Kompleksowe ubezpieczenie mienia i odpowiedzialności miasta Grajewo i części jego jednostek organizacyjnych
Zamawiający Miasto Grajewo (Grajewo, Podlaskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Kompleksowe ubezpieczenie mienia i odpowiedzialności miasta Grajewo i części jego…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 526 200 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=144, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,2 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
5 wpisówOgłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | MIASTO GRAJEWO |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 450669714 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Strażacka 6A |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Grajewo |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 19-200 |
| 1.4.4.) | Województwo | podlaskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL843 - Suwalski |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | sekretariat@um.grajewo.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.grajewo.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-3af0f76c-388e-4adb-a0dd-fe94bf518ad8 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00403588 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-08-24 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00333660 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Usługi |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Kompleksowe ubezpieczenie mienia i odpowiedzialności miasta Grajewo i części jego jednostek organizacyjnych |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Ubezpieczenie mienia, odpowiedzialności cywilnej i następstw nieszczęśliwych wypadków |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 66510000-8 - Usługi ubezpieczeniowe |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 66515000-3 - Usługi ubezpieczenia od uszkodzenia lub utraty 66515100-4 - Usługi ubezpieczenia od ognia 66515400-7 - Usługi ubezpieczenia od skutków żywiołów 66516000-0 - Usługi ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej 66516400-4 - Usługi ubezpieczenia od ogólnej odpowiedzialności cywilnej 66515200-5 - Usługi ubezpieczenia własności 66516200-2 - Usługi ubezpieczenia statków powietrznych od odpowiedzialności cywilnej 66519300-4 - Usługi dodatkowego ubezpieczenia |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków członków Ochotniczej Straży Pożarnej |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 66510000-8 - Usługi ubezpieczeniowe |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 66512100-3 - Usługi ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-08-12 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | od 2025-08-18 do 2026-08-17 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 5261033426 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Warszawa |
| 4.3.6.) | Województwo | mazowieckie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 285892 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2026/BZP 00403556/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-08-17 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 285892 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty społeczne |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.