Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
48 954 zł
Umowa zawarta
20 sierpnia 2026
Okres realizacji
4 miesiące
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 48 954 zł – 82 326 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji i rękojmi40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Rozbudowa oświetlenia ulicznego w ul. Słonecznej w Brzezinach.

Zamawiający Miasto Brzeziny (Brzeziny, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Rozbudowa oświetlenia ulicznego w ul. Słonecznej w Brzezinach”, wybierając ofertę wykonawcy EL-MAT Michał Kwiecień. Wartość umowy: 48 954 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Miasto BrzezinyBrzeziny, Łódzkie (powiat Brzeziński →)opublikowano 21 sierpnia 2026
Wartość umowy
48 954 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    07 lipca 2026

    Termin ofert: 22 lipca 2026 10:30
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    21 sierpnia 2026

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy EL-MAT Michał Kwiecień (Koluszki), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 48 954,00 zł (umowę zawarto 20 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 48 954,00 zł do 82 326,36 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 4 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

MIASTO BRZEZINY

1.3.)Oddział zamawiającego

miasto Brzeziny

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 750148615

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Henryka Sienkiewicza 16

1.5.2.)Miejscowość

Brzeziny

1.5.3.)Kod pocztowy

95-060

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL712 - Łódzki

1.5.7.)Numer telefonu

46 874 77 41

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

rgi@brzeziny.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.brzeziny.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://bip.brzeziny.pl/brz/przetargi/platforma

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Rozbudowa oświetlenia ulicznego w ul. Słonecznej w Brzezinach.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-347280ee-0feb-420b-b253-2caa51ea0522

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00402362

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-21

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00051149/09/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.11 Rozbudowa oświetlenia ulicznego w ul. Słonecznej w Brzezinach.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00327211

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RI.271.13.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

52750,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia publicznego jest wykonanie robót i czynności związanych z realizacją zadania pn

