Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
204 270 zł
Umowa zawarta
24 sierpnia 2026
Okres realizacji
do 30 września 2026
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wykonanie remontów cząstkowych nawierzchni dróg powiatowych w 2026 roku przy użyciu emulsji asfaltowej i grysów bazaltowych.

Zamawiający Powiatowy Zarząd Drogowy w Gorlicach (Gorlice, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Wykonanie remontów cząstkowych nawierzchni dróg powiatowych w 2026 roku przy użyciu…”, wybierając ofertę wykonawcy Matuła Anita Kurnyta. Wartość umowy: 204 270 zł.

Wartość umowy
204 270 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Zamiar zawarcia umowy

    12 sierpnia 2026

    1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    24 sierpnia 2026

    1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Matuła Anita Kurnyta (Berest), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 204 270,00 zł (umowę zawarto 24 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    TerminOkres realizacji umowy: do 30 września 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiatowy Zarząd Drogowy w Gorlicach

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 491936735

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Michalusa 18

1.5.2.)Miejscowość

Gorlice

1.5.3.)Kod pocztowy

38-300

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL218 - Nowosądecki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

pzdgorlice@pzdgorlice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.pzdgorlice.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wykonanie remontów cząstkowych nawierzchni dróg powiatowych w 2026 roku przy użyciu emulsji asfaltowej
i grysów bazaltowych.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-4bc1c2fd-f86c-4fb5-ade8-dea6f3e21fa9

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00403528

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-24

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00033173/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Wykonanie remontów cząstkowych nawierzchni dróg powiatowych

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00388372

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

Uzasadnienie faktyczne: Zamawiający w dziale 6 SWZ przewidział udzielenie zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych robót. Zamówienie to zostało ujęte w szacunkowej wartości zamówienia pierwotnego.
Uzasadnienie prawne: art. 305 pkt. 1 w zw. z art. 241 ust. 1 pkt 7

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

PZD.272.10.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie remontów cząstkowych nawierzchni dróg powiatowych przy zastosowaniu emulsji asfaltowej i grysów bazaltowych.

Oferta winna zawierać cenę brutto wbudowania 1 Mg emulsji asfaltowej wraz z 10 Mg grysów.
Wielkość zamówienia określa się na około 30 Mg emulsji wraz z odpowiednią ilością grysów.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Matuła Anita Kurnyta

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7343226871

7.3.4)Miejscowość

Berest

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 7

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-24

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

204270,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-09-30

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233142-6Roboty w zakresie naprawy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
554 843 zł
Próbka: 83 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
312 206 zł1 796 282 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 484 075 zł
Źródło próbki
CPV 45233142· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
312 206 zł
Mediana
554 843 zł
Górny kwartyl
1 796 282 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiatowy Zarząd Drogowy w Gorlicach prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gorlice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 204 270 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233142-6 (Roboty w zakresie naprawy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Matuła Anita Kurnyta (Berest). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.