Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

To ogłoszenie jest wynikiem postępowania bez wyboru wykonawcy. Szczegóły formalne znajdziesz w treści ogłoszenia.

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

Oferty w postępowaniu
8 ofertodrzucone: 2wszystkie od małych i średnich firm
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Zakup i dostawa pomocy dydaktycznych, sprzętów oraz mebli (wraz z montażem) do Szkoły Podstawowej w Oporowie, gm. Oporów”

Zamawiający Gmina Oporów (Oporów, Łódzkie) opublikował wynik postępowania „Zakup i dostawa pomocy dydaktycznych, sprzętów oraz mebli (wraz z montażem) do Szkoły…”. Złożono 8 ofert.

Zamawiający: Gmina OporówOporów, Łódzkie (powiat Kutnowski →)opublikowano 23 sierpnia 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 223 180 zł
Liczba ofert
8 ofert
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 8 ofert. Odrzucono 2 oferty.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA OPORÓW

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 611015804

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Oporów 25

1.5.2.)Miejscowość

Oporów

1.5.3.)Kod pocztowy

99-322

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL715 - Skierniewicki

1.5.7.)Numer telefonu

+48 24 383 11 50

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@oporow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.oporow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b2afb77c-8989-4b3c-ad78-5091edee14df

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Zakup i dostawa pomocy dydaktycznych, sprzętów oraz mebli (wraz z montażem) do Szkoły Podstawowej w Oporowie, gm. Oporów”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b2afb77c-8989-4b3c-ad78-5091edee14df

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00403115

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-23

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00144443/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.2 „Zakup i dostawa pomocy dydaktycznych, sprzętów oraz mebli (wraz z montażem) do Szkoły Podstawowej w Oporowie, gm. Oporów”

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

3.6. Zadanie dofinansowane jest w ramach programu Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027 na podstawie projektu FELD.08.07-IZ.00-0221/25 - Szkoła Podstawowa w Oporowie to nowy wymiar edukacji.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00323574

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

G.271.05.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.)Łączna wartość poszczególnych części zamówienia

242506,54 PLN

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

49766,71 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa pomocy dydaktycznych, sprzętów oraz mebli (wraz z montażem) do Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Oporowie gm. Oporów (Adres dostawy: Oporów 57A, 99-322 Oporów (łódzkie, kutnowski, Oporów)). Zakres zadania obejmuje: Zakup pomocy dydaktycznych do zajęć specjalistycznych, Zakup pomocy dydaktycznych do zajęć z przyrody, Zakup pomocy dydaktycznych do zajęć kreatywnych, Zakup pomocy dydaktycznych do zajęć z matematyki, Zakup pomocy dydaktycznych do zajęć z chemii.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa Opis przedmiotu zamówienia, stanowiący Załącznik Nr 1 do SWZ – Aktualizacja oraz warunki określone w wzorze (projekcie) umowy – Załącznik Nr 5 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

39150000-8 - Różne meble i wyposażenie

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

39173000-5 - Meble do przechowywania

39162000-5 - Pomoce naukowe

39162100-6 - Pomoce dydaktyczne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Spośród pozostałych ofert niepodlegających odrzuceniu, najkorzystniejsza oferta złożona przez Wykonawcę: ALTARE Sp. z o.o., ul. Warszawska 151, 25-547 Kielce, z ceną oferty 77.371,28 zł, jest ofertą z ceną wyższą od kwoty jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienie do ceny złożonej oferty najkorzystniejszej - wobec powyższego zaistniała sytuacja przewidziana w art. 255 pkt 3) ustawy – Prawo zamówień publicznych do unieważnienia niniejszego postępowania, gdzie Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: pkt 3): „cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.
Biorąc powyższe uwarunkowanie, Zamawiający unieważnił niniejsze postepowanie o udzielenie zamówienia publicznego.
Zgodnie z art. 260 Pzp - Zamawiający publikuje zawiadomienie na stronie prowadzonego postępowania.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

8

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

8

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

77371,28 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

90029,85 PLN

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

39150000-8Różne meble i wyposażenie
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
223 180 zł
Próbka: 25 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
172 344 zł642 700 zł
Rozstęp międzykwartylowy
470 356 zł
Źródło próbki
CPV 39150000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
172 344 zł
Mediana
223 180 zł
Górny kwartyl
642 700 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Oporów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Oporów.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 39150000-8 (Różne meble i wyposażenie). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 8 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.