Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

To ogłoszenie jest wynikiem postępowania bez wyboru wykonawcy. Szczegóły formalne znajdziesz w treści ogłoszenia.

Podstawa: art. 255 pkt 1 ustawy

ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa zrębków dla celów energetycznych do ciepłowni na biomasę w miejscowości Czarna Woda

Zamawiający Gmina Czarna Woda (Czarna Woda, Pomorskie) opublikował wynik postępowania „Dostawa zrębków dla celów energetycznych do ciepłowni na biomasę w miejscowości Czarna…”.

Zamawiający: Gmina Czarna WodaCzarna Woda, Pomorskie (powiat Starogardzki →)opublikowano 21 sierpnia 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podano
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~3,1 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Podstawa: art. 255 pkt 1 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Czarna Woda

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 191675617

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Mickiewicza, 7

1.5.2.)Miejscowość

Czarna Woda

1.5.3.)Kod pocztowy

83-262

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL638 - Starogardzki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@czarna-woda.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://umcw.bip.gov.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://czarna-woda.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa zrębków dla celów energetycznych do ciepłowni na biomasę w miejscowości Czarna Woda

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-44ab512a-fae8-4f76-8260-68a6f33464b1

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00402084

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-21

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00035869/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 DOSTAWA ZRĘBKÓW I TROCIN DLA CELÓW ENERGETYCZNYCH DO CIEPŁOWNI NA BIOMASĘ W MIEJSCOWOŚCI CZARNA WODA

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00388362

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.4.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1.1/ Przedmiotem zamówienia jest dostawa zrębków dla celów energetycznych do ciepłowni na biomasę w miejscowości Czarna Woda.

1.2/ Przedmiotem zamówienia jest dostawa samochodem samowyładowczym około 4700 metrów przestrzennych zrębków z drewna surowego do celów energetycznych ciepłowni na biomasę w miejscowości Czarna Woda.

1.3/ Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia / zwiększenia ilości metrów przestrzennych opału, bez konieczności zmiany warunków umowy oraz sporządzenia aneksu do umowy. Faktyczne ilości zrębków uzależnione będą wyłącznie od rzeczywistych potrzeb zamawiającego, z tym że wykonawca zobowiązany jest w każdym przypadku stosować zaoferowaną w ofercie cenę. Na powyższe wykonawca wyraża zgodę.

1.4/ Przedmiot zamówienia: dostawa zrębków tartacznych z drewna drzew iglastych i liściastych:
- o wartości opałowej nie mniejszej niż 2,1 GJ/m3 i wilgotności do 50%,
- pochodząca z odpadów tartacznych lub produkcyjnych (dopuszczalny udział zrębków z topoli i dębu nie może przekraczać 1/10 objętości),
- o jednorodnym składzie, bez zanieczyszczeń chemicznych,
- nie dopuszcza się, aby był to odpad pochodzący z płyt MDF, HDF, płyt wiórowych i pilśniowych,
- wymiary zrębków 30mm x 30mm ± 10mm i grubości 10 mm ± 5mm.

1.5/ Zrębki nie mogą być zanieczyszczone śniegiem, lodem, ziemią, piaskiem, kamieniami, mokrymi liśćmi itp. Łączna zawartość objętościowa zanieczyszczeń obniżających wartość opałową zrębków, np. kora, gałęzie, suche liście, igliwia czy zbutwiałego drewna, nie może przekraczać 6% objętości dostarczonej partii opału.

1.6/ Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, wiedzą techniczną, zawartą z zamawiającym umową, uzgodnieniami z zamawiającym dokonanymi w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia.

4.5.3.)Główny kod CPV

03416000-9 - Odpady drzewne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Zgodnie z art. 255 pkt 1 ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty.
W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na zadanie: ,,Dostawa zrębków dla celów energetycznych do ciepłowni na biomasę w miejscowości Czarna Woda”; ZP.271.4.2026 do upływu terminu składania ofert, tj. do dnia 21.08.2026 r. do godziny 09:00, wpłynęła jedna oferta w niedopuszczalnym formacie xml. Zgodnie z Rozdziałem I ust. 4 pkt 4.12 Specyfikacji Warunków Zamówienia Zamawiający określił dopuszczalne formaty przesyłanych danych tj. plików o wielkości do 2 GB (pojedynczy plik): pdf, odt, doc, docx, zip.
Zamawiający nie był w stanie otworzyć danej oferty złożonej w postępowaniu, w związku z powyższym Zamawiający jest uprawniony do uznania, że oferta nie została przez tego wykonawcę złożona.
Możliwość zapoznania się z treścią oświadczenia woli przez adresata jest warunkiem złożenia takiego oświadczenia. Zgodnie z art. 61 § 2 Kodeksu cywilnego do złożenia innej osobie oświadczenia woli w postaci elektronicznej dochodzi wtedy, gdy wprowadzono je do środka komunikacji elektronicznej w taki sposób, żeby osoba ta mogła zapoznać się z jego treścią. Należy przy tym podkreślić, że nie jest dopuszczalne, po upływie terminu składania ofert, uzupełnienie pliku zawierającego ofertę.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

03416000-9Odpady drzewne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Czarna Woda prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Czarna Woda.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 03416000-9 (Odpady drzewne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.