Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
139 050 zł
Umowa zawarta
17 sierpnia 2026
Okres realizacji
do 31 sierpnia 2028
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Doświadczenie osób skierowanych do świadczenia usługi szkoleniowej40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

zorganizowanie i przeprowadzenie kursu prawa jazdy dla skierowanych przez Zamawiającego uczniów Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Zakopanem

Zamawiający Zespół Szkół Hotelarsko Turystycznych im. Władysława Zamoyskiego w Zakopanem (Zakopane, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „zorganizowanie i przeprowadzenie kursu prawa jazdy dla skierowanych przez Zamawiającego…”, wybierając ofertę wykonawcy INSTYTUT SZKOLENIA ŚLUSARSKI, KALATA SPÓŁKA JAWNA. Wartość umowy: 139 050 zł. Złożono 1 ofertę.

Wartość umowy
139 050 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~3,2 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    21 lipca 2026

    Termin ofert: 29 lipca 2026 12:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    21 sierpnia 2026

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy INSTYTUT SZKOLENIA ŚLUSARSKI, KALATA SPÓŁKA JAWNA (Nowy Targ).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 139 050,00 zł (umowę zawarto 17 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 sierpnia 2028 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zespół Szkół Hotelarsko Turystycznych im. Władysława Zamoyskiego w Zakopanem

1.3.)Oddział zamawiającego

ZSHT

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 7361066403

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Partyzantów 1/5

1.5.2.)Miejscowość

Zakopane

1.5.3.)Kod pocztowy

34-500

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL219 - Nowotarski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@zsht.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

zsht.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-6a177661-68db-4919-b8c3-bd68bb7dac21

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

zorganizowanie i przeprowadzenie kursu prawa jazdy dla skierowanych przez Zamawiającego uczniów Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Zakopanem

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-6a177661-68db-4919-b8c3-bd68bb7dac21

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00403046

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-21

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00047181/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.2 Usługa szkoleniowa polegająca na zorganizowaniu i przeprowadzeniu kursów zawodowych dla skierowanych przez Zamawiającego uczniów oraz nauczycieli Zespołu Szkół Hotelarsko Turystycznych w Zakopanem

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Rozwój kształcenia zawodowego w powiecie tatrzańskim” FEMP.06.31-IP.01-1538/24. Projekt ten jest realizowany w ramach programu: „Fundusze Europejskie dla Małopolski na lata 2021-2027”, Priorytet 6 „Fundusze europejskie dla rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego”, Działanie 6.31 „Wsparcie kształcenia zawodowego – ZIT

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00354527

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

KG.26.3.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

133540,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest usługa szkoleniowa polegająca na zorganizowaniu i przeprowadzeniu kursu prawa jazdy kat. B dla skierowanych przez Zamawiającego uczniów Zespołu Szkół Hotelarsko Turystycznych im. Władysława Zamoyskiego w Zakopanem w ramach projektu „Rozwój kształcenia zawodowego w powiecie tatrzańskim” FEMP.06.31-IP.01-1538/24. Projekt ten jest realizowany w ramach programu: „Fundusze Europejskie dla Małopolski na lata 2021-2027”, Priorytet 6 „Fundusze europejskie dla rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego”, Działanie 6.31 „Wsparcie kształcenia zawodowego – ZIT” zwanego „projektem”.

2. Zamówienie obejmuje szkolenia grupowe w zakresie kursu prawa jazdy kat. B z egzaminem.
3. Z uwagi na fakt, iż przedmiot zamówienia obejmuje świadczenie usług szkoleniowych realizowanych również na rzecz uczniów poniżej 18 roku życia, Zamawiający wskazuje, że w miejscu realizacji zajęć teoretycznych obowiązują Standardy Ochrony Małoletnich, o których mowa w ustawie z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich (t.j. Dz.U. z 2026 r., poz. 110).

Zamawiający informuje, że założenia Polityki Ochrony Małoletnich oraz Standardy Ochrony Małoletnich obowiązujące w ZSHT w Zakopanem dostępne są na stronie internetowej szkoły www.zsht.pl oraz w sekretariacie szkoły.

