Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
581 672 zł
Umowa zawarta
27 sierpnia 2026
Okres realizacji
24 miesiące
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Usługa świadczenia autoryzowanego serwisu dla 43 posiadanych przez Zamawiającego wielofunkcyjnych urządzeń drukujących wraz z dzierżawą 6 nowych urządzeń

Zamawiający Główny Instytut Górnictwa - Państwowy Instytut Badawczy (Katowice, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Usługa świadczenia autoryzowanego serwisu dla 43 posiadanych przez Zamawiającego…”, wybierając ofertę wykonawcy Konica Minolta Business Solutions Polska sp. z o. o. Wartość umowy: 581 672 zł. Złożono 1 ofertę.

Wartość umowy
581 672 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~2,6 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    06 sierpnia 2026

    Termin ofert: 14 sierpnia 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    31 sierpnia 2026

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Konica Minolta Business Solutions Polska sp. z o. o. (Warszawa).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 581 671,92 zł (umowę zawarto 27 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 24 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Główny Instytut Górnictwa - Państwowy Instytut Badawczy

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000023461

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Plac Gwarków 1

1.5.2.)Miejscowość

Katowice

1.5.3.)Kod pocztowy

40-166

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22A - Katowicki

1.5.7.)Numer telefonu

32 259 25 47, 32 259 25 55

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

mwallenburg@gig.eu, skolinska@gig.eu

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.gig.eu

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a21648bc-eef3-42ee-981f-862b6a5cbae9

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Państwowy Instytut Badawczy

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Usługa świadczenia autoryzowanego serwisu dla 43 posiadanych przez Zamawiającego wielofunkcyjnych urządzeń drukujących wraz z dzierżawą 6 nowych urządzeń

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a21648bc-eef3-42ee-981f-862b6a5cbae9

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00413298

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-31

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00380986

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

FZ.26.80.2026.SYKO

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

576677,60 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia składa się z zamówienia podstawowego, tj. gwarantowanego (serwis 43 szt. urządzeń wielofunkcyjnych wraz z dzierżawą i serwisem 6 nowych urządzeń) oraz zamówienia objętego prawem opcji (dzierżawa i serwis maksymalnie 4 nowych urządzeń). Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać
w ramach realizacji umowy. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawca zobowiązany jest do jego wykonania w zakresie zgodnym z OPZ stanowiącym załącznik nr 5 do SWZ. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie z tego tytułu. Szczegółowe regulacje w tym zakresie zostały zawarte w OPZ, stanowiącym Załącznik nr 5 do SWZ oraz w projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących Załącznik nr 4 do SWZ.
Zakres zamówienia podstawowego (gwarantowanego): Zamawiający posiada 43 szt. urządzeń, wyspecyfikowanych w załączniku 1 do OPZ, które Wykonawca obejmie autoryzowanym serwisem. W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca zapewni (w ramach dzierżawy) dodatkowe, fabrycznie nowe urządzenia wielofunkcyjne w liczbie 6 szt., których parametry techniczne zostały określone w załączniku nr 2 do OPZ oraz wdroży na nich posiadany przez Zamawiającego Centralny System Wydruku (CSW) określony w załączniku nr 3 do OPZ oraz obejmie je autoryzowanym serwisem.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 5 do SWZ.
Usługa będzie świadczona w dwóch lokalizacjach: GIG-PIB, 40-166 Katowice, Plac Gwarków 1 oraz Kopalnia Doświadczalna „Barbara” w Mikołowie 43-190, ul. Podleska 72 – lokalizacja urządzeń w załączniku nr 4 do OPZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

50310000-1 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji maszyn biurowych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

79820000-8 - Usługi związane z drukowaniem

72611000-6 - Usługi w zakresie wsparcia technicznego

42962000-7 - Urządzenia drukujące i graficzne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

581671,92 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

581671,92 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

581671,92 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Konica Minolta Business Solutions Polska sp. z o. o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 5260204908

7.3.3)Ulica

Krakowiaków 44

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

02-255

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-27

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

581671,92 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

24 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

50310000-1Usługi w zakresie napraw i konserwa…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Powiązane lokalnie

Aktywne w tym samym rynku lokalnym

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Główny Instytut Górnictwa - Państwowy Instytut Badawczy prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Katowice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 581 672 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 50310000-1 (Usługi w zakresie napraw i konserwacji maszyn biurowych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Konica Minolta Business Solutions Polska sp. z o. o. (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.