Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Opracowanie dokumentacji projektowej na „Zagospodarowanie terenu wokół Stacji Kolei Wąskotorowej w Kańczudze”

Zamawiający Powiatowy Zarząd Dróg w Przeworsku, ul. Słowackiego 17, 37-200 Przeworsk (Przeworsk, Podkarpackie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Opracowanie dokumentacji projektowej na Zagospodarowanie terenu wokół Stacji Kolei…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 225 500 zł
Konkurencyjność
~3,4 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

5 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Powiatowy Zarząd Dróg w Przeworsku, ul. Słowackiego 17, 37-200 Przeworsk

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 650903291

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Słowackiego 17

1.4.2.)Miejscowość

Przeworsk

1.4.3.)Kod pocztowy

37-200

1.4.4.)Województwo

podkarpackie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL822 - Przemyski

1.4.7.)Numer telefonu

016 648 97 24

1.4.8.)Numer faksu

016 648 97 24

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

pzd_przeworsk@wp.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.powiatprzeworsk.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-ab87c5d9-fd3c-4ea9-ab58-d2445d178b7f

2.3.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00402714

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2026-08-21

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00418690

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Opracowanie dokumentacji projektowej na
„Zagospodarowanie terenu wokół Stacji Kolei Wąskotorowej w Kańczudze”

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest
„Opracowanie dokumentacji projektowej zagospodarowania terenu wokół Stacji Kolei Wąskotorowej w Kańczudze”

• Opracowanie będzie obejmować części działki nr 1835/5 wpisanej do rejestru zabytków, zlokalizowanej obok dworca PKD w Kańczudze
• Obszar oraz obiekty objęte są opieką Konserwatora Zabytków i wpisane do rejestru zabytków.
• Wykonawca uzyska wszelkie niezbędne uzgodnienia, opinie, zgody oraz pozwolenie na budowę. W przypadku gdy dla przedmiotowej inwestycji nie będzie wymagane uzyskanie decyzji środowiskowej oraz decyzji Wód Polskich wówczas sporządzi kartę informacyjną przedsięwzięcia, wypełni i złoży wniosek o wydanie deklaracji do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska (RDOŚ), oraz wniosek o wydanie deklaracji do Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.
• W ramach opracowywanej dokumentacji wykonawca winien przewidzieć dostosowanie obiektów do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Zgodnie z regulaminem naboru wniosków dostosowanie danego obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych należy rozumie „jako obiekt, który zaopatrzono w ramach realizowanego projektu w specjalne podjazdy, windy, urządzenia głośnomówiące, bądź inne udogodnienia (tj. usunięcie barier w dostępie, w szczególności barier architektonicznych) ułatwiające dostęp do tych obiektów i poruszanie się po nich osobom z niepełnosprawnościami, w szczególności ruchowymi czy sensorycznymi. Jako obiekty należy rozumieć konstrukcje połączone z gruntem w sposób trwały, wykonane z materiałów budowlanych i elementów składowych, będące wynikiem prac budowlanych (wg. def. PKOB)”
• Szczegóły określa załączona dokumentacja pn. „Projekt zagospodarowania terenu części działki nr 1835/5 wpisanej do rejestru zabytków, zlokalizowanej obok dworca PKD w Kańczudze” na który uzyskano decyzję Konserwatora Zabytków. Opracowanie to jest materiałem wyjściowym i stanowi podstawę do sporządzenia pełnej dokumentacji spełniającej wymogi niezbędne do uzyskania decyzji Pozwolenia na Budowę wraz z jego uzyskaniem.

3.8.)Główny kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2025-10-13

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

do 2025-12-30

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

RE:PLAN ANNA SAWICKA

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7141957264

4.3.3.)Ulica

ul. Niccolo Paganiniego 9/255

4.3.4.)Miejscowość

Lublin

4.3.5.)Kod pocztowy

20-850

4.3.6.)Województwo

lubelskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

82410,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2025/BZP 00472868/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2026-02-27

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

Wydłużenie terminu realizacji zadania jest konieczne z uwagi na trwającą procedurę uzyskania pozwolenia na budowę oraz konieczność uwzględnienia zmian wymaganych przez organ właściwy do wydania pozwolenia. Wprowadzenie przedmiotowych zmian, mających wpływ na kształt projektu, wymaga aktualizacji projektu technicznego i wykonawczego, zarówno w części opisowej, jak i rysunkowej, a także dostosowania pozostałej dokumentacji, w tym przedmiaru robót, kosztorysu inwestorskiego oraz STWIORB. Powyższe okoliczności mają bezpośredni wpływ na możliwość terminowej realizacji przedmiotu umowy i uzasadniają zmianę terminu jej wykonania.

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

1
1. Do umowy wprowadza się zmiany:
§ 3 ust. 2 przyjmuje brzmienie:
2. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować przedmiot zamówienia w terminie do 8 września 2026 roku.
§ 2
Pozostałe zapisy umowy nie ulegają zmianie.

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.1.)Wartość zmiany

0

5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Tak

5.7.)Numer ogłoszenia w BZP o zmianie umowy

2026/BZP 00040184/01

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71320000-7Usługi inżynieryjne w zakresie proj…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
225 500 zł
Próbka: 245 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
139 102 zł390 244 zł
Rozstęp międzykwartylowy
251 142 zł
Źródło próbki
CPV 71320000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
139 102 zł
Mediana
225 500 zł
Górny kwartyl
390 244 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiatowy Zarząd Dróg w Przeworsku, ul. Słowackiego 17, 37-200 Przeworsk prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Przeworsk.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71320000-7 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.