Wykonawca zobowiązany jest zapewnić, aby wszystkie osoby skierowane do realizacji zamówienia:
1) nie figurowały w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym,
2) zostały zweryfikowane zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa przed dopuszczeniem do realizacji zajęć
3) wyraża zgodę na weryfikację osoby skierowanej zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa przed dopuszczeniem do realizacji zajęć przez Zamawiającego.
Wykonawca zobowiązany jest ponadto do:
1) zapewnienia przestrzegania Standardów Ochrony Małoletnich obowiązujących w szkole oraz w miejscach realizacji zajęć praktycznych,
2) zapoznania osób skierowanych do realizacji zamówienia ze Standardami Ochrony Małoletnich oraz zobowiązania ich do ich przestrzegania przez cały okres realizacji zamówienia,
3) zapewnienia, że osoby te spełniają wymagania wynikające z obowiązujących przepisów prawa.
Zamawiający zastrzega sobie prawo do żądania od Wykonawcy, na każdym etapie realizacji zamówienia, przedłożenia pisemnych oświadczeń lub dokumentów potwierdzających prawidłowe wykonanie obowiązków, o których mowa powyżej, w szczególności w zakresie:
1) weryfikacji osób skierowanych do realizacji zamówienia w wymaganych rejestrach,
2) spełnienia obowiązków wynikających z ustawy wskazanej w niniejszym punkcie.

4. Wykonawca zorganizuje i przeprowadzi kurs prawa jazdy kat. „B” – w zakresie części teoretycznej i praktycznej dla 30 uczniów Zespołu Szkół Hotelarsko Turystycznych im. Władysława Zamoyskiego w Zakopanem z podziałem na trzy grupy.

5. Świadczenie usługi szkoleniowej będzie odbywało się cyklicznie w okresie od dnia zawarcia umowy do 31.08.2028 r., uwzględniając poniższe założenia:
• kurs dla pierwszej grupy uczniów (10 osób) zrealizowany zostanie w terminie wrzesień-listopad 2026 roku,
• kurs dla drugiej grupy uczniów (10 osób) zrealizowany zostanie w terminie czerwiec-sierpień 2027 roku,
• kurs dla trzeciej grupy uczniów (10 osób) zrealizowany zostanie w terminie czerwiec-sierpień 2028 roku.
6. Program kursu musi gwarantować nabycie potwierdzonej wiedzy i umiejętności, które warunkują możliwość egzaminowania. Kurs obejmuje: kurs prawa jazdy kategorii B w zakresie części teoretycznej i praktycznej w wymiarze:
- 30 godz. (godzina zajęć = 45 minut) zajęć teoretycznych na osobę (zajęcia grupowe),
- 30 godz. (godzina zajęć = 60 minut) indywidualnych zajęć praktycznych na osobę.

Program zajęć musi być zgodny z obowiązującymi przepisami, a w szczególności powinien obejmować następujące zagadnienia:
a) część teoretyczną przeprowadzoną w formie wykładów i ćwiczeń w zakresie podstaw kierowania pojazdem i uczestnictwa w ruchu drogowym, obowiązków i praw kierującego pojazdem, pierwsza pomoc,
b) część praktyczną w zakresie kierowania pojazdem, zwaną nauką jazdy, przeprowadzoną na placu manewrowym, w ruchu miejskim oraz w ruchu poza obszarem zabudowanym,
c) naukę udzielania pierwszej pomocy przeprowadzoną w formie wykładów i zajęć praktycznych.

7. Zajęcia teoretyczne będą odbywać się w Zespole Szkół Hotelarsko Turystycznych im. Władysława Zamoyskiego w Zakopanem. Sale wykładowe udostępnione zostaną nieodpłatnie, zgodnie z harmonogramem zajęć zaakceptowanym przez Zamawiającego po podpisaniu umowy.

8. Ze względu na specyfikę zamówienia oraz konieczność dostosowania realizacji kursu do harmonogramu nauki szkolnej uczestników, Wykonawca zobowiązany jest zapewnić plac manewrowy/szkoleniowy do zajęć praktycznych położony na terenie miasta Zakopane lub w odległości nie większej niż 30 km od granic administracyjnych miasta Zakopane.
Plac manewrowy/szkoleniowy musi być zlokalizowany w miejscu umożliwiającym dojazd uczestników z Zakopanego środkami transportu publicznego (autobus, bus, pociąg) dostępnymi w ramach obowiązujących rozkładów jazdy, w sposób umożliwiający realizację zajęć w ramach jednego dnia szkoleniowego, bez konieczności zapewnienia noclegu oraz bez konieczności organizowania przez uczestników dodatkowego transportu indywidualnego.

9. Jednostka szkoleniowa zajęć praktycznych obejmuje 60 minut faktycznej jazdy z uczestnikiem kursu.
Czas dojazdu i powrotu instruktora oraz pojazdu szkoleniowego do miejsca rozpoczęcia zajęć nie stanowi czasu trwania zajęć i nie jest wliczany do jednostki szkoleniowej.

Dopuszcza się rozpoczęcie i zakończenie zajęć praktycznych w miejscowości będącej miastem egzaminacyjnym (Nowy Targ), pod warunkiem uzgodnienia tego z Zamawiającym oraz zapewnienia, że organizacja zajęć nie wymaga zapewnienia przez uczestników noclegu ani dodatkowego transportu indywidualnego.
10. Wykonawca zobowiązany będzie do przedstawienia Zamawiającemu harmonogramu zajęć teoretycznych w terminie do 7 dni przed rozpoczęciem pierwszych zajęć. Wykonawcę obowiązuje konieczność zgłaszania Zamawiającemu każdorazowej zmiany harmonogramu na 2 dni przed zajęciami.

Zajęcia praktyczne (nauka jazdy w ruchu drogowym i na placu manewrowym) będą ustalane indywidualnie z uczestnikami, po zakończeniu zajęć teoretycznych i muszą się zakończyć:
• kurs dla pierwszej grupy uczniów (10 osób) do końca listopada 2026 roku,
• kurs dla drugiej grupy uczniów (10 osób) do końca sierpnia 2027 roku,
• kurs dla trzeciej grupy uczniów (10 osób) do końca sierpnia 2028 roku.
Szczegółowe dni i godziny zajęć praktycznych poszczególnych uczestników będą dostępne u osoby nadzorującej przebieg i realizację kursu.
11. Zamawiający wymaga, aby zajęcia teoretyczne i praktyczne zorganizowane w dniach nauki szkolnej (wrzesień-listopad 2026, czerwiec 2027, czerwiec 2028) były prowadzone od poniedziałku do piątku włącznie i odbywały się w godzinach niekolidujących ze szkolnym planem lekcji. Zamawiający dopuszcza możliwość organizacji zajęć praktycznych w sobotę i niedzielę, wyłącznie za zgodą ucznia realizującego kurs.
Zajęcia teoretyczne i praktyczne zorganizowane w okresie wakacji 2026, 2027 i 2028 będą się odbywały w dniach i godzinach uzgodnionych z kursantem.
12. W związku z tym, iż przedmiot zamówienia obejmuje przetwarzanie danych osobowych uczestników projektu biorących udział w szkoleniu, wymagane jest zawarcie przez Wykonawcę umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych, stanowiącej załącznik nr 8 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

80000000-4 - Usługi edukacyjne i szkoleniowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

80411200-0 - Usługi szkół nauki jazdy

80500000-9 - Usługi szkoleniowe

80530000-8 - Usługi szkolenia zawodowego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

139050,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

139050,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

139050,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

INSTYTUT SZKOLENIA ŚLUSARSKI, KALATA SPÓŁKA JAWNA

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7352867227

7.3.3)Ulica

ul. Przemysłowa 9

7.3.4)Miejscowość

Nowy Targ

7.3.5)Kod pocztowy

34-400

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-17

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

139050,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2028-08-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

80000000-4Usługi edukacyjne i szkoleniowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
98 500 zł
Próbka: 106 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
41 070 zł241 342 zł
Rozstęp międzykwartylowy
200 272 zł
Źródło próbki
CPV 80000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
41 070 zł
Mediana
98 500 zł
Górny kwartyl
241 342 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zespół Szkół Hotelarsko Turystycznych im. Władysława Zamoyskiego w Zakopanem prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Zakopane.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 139 050 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 80000000-4 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: INSTYTUT SZKOLENIA ŚLUSARSKI, KALATA SPÓŁKA JAWNA (Nowy Targ). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.