Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Pomoc osobom z niepełnosprawnościami z terenu Powiatu Łosickiego w dostępie do całodobowego wsparcia w ramach utworzenia Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Nowych Litewnikach.

Zamawiający Powiat Łosicki (Łosice, Mazowieckie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Pomoc osobom z niepełnosprawnościami z terenu Powiatu Łosickiego w dostępie do…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Powiat ŁosickiŁosice, Mazowieckie (powiat Łosicki →)opublikowano 21 sierpnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 458 993 zł
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

POWIAT ŁOSICKI

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 030237351

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Narutowicza 6

1.4.2.)Miejscowość

Łosice

1.4.3.)Kod pocztowy

08-200

1.4.4.)Województwo

mazowieckie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL925 - Siedlecki

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

powiat@losice.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

powiat.losice.pl/

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-58eddb79-13d7-4939-83f9-1afe959a3f26

2.3.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00401780

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2026-08-21

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00188480

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Pomoc osobom z niepełnosprawnościami z terenu Powiatu Łosickiego w dostępie do całodobowego wsparcia w ramach utworzenia Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Nowych Litewnikach.

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych i oddanie obiektu wykonanego zgodnie z projektem i z zasadami wiedzy technicznej w ramach zadania

Pomoc osobom z niepełnosprawnościami z terenu Powiatu Łosickiego w dostępie do całodobowego wsparcia w ramach utworzenia Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Nowych Litewnikach. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w niniejszej specyfikacji warunków zamówienia oraz dokumentacji projektowej: projekcie architektoniczno-budowlanym, projekcie zagospodarowania działki, projekcie technicznym branża architektura i konstrukcja, projekcie technicznym branża elektryczna, projekcie technicznym branża sanitarna, specyfikacji wykonania i odbioru robót budowlanych, przedmiarze robót branży budowlanej, przedmiarze robót branży elektrycznej, przedmiarze robót branży sanitarnej, które stanowią załączniki do specyfikacji warunków zamówienia. 3. Zamawiający wskazuje, że ze względu na specyfikę przedmiotu zamówienia dopuszcza możliwość odbycia wizji lokalnej. 4. Zamawiający nie wymaga złożenia oferty po odbyciu przez Wykonawcę wizji lokalnej. 5. Wizji lokalnej można dokonać po wcześniejszym ustaleniu terminy z Zamawiającym. 6. Przedmiot zamówienia powinien zostać wykonany w terminie 490 dni od dnia podpisania umowy. Etap I obejmujący prace ogólnobudowlane i wykończeniowe, roboty rozbiórkowe i ziemne, przygotowanie terenu, fundamenty, zostanie wykonany w terminie do 31.10.2025 r. Etap II obejmujący pozostałe prace zostanie wykonany w terminie 490 dni od podpisania umowy. Wykonawca powinien wykonać część robót budowlanych i przedstawić te roboty budowlane do obioru częściowego, na kwotę do 2 047 236,00 zł w terminie do 31.10.2025 r

3.8.)Główny kod CPV

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

3.9.)Dodatkowy kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2025-05-19

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

490 dni

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

TRADBUD SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 030106318

4.3.3.)Ulica

Sidorska

4.3.4.)Miejscowość

Biała Podlaska

4.3.5.)Kod pocztowy

21-500

4.3.6.)Województwo

lubelskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

3964396,04 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2025/BZP 00237720/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2026-05-15

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

Zmiana na podstawie aneksu nr 1 z dnia 15 maja 2026 r.koniecznośc wykonania robót dodatkowych, których nie mozna było przewidzieć przed zawarciem umowy.

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

W trakcie realizacji robót stwierdzono konieczność wykonania robót dodatkowych, których nie można było przewidzieć przed zawarciem umowy. Zaistniała sytuacja znajduje odzwierciedlenie w protokole konieczności nr 1 z dnia 13.05.2026 r. zakres rzeczowy robót dodatkowych oraz ich wartość określa kosztorys.

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.1.)Wartość zmiany

112288,57

5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Nie

Sekcja 6

Informacje dodatkowe

Zmiana dokonana na podstawie art. 455 ust 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45300000-0Roboty instalacyjne w budynkach
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
458 993 zł
Próbka: 22 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
204 767 zł1 452 053 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 247 286 zł
Źródło próbki
CPV 45300000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
204 767 zł
Mediana
458 993 zł
Górny kwartyl
1 452 053 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Łosicki prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łosice.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45300000-0 (Roboty instalacyjne w budynkach). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.