Rozbudowa oświetlenia ulicznego w ul. Słonecznej w Brzezinach. Przedmiotem zamówienia jest budowa elektroenergetycznej linii kablowej oświetlenia ulicznego, zasilenie jej z istn. linii napowietrznej oświetlenia ulicznego, zainstalowanie słupów oświetleniowych z oprawami oświetleniowymi w miejscowości Brzeziny ul. Słoneczna, 95-060 Brzeziny dz. nr 428/12, 314/3, 317/17, 317/16, 305/1, 304/2 obręb 0008 M. Brzeziny. Realizację budowy elektroenergetycznej linii kablowej oświetlenia ulicznego projektuje się poprzez ułożenie w ziemi elektroenergetycznych linii kablowych oświetlenia ulicznego, montaż słupów i opraw oświetleniowych oraz podłączenie ich do słupa oświetlenia linii nN. 2. Wykonawca zobowiązany będzie wykonać przedmiot zamówienia zgodnie z: 1) posiadaną przez Zamawiającego dokumentacją projektową (załącznik Nr 9 do SWZ), 2) Specyfikacją Techniczną Wykonania i Odbioru Robót (załącznik Nr 11 do SWZ), 3) warunkami wynikającymi z obowiązujących przepisów prawa, 4) wymaganiami wynikającymi z obowiązujących norm i aprobat technicznych, 5) zasadami wiedzy technicznej i sztuki budowlanej. Z uwagi na przyjęte do umowy wynagrodzenie ryczałtowe, przedmiary robót mają jedynie charakter pomocniczy i służą do uszczegółowienia opisu przedmiotu zamówienia, mają na celu zobrazować skalę roboty budowlanej oraz pomóc Wykonawcom w oszacowaniu kosztów inwestycji. W celu dokonania pełnej wyceny robót każdy z Wykonawców zobowiązany jest przed złożeniem oferty zapoznać się z dokumentacją projektową, STWiOR oraz zapisami niniejszej SWZ. Dokumenty opisujące przedmiot zamówienia należy traktować, jako wzajemnie wyjaśniające i uzupełniające się w tym znaczeniu, iż w przypadku stwierdzenia jakichkolwiek niejasności lub wieloznaczności Wykonawca nie będzie mógł ograniczyć zakresu swojego zobowiązania, ani zakresu należytej staranności. W przypadku, gdy dokumentacja projektowa nie podaje w sposób szczegółowy technologii wykonywania robót lub wykonania określonego elementu całości zamówienia, bądź też nie precyzuje dostatecznie rodzaju i standardu materiałów lub urządzeń, Wykonawca zobowiązany jest do każdorazowego wcześniejszego uzyskania decyzji w tym zakresie od Zamawiającego. 3. Wykonawca ponadto będzie zobowiązany do: 1) umożliwienia wstępu na teren budowy i wglądu do dokumentacji budowy przedstawicielom organów do tego uprawnionych; 2) zorganizowania i zabezpieczenia terenu robót; 3) zapewnienia właściwych warunków bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony środowiska w miejscu robót i jego otoczeniu; 4) w przypadku wystąpienia takiej konieczności, zapewnienia pracy w godzinach popołudniowych, w sobotę, niedziele i święta; 5) wbudowywania materiałów odpowiadających, co do jakości wymaganiom określonym ustawą z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (t.j. Dz. U. z 2021r., poz. 1213) i wymaganiom określonym w SWZ, dokumentacji projektowej, STWiORB oraz w art. 10 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U z 2026 r., poz. 524 ze zm.); 6) usunięcia zbędnych odpadów powstałych w trakcie realizacji zamówienia poza teren robót zgodnie z zasadami utylizacji i składowania materiałów odpadowych określonymi ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1587 ze zm.); 7) zapewnienia odpowiednio wykwalifikowanych osób do wykonania zamówienia zgodnie z wymogami ustawy Prawo budowlane (t.j. Dz. U z 2026 r., poz. 524 ze zm.); 8) zapewnienia sobie we własnym zakresie dostawy wody i prądu w zakresie niezbędnym do wykonania zamówienia, oraz ponoszenia kosztów ich zużycia; 9) oznaczenia na własny koszt i zabezpieczenia miejsca wykonywania robót – zgodnie z obowiązującymi w tej materii przepisami prawa, 10) opracowanie i zatwierdzenie projektu tymczasowej organizacji ruchu na czas prowadzenia robót (oznakowania robót lub zamknięcia drogi i organizacji objazdu), wykonanie oznakowania oraz jego utrzymanie w okresie prowadzanych robót, 11) wykonania dokumentacji powykonawczej w tym geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej w 2 egz. 4. Warunkiem koniecznym jest udzielenie przez Wykonawcę minimum 60 miesięcznej gwarancji jakości na zrealizowany przedmiot umowy oraz minimum 60 miesięcznej rękojmi. Termin gwarancji i rękojmi liczony będzie od daty odbioru końcowego przedmiotu umowy. 5. Materiały i urządzenia zastosowane do realizacji przedmiotu zamówienia muszą być fabrycznie nowe, wolne od wad, posiadać wymagane prawem certyfikaty, atesty lub inne dokumenty potwierdzające ich dopuszczenie do obrotu i stosowania w budownictwie oraz spełniać wymagania, o których mowa w pkt. 3 ppkt 5. 6. Przed wbudowaniem lub montażem materiałów i urządzeń Wykonawca przedłoży Zamawiającemu do akceptacji wnioski materiałowe, zawierające karty techniczne, atesty, certyfikaty lub inne dokumenty potwierdzające zgodność oferowanych materiałów i urządzeń z wymaganiami wynikającymi ze stosownych przepisów prawa, dokumentacji projektowej, STWiORB oraz potwierdzające ich dopuszczenie do obrotu i stosowania w budownictwie. 7. Wykonawca do wykonania przedmiotu zamówienia użyje własnych materiałów, maszyn i urządzeń („własnych” w rozumieniu zapewnionych przez Wykonawcę). 8. W trakcie realizacji robót na żądanie Zamawiającego, w tym również inspektora nadzoru, dokumenty, o których mowa wyżej mają być przedstawione Zamawiającemu, w terminie 3 dni od dnia otrzymania pisemnego wezwania. Koszt powyższego ponosi Wykonawca. 9. Przy wykonaniu przedmiotu zamówienia należy przestrzegać obowiązujących przepisów prawa budowlanego, przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy oraz przepisów przeciwpożarowych a także innych przepisów związanych z przedmiotem zamówienia. 10. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas wykonywania przedmiotu zamówienia. 11. Wykonawca uporządkuje teren robót po ich zakończeniu. 12. Wykonawca poniesie koszty naprawy zniszczeń, których dopuścił się podczas wykonywania robót. 13. Wykonawca uwzględni w swojej ofercie wszystkie koszty związane z wykonaniem przedmiotu zamówienia. 13. Na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 §1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz. U z 2025 r., poz. 277 ze zm.) tj. osób wykonujących związane z realizacja zamówienia. 14. Stosownie do treści art. 95 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, osób wykonujących następujące czynności w zakresie realizacji zamówienia: - w zakresie wykonywania czynności bezpośrednio związanych z wykonywaniem robót czyli tzw. pracowników fizycznych; - w zakresie wykonania instalacji elektrycznych. 15. Wykonawca zobowiązuje się, że pracownicy wykonujący czynności wymienione powyżej, będą zatrudnieni na podstawie stosunku pracy w rozumieniu przepisów ustawy z dn. 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (t.j. Dz. U. z 2025 poz. 277 ze zm.).

4.5.3.)Główny kod CPV

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

34928500-3 - Oświetleniowy sprzęt uliczny

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

48954,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

82326,36 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

48954,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

EL-MAT Michał Kwiecień

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7322210600

7.3.3)Ulica

Wierzbowa 25

7.3.4)Miejscowość

Koluszki

7.3.5)Kod pocztowy

95-040

7.3.6.)Województwo

łódzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-20

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

48954,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

4 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45310000-3Roboty instalacyjne elektryczne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
266 075 zł
Próbka: 49 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
173 716 zł636 756 zł
Rozstęp międzykwartylowy
463 040 zł
Źródło próbki
CPV 45310000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
173 716 zł
Mediana
266 075 zł
Górny kwartyl
636 756 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto Brzeziny prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Brzeziny.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 48 954 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45310000-3 (Roboty instalacyjne elektryczne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: EL-MAT Michał Kwiecień (Koluszki). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.