Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
132 449 zł
Umowa zawarta
21 sierpnia 2026
Okres realizacji
od 1 września 2026 do 25 czerwca 2027
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 132 449 zł – 175 750 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Czas podstawienia pojazdu zastępczego40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Świadczenie usług transportowych w zakresie przewozów szkolnych uczniów na terenie Gminy Gromnik w roku szkolnym 2026/2027 oraz sprawowanie opieki nad uczniami podczas przewozu

Zamawiający Gmina Gromnik (Gromnik, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Świadczenie usług transportowych w zakresie przewozów szkolnych uczniów na terenie Gminy…”, wybierając ofertę wykonawcy Przewóz Towarowo Pasażerski TRANSPORT Leszek Borgula. Wartość umowy: 132 449 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Gmina GromnikGromnik, Małopolskie (powiat Tarnowski →)opublikowano 24 sierpnia 2026
Wartość umowy
132 449 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~3,1 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    27 lipca 2026

    Termin ofert: 4 sierpnia 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    24 sierpnia 2026

    5 ofert1 wykonawca
Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA GROMNIK

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 851660950

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Witosa 2

1.5.2.)Miejscowość

Gromnik

1.5.3.)Kod pocztowy

33-180

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL217 - Tarnowski

1.5.7.)Numer telefonu

146514202, 146514238

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ug@gromnik.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.gromnik.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-71d4d7fb-2f86-4691-9604-80f171ade514

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Świadczenie usług transportowych w zakresie przewozów szkolnych uczniów na terenie Gminy Gromnik w roku szkolnym 2026/2027 oraz sprawowanie opieki nad uczniami podczas przewozu

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-71d4d7fb-2f86-4691-9604-80f171ade514

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00403366

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-24

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00023658/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań
1.3.2 Świadczenie usług transportowych w zakresie przewozów szkolnych uczniów na terenie Gminy Gromnik oraz sprawowanie opieki nad uczniami podczas przewozu Okres realizacji

IX.2026 r. – VI.2027 r.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00363301

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IK.271.11.2026.ZP

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na przewozie szkolnym uczniów (dowóz i odwóz) z terenu Gminy Gromnik w roku szkolnym 2026/2027 (10 miesięcy) oraz sprawowanie opieki nad uczniami podczas przewozu.
2. W ramach przewozu szkolnego Wykonawca zapewnia dowóz uczniów do Zespołu Szkół w Gromniku, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Siemiechowie oraz Szkoły Podstawowej w Rzepienniku Marciszewskim i odwóz uczniów z powyższych placówek oświatowych do przystanków zlokalizowanych na następujących trasach dowozu:

— do Zespołu Szkół w Gromniku
Przywozy

TRASA
PRZYBLIŻONA ODLEGŁOŚĆ
PRZYBLIŻONA ILOŚĆ PRZYSTANKÓW
SZACUNKOWA LICZBA DZIECI
SZKOŁA
1. Polichty – Gromnik Góry – Gromnik 7 km 4 22
ZS Gromnik


2. Golanka – Gromnik
3 km 2 19 ZS Gromnik

Odwozy

TRASA
PRZYBLIŻONA ODLEGŁOŚĆ
PRZYBLIŻONA ILOŚĆ PRZYSTANKÓW
SZACUNKOWA LICZBA DZIECI
SZKOŁA
1. Gromnik – Gromnik Góry – Polichty 7 km 4 11
ZS Gromnik

2. Gromnik – Gromnik Góry – Polichty 7 km 4 11 ZS Gromnik

3. Gromnik - Golanka
3 km 2 19 ZS Gromnik

Uwaga! Zamawiający wymaga realizacji dwóch odrębnych kursów przy odwozach z Zespołu Szkół w Gromniku do miejscowości Polichty (wcześniejszy i późniejszy).

— do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Siemiechowie
Przywozy

TRASA
PRZYBLIŻONA ODLEGŁOŚĆ
PRZYBLIŻONA ILOŚĆ PRZYSTANKÓW
SZACUNKOWA LICZBA DZIECI
SZKOŁA
1. Siemiechów (droga na Wróblowice, Siemiechów Góry (za wyciągiem), Siemiechów Góry, Ośrodek Zdrowia, Remiza OSP, Folwark, Dybkówka, Igle)
19 km 11 34 ZSP
Siemiechów

