferencji będzie przesłana na siedem dni przed rozpoczęciem konferencji.
Wymagania Zamawiającego:
- Lokalizacja ośrodka w granicach administracyjnych Beskidu Śląskiego, Beskidu Żywieckiego, Beskidu Małego na terenie Polski.
- standardu obiektu, w którym odbędzie się konferencja - minimum 3, gwiazdki (nadane decyzją Marszałka Województwa).
- ośrodek w którym zostanie zorganizowana konferencja musi dysponować min. 60 pokojami 1-osobowymi (możliwość wykorzystania pokoi 2 osobowych jako 1 osobowe) oraz 6 apartamentami do wykorzystania każdy przez 1 osobę. Pozostałe osoby (74) zostaną zakwaterowane w pokojach 2, 3 lub 4 osobowych.
Pokoje dla uczestników konferencji będą dostępne od godziny 9.00 w dniu 05.10.2026 do godziny 14.00 w dniu 07.10.2026 r. Pokoje dla wszystkich uczestników muszą znajdować się w ramach jednego obiektu.
- wyżywienie: śniadania w formie stołu szwedzkiego, obiad serwowany wg ustalonego menu, przerwy kawowe wg ustalonego menu
- Zapewnienie miejsca na organizację uroczystej kolacji (ok. 500m2) dla uczestników konferencji w dniu 05.10.2026r. ok. 150 osób z oprawą muzyczną (DJ).
- zapewnienie sali konferencyjnej:
- miejsca siedzące dla minimum 150 osób, (uczestnicy konferencji+ zaproszeni goście)
- sala konferencyjna z wyposażeniem audiowizualnym (projektor, rzutnik multimedialny, ekran, laptop, mikrofony bezprzewodowe (min. 2) nagłośnienie, wskaźnik laserowy)
- wyciszona, z dostępem do światła dziennego i z możliwością zaciemnienia dla potrzeb prowadzenia prezentacji,
- klimatyzowana,
- dostępna dla organizatorów i uczestników konferencji w godzinach:
- a) 08.00 - 18.00 w dniu 05.10.2026 r.
- b) 08.30 - 14.00 w dniu 06.10.2026 r.
- c) 08.30 - 14.00 w dniu 07.10.2026 r.
- zapewnienie stołu prezydialnego i 5 miejsc siedzących dla prowadzących przez cały czas trwania konferencji,
- sala konferencyjna powinna posiadać odpowiednie do liczby uczestników konferencji zaplecze sanitarne (toalety)
- wykonawca zobowiązany jest do utrzymania czystość na sali konferencyjnej.
- we foyer przed salą konieczne jest udostępnienie miejsca dla roll-upów i stoisk reklamowych o powierzchni około 30-50 m2,
- serwis kawowy będzie miał miejsce w sali konferencyjnej lub w sali położonej w bezpośrednim sąsiedztwie sali konferencyjnej, przeznaczonej do wyłącznej dyspozycji uczestników konferencji,
- wynajęcie minimum czterech (4) mniejszych salek konferencyjnych (pojemność każdej z salek minimum 25 osób) na potrzeby bieżących spotkań i dyskusji,
- dysponowanie parkingiem na min. 70 samochodów w odległości nie większej niż 200 m. od ośrodka w którym zorganizowana będzie konferencja,
- odległość od dworca PKP nie więcej niż 1,8 km (odległość będzie mierzona przy pomocy map gogle drogą pieszą.)
- zapewnienie w dniach konferencji w holu recepcji obiektu możliwości stworzenia oddzielnego i nie kolidującego z pracą recepcji głównej stanowiska recepcyjnego dla organizatorów konferencji z możliwością bezpłatnego dostępu do drukarki, ksero i internetu, od godz. 17:30 w dniu 04.10.2026 r. oraz w dniu 05.10.2026r. od godz. 08.00.
- zapewnienie transportu autokarem na wycieczkę terenową połączoną z kolacją regionalną w dniu 06.10.2026 r. dla 120 osób na ok. 6 godzin. Kolacja regionalna w odległości nie większa niż 15 km od ośrodka w którym odbędzie się konferencja.
- zapewnienie możliwości zorganizowania sesji poster-owej,
- zapewnienie dedykowanej osoby do obsługi technicznej konferencji, do stałej obsługi mediów audiowizualnych podczas trwania konferencji.
- zagwarantowanie pomieszczenia na potrzeby bezpiecznego przechowania bagażu podczas pierwszego i ostatniego dnia konferencji.
- zapewnienie miejsc noclegowych w dniu 04.10.2026r. dla organizatora (ok. 10 osób) oraz części uczestników konferencji (ok. 20 osób) za dodatkową opłatą – ilość osób zostanie podana na 7 dni przed konferencją.
- w celu ustalenia szczegółów związanych z organizacją konferencji Zamawiający wymaga zorganizowania 1-dniowego spotkania z przedstawicielem Wykonawcy w terminie 21-25.09.2026 r. na terenie ośrodka w którym odbędzie się konferencja

4.5.3.)Główny kod CPV

55120000-7 - Usługi hotelarskie w zakresie spotkań i konferencji

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

55110000-4 - Hotelarskie usługi noclegowe

55300000-3 - Usługi restauracyjne i dotyczące podawania posiłków

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Uzasadnienie prawne: Art. 255 ust. 3) Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Uzasadnienie faktyczne: Najkorzystniejsza oferta niepodlegająca odrzuceniu, przewyższa środki przeznaczone na sfinansowanie Zamówienia

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

529211,40 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

529211,40 PLN

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

55120000-7Usługi hotelarskie w zakresie spotk…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Główny Instytut Górnictwa - Państwowy Instytut Badawczy prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Katowice.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 55120000-7 (Usługi hotelarskie w zakresie spotkań i konferencji). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.