Odwozy

TRASA
PRZYBLIŻONA ODLEGŁOŚĆ
PRZYBLIŻONA ILOŚĆ PRZYSTANKÓW
SZACUNKOWA LICZBA DZIECI
SZKOŁA
1. Siemiechów (Igle, Dybkówka, Folwark, Remiza OSP, Ośrodek Zdrowia, , Siemiechów Góry, Siemiechów Góry (za wyciągiem), droga na Wróblowice)
19 km 11 34 ZSP Siemiechów

— do Szkoły Podstawowej w Rzepienniku Marciszewskim
Przywozy

TRASA
PRZYBLIŻONA ODLEGŁOŚĆ
PRZYBLIŻONA ILOŚĆ PRZYSTANKÓW
SZACUNKOWA LICZBA DZIECI
SZKOŁA
1. Golanka – Rzepiennik Marciszewski 2,3 km 2 24 SP Rzepiennik Marciszewski


Odwozy



TRASA
PRZYBLIŻONA ODLEGŁOŚĆ
PRZYBLIŻONA ILOŚĆ PRZYSTANKÓW
SZACUNKOWA LICZBA DZIECI
SZKOŁA
1. Rzepiennik Marciszewski - Golanka 2,3 km 2 24 SP Rzepiennik Marciszewski



Łączna szacunkowa liczba uczniów: 99
Łączna dzienna długość tras przewozów szkolnych ok: 69,6 km.

Uwaga!
W powyższym kilometrażu jest uwzględniony tylko dowóz i odwóz, a nie uwzględniono dojazdu Wykonawcy do przystanków początkowych oraz odjazdu z przystanków końcowych tras, które zapewnia we własnym zakresie Wykonawca.
Dane zawarte w powyższych tabelach są szacunkowe, Zamawiający w trakcie trwania umowy zastrzega sobie prawo do zmiany dziennej ilości kilometrów oraz zmiany liczby przewożonych uczniów bez ponoszenia dodatkowych kosztów z tego tytułu, przy czym realizacji będzie podlegać minimum 70% łącznej dziennej długości tras.
Wykonawca we własnym zakresie uzgodni z odpowiednim zarządcą zasady korzystania z w/w przystanków.
3. Przewozy uczniów dotyczą dni w których odbywają się zajęcia lekcyjne, wyłączając dni wolne od nauki, przerwy świąteczne, czas trwania ferii zimowych obowiązujących w województwie małopolskim. W przypadku odpracowywania zajęć szkolnych w innym dniu wolnym od zajęć, Wykonawca zobowiązany jest zapewnić przewóz dzieci zgodnie z rozkładem jazdy ustalonym przez Dyrektorów poszczególnych Szkół.
4. Przewóz uczniów odbywać się będzie według harmonogramów ustalonych pomiędzy Wykonawcą a Dyrektorami poszczególnych Szkół, które będą mogły ulegać zmianie w związku z organizacją pracy Szkół z siedmiodniowym wyprzedzeniem.
5. Powyższe harmonogramy zawierać będą szczegółowe ustalenia dotyczące liczby uczniów, tras, przedziałów czasowych i przystanków w jakich powinien być wykonany dowóz uczniów do szkoły oraz ich odwóz po zakończeniu zajęć lekcyjnych.
6. Realizując zamówienie Wykonawca musi dysponować co najmniejdwoma (2) autobusami - o liczbie miejsc wynikającej z zestawienia liczby przewożonych uczniów o raz trzecim rezerwowym autobusem, ażeby w sytuacji awaryjnej zapewnić przewóz uczniów.
7. Pojazdy muszą posiadać wystarczającą liczbę miejsc na określonej trasie – wszyscy uczniowie muszą mieć zagwarantowane miejsca siedzące.
8. Pojazdy służące do przewozu uczniów muszą spełniać wymagania techniczne określone w przepisach ustawy z dnia 20 czerwca 1997r. Prawo o ruchu drogowym (tj., Dz. U. z 2024 r. poz. 1251) oraz innych przepisach związanych z przewozem osób. Winny być w pełni sprawne, spełniać wymogi bezpieczeństwa, odpowiednio oznakowane (zgodnie z obowiązującymi przepisami), utrzymane w czystości z zachowaniem estetyki wewnętrznej i zewnętrznej. Zamawiający zastrzega sobie możliwość kontroli pojazdów.
9. W przypadku awarii pojazdu przewożącego uczniów, Wykonawca zobowiązany jest na własny koszt zapewnić transport zastępczy (maksymalny dopuszczalny czas podstawienia pojazdu zastępczego wynosi 60 minut) spełniający wszelkie wymogi określone przez Zamawiającego przy udzieleniu zamówienia. O powyższym fakcie muszą być powiadomieni Dyrektorzy poszczególnych Szkół.
10. W przypadku braku zabezpieczenia pojazdu zastępczego Zamawiający wynajmie pojazd we własnym zakresie a kosztami obciąży Wykonawcę (lub potrąci z należnego wynagrodzenia) oraz nałoży karę umowną w wysokości określonej w umowie.
11. Wykonawca nie może powierzyć wykonania usługi wynikającej z niniejszej umowy innej osobie bez pisemnej zgody Zamawiającego.
12. W razie zaprzestania świadczenia usług lub nieprzystąpienia przez Wykonawcę do świadczenia usług przewozowych w umownym terminie Zamawiający będzie uprawniony do powierzenia wykonania usług przewozu uczniów innemu Wykonawcy. Wykonawca zobowiązuje się do zapłaty całości kosztów związanych z wykonaniem przewozów zastępczych.
13. Opiekę nad uczniami oraz ich bezpieczeństwo w czasie przewozów organizuje i zapewnia Wykonawca. Opiekunem uczniów nie może być kierowca autobusu. Osoba pełniąca funkcję opiekuna będzie zobowiązana w szczególności do: zapewnienia bezpieczeństwa w trakcie przewozów, zapewnienia opieki i zwracanie uwagi na właściwe zachowanie się uczniów w czasie przejazdu.
14. Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania wszystkich wymogów prawnych dotyczących przewozów dzieci szkolnych, zapewnienia im właściwej opieki oraz odpowiednich warunków bezpieczeństwa i higieny.
15. Przewóz uczniów ma się odbywać ubezpieczonymi autobusami posiadającymi aktualny przegląd techniczny. Wykonawca ubezpiecza autobusy i pasażerów od wszelkich szkód powstałych podczas przewozu oraz pozostających w związku z przewozem.
16. Wykonawca winien posiadać wiedzę w zakresie znajomości terenu Gminy oraz odległości pomiędzy poszczególnymi miejscowościami w Gminie Gromnik.
17. Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi opisanymi dla przedmiotu zamówienia.
18. Wymagana jest należyta staranność przy realizacji zobowiązań umowy.
19. Ustalenia i decyzje dotyczące wykonywania zamówienia uzgadniane będą przez Zamawiającego z ustanowionym przedstawicielem Wykonawcy.
20. Określenie przez Wykonawcę telefonów kontaktowych, adresu e-mail oraz innych ustaleń niezbędnych dla sprawnego i terminowego wykonania zamówienia.
21. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas wykonywania przedmiotu zamówienia.
22. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za szkody i następstwa nieszczęśliwych wypadków wynikających z nieprawidłowej realizacji zamówienia.
23. W trakcie wykonywania przewozu uczniów Wykonawca zobowiązuje się do przestrzegania następujących przepisów prawnych:
1) Ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2024 poz. 1251),
2) Ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. z 2025 poz. 1490),
oraz innych, obowiązujących przepisów prawnych dotyczących przedmiotu zamówienia,
3) doraźnych zarządzeń, poleceń i uwag dotyczących organizacji przewozu uczniów, wydawanych przez Dyrektorów poszczególnych Szkół.
24. Zamawiający nie dopuszcza świadczenia jakichkolwiek usług przewozowych w autobusach na rzecz innych osób w trakcie wykonywania zamówienia.
25. Zamawiający nie dopuszcza przebywania w autobusie innych osób niż kierowca, opiekun oraz uczniowie.

4.5.3.)Główny kod CPV

60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

132449,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

175750,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

132449,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przewóz Towarowo Pasażerski TRANSPORT Leszek Borgula

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8730013568

7.3.4)Miejscowość

Dąbrówka Tuchowska

7.3.5)Kod pocztowy

33-170

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-21

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

132449,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-09-01 do 2027-06-25

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60100000-9Usługi w zakresie transportu drogow…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
273 224 zł
Próbka: 90 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
215 000 zł477 013 zł
Rozstęp międzykwartylowy
262 013 zł
Źródło próbki
CPV 60100000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
215 000 zł
Mediana
273 224 zł
Górny kwartyl
477 013 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Gromnik prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gromnik.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 132 449 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 60100000-9 (Usługi w zakresie transportu drogowego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przewóz Towarowo Pasażerski TRANSPORT Leszek Borgula (Dąbrówka Tuchowska